wibako

Hydraulika dusi silnik Fermec 860

Moderator: MARIO/MECALAC

Hydraulika dusi silnik Fermec 860

Postprzez aLLi » 10 Lut 2013 12:34

Marka i model maszyny: Fermec 860
Rok produkcji: 2002

Mam problem z działaniem hydrauliki w kop-ładowarce Fermec 860 (perkins), w momencie kiedy silnik poczuje opór hydrauliki, polegający np. na maksymalnym otworzeniu rekina lub wciągnięcie łap podporowych, opór na obrocie, praktycznie na każdym oporze hydrauliki, silnik jest przyduszony tak , że jeśli nie ma się wyczucia to po prostu jest zdławiony tak że zgaśnie.
Kiedyś diagnozował mi to "fachowiec" od hydrauliki - pomierzył ciśnienie, stwierdził że jest ok i na tym diagnoza się skończyła..,no ale dla mnie nie jest to ok , aż zatrzęsie silnikiem jak go zdusi, silnik chyba też dostaje trochę w dupe ...
Mam świadomość że silnik ma prawo odczuć trochę opór ale nie tak jak opisuje, proszę o pomoc.

aLLi
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Lut 2013 20:23

Maszyna: FERMEC 860 2002r


Reklama

simmet

Re: Hydraulika dusi silnik Fermec 860

Postprzez rado735 » 10 Lut 2013 16:37

Filtry hydrauliki od 2002 roku zmieniane? Stało się to z dnia na dzień? Na całym zakresie obrotów dusi? W jakim stanie jest sam silnik, jak układ paliwowy, wtryskowy, sprężanie?
Nie jestem fachowcem ale bez takich podstawowych danych nikt Ci nie pomoże...

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Re: Hydraulika dusi silnik Fermec 860

Postprzez aLLi » 10 Lut 2013 19:51

Nie popadajmy w paranoje :) oczywiście że były zmieniane, olej rzadziej ale często dolewany - a to wąż szczelił, siłownik, wąż itd...Silnik właśnie został zrobiony, dalej jest w remoncie, uszczelnienia, zwrotnice itd... włącznie z układem paliwowym, zobaczymy co się będzie działo jak wszystko ogarnę,co do objawów to trudno mi powiedzieć jak się zaczęło - różni operatorzy itd... ale pozwoliłem sobie poruszyć temat ponieważ wątpię że będzie po problemie...

aLLi
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Lut 2013 20:23

Maszyna: FERMEC 860 2002r


Hydraulika dusi silnik Fermec 860

Postprzez mechanior » 14 Lut 2013 00:35

wykonaj STALL TEST
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej