wibako

koparka 14-18t - zakup i uprawnienia

Moderator: MARIO/MECALAC

koparka 14-18t - zakup i uprawnienia

Postprzez tomasz.tomasz » 16 Gru 2012 18:41

Witam szanownych Kolegów

Rozwijam swoją flotę ciężkiego sprzętu i przyszedł czas na zakup kołowej koparki 14-18 ton. Koparka będzie wykorzystywana tylko przy tradycyjnym załadunku ziemi na samochody, ew wykopów prostych fundamentów. Jeśli możecie doradźcie co warto a co nie. Dodam że mam trzy ładowarki teleskopowe JCB i dobrze byłoby przy marce pozostać ale to nie reguła. Kwota do przeznaczenia 150 000 netto.

Szukam także operatora na tego typu maszynę okolice Mławy, Ciechanowa ( woj. mazowieckie), a także mechanika który opiekowałby się tą i innymi maszynami w mojej firmie. Dodam że dla mieszkających w okolicach stała praca bez konieczności delegacji.

Nie mam jakiego kolwiek doświadczenia w dziedzinie koparek, nie wiem jakie są potrzebne uprawnienia, jakie certyfikaty na maszynę, jakie obowiązki właściciela i pracodawcy w tej dziedzinie.

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam Tomasz.

tomasz.tomasz
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 03 Sty 2012 16:19

Maszyna: JCB 530-70 r1999
JCB 536-60 r2005
JCB 531-70 r2010


Reklama

simmet

koparka 14-18t - zakup i uprawnienia

Postprzez peckiel » 16 Gru 2012 18:46

Kolego tutaj jest podobny temat. viewtopic.php?f=19&t=19860
Sporo tego było. Tyle masz maszyn JCB to może i przy tym zostań?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


koparka 14-18t - zakup i uprawnienia

Postprzez marian94 » 16 Gru 2012 19:24

Jeżeli koparka ma być wykorzystywana w większości do załadunku samochodów to sprawdzi się tu ramię typu monoblock .
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Re: koparka 14-18t - zakup i uprawnienia

Postprzez tomasz.tomasz » 16 Gru 2012 19:28

Słuszna uwaga na temat ramienia ale kopiemy w ciągu sezonu też kilka tysięcy metrów prostych wykopów fundamentowych. Lepiej żeby była uniwersalna.

Możecie coś więcej napisać na temat uprawnień i obowiązków, ubezpieczeń bo jestem zielony.

tomasz.tomasz
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 03 Sty 2012 16:19

Maszyna: JCB 530-70 r1999
JCB 536-60 r2005
JCB 531-70 r2010


koparka 14-18t - zakup i uprawnienia

Postprzez korba71 » 16 Gru 2012 20:43

Chłopie przegladam forum i nagle wszedzie cie pełno ,bałem sie ze znajde cie nawet w dziale exotic :mrgreen: cokolwiek kupisz i nie bedzie sie psuło bedziesz zadowolony ,kółowke z monoblockiem widziałem tylko dwa razy ,był to jcb i fiathitachi,95% to ramie typu duo,duobloki sa zajefajne w ciasnych miejscach ,mozna sporo podniesc łamiac max ramiona i swobodnie jechać wiec to bardziej uniwersalne rozwiazanie ,atlas mamy jednego chyba z 10 lat dobry zakup -wiadomo król ekonomi spalanie to klasa sama w sobie ,dosan mamy dwa i zauważyłem szybkie zużywanie elementów ,duzo czytałem dobrego o libcherach ,jest jeszcze wielu producentów jak cat volvo furokawa kamatsu niestety nic nie moge powiedziec na ten temat .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


koparka 14-18t - zakup i uprawnienia

Postprzez mechanior » 17 Gru 2012 01:25

FURUKAWA już nie istnieje, nie polecam, LIEBHERR to zajebista maszyna, dopracowana, każdy operator który kiedykolwiek pracował na Liebherze da się pokroić by tylko na nią wrócić i w sumie ma rację
ale maszyna droga w zakupie i serwisie (ceny części i serwisu)
KOMATSU - serwis kuleje, dużo nietypowych rozwiązań technicznych, maszyny produkowane przez HANOMAG VOLVO - dobry wybór o ile masz w okolicy sprawnego serwisanta, bo inaczej ceny usług autoryzowanego serwisu cię wykończą
ATLAS też niezły, solidny i silny, oszczędne silniki DEUTZA, dużo typowych rozwiązań
CAT też niezły, w końcu jestem specem od tej marki to może nie będę za bardzo zachwalał

wystrzegaj się marek niszowych, nieznanych, wybierz taką której najwięcej masz w okolicy bo to oznacza że będą w okolicy serwisy i sklepy z częściami a w ostateczności poradzisz się jak co naprawić i gdzie co kupić...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej