wibako

O&K RH8 wolna praca

Moderator: MARIO/MECALAC

O&K RH8 wolna praca

Postprzez piotrswk1 » 15 Lut 2013 12:17

Marka i model maszyny: O&K RH8
Rok produkcji: 1999

Witam,
problem dotyczy koparki gąsienicowej marki O&K RH8 napędzana silnikiem deutz'a. Maszyna ma bardzo wolne ruchy i nie ma siły, maszyna po kapitalnym remoncie silnika, wymienione zostały wszystkie wtryskiwacze. Kolejnym problemem maszyny jest to, że podczas jazdy wyrzuca wodę z chłodnicy - chłodnica również wymieniona na nową. Specjaliści od hydrauliki nadal twierdzą, że jest to wina silnika, bo maszyna sprawnie pracuje dopiero przy 2000 obr/min. Ciśnienie doładowania turbiny wynosi 1,2 przy 2000 obr/min. Turbina jest sprawna i już sam nie wiem co mam dalej robić, bo maszyna stoi i powinna na siebie zarabiać.

piotrswk1
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 Paź 2012 18:29

Reklama

simmet

Re: O&K RH8 wolna praca

Postprzez PawcioXXX » 15 Lut 2013 19:08

Witam kolego. Nie jestem specjalistą, ale to co pisałeś, wskazuje mi na hydraulikę, silnik jak jest słaby to da się wyczuć spadek obrotów, a wtedy zmniejsza się wydajność by utrzymać obroty, bynajmniej tak mam w swoich o&k rh plus i o&k mh plus. Sprawdź ciśnienia na pompie głównej, pompie sterowania i zaworze pilotowym od sterowania na początek dużo to nie kosztuje a będzie wiadomo co jest. Jeśli chodzi o wyrzucanie wody to stawiałbym na uszczelkę pod głowicą (silnik ma spore obciążenie na jeździe) i przy okazji sprawdziłbym samą głowicę na szczelność może być pęknięta zdarzyło mi już to parę razy w innych maszynach.

PawcioXXX
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 07 Lut 2011 21:08
  • Miejscowość: podlaskie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej