wibako

uszczelnienie pompy Eder M 815 B

Moderator: MARIO/MECALAC

uszczelnienie pompy Eder M 815 B

Postprzez master123 » 27 Mar 2014 21:15

Marka i model maszyny: Eder M 815 B
Rok produkcji: 1992
Numer seryjny: 210 1227

Witam
Wymontowałem dziś pompę hamulcową, która jest połączona z pompą główną. Miałem wyciek na łączeniu obydwu tych pomp.
Na pompie są 4 śruby jak widać na zdjęciu poniżej
Image
Śruby oznaczone na zielono przymocowują pompę do pompy głównej, a śruby oznaczone na czerwono ''skręcają samą pompę''
Jedna ze śrub mocujących pompę do pompy głównej tzn zielona dolna miała zerwany gwint więc de facto pompa trzymała się na jednej śrubie i podejrzewam, że dlatego był wyciek. Po wymontowaniu pompy spod wałka który wychodzi z pompy głównej leciał ciurkiem olej i tutaj jest moje pytanie czy tam ma prawo cieknąć czy nie ? Nie udało mi się zrobić zdjęcia bo olej dość intensywnie leciał, w każdym bądź razie jest to wałek który wychodzi z pompy głównej i napędza pompę hamulcową. Założyłem ją z powrotem i jutro po spuszczeniu oleju ze zbiornika będę działał dalej ale zastanawia mnie to czy tam powinno cieknąć
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Reklama

simmet

uszczelnienie pompy Eder M 815 B

Postprzez mechanior » 03 Kwi 2014 00:22

master123 napisał(a): Po wymontowaniu pompy spod wałka który wychodzi z pompy głównej leciał ciurkiem olej i tutaj jest moje pytanie czy tam ma prawo cieknąć czy nie

Obudowa pompy jest połączona ze zbiornikiem aby odprowadzić przecieki. To że się wylewa jest normalne.

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej