wibako

CASE WX125 prośba o pomoc

Moderator: MARIO/MECALAC

CASE WX125 prośba o pomoc

Postprzez wlomac » 27 Gru 2014 11:24

Mam ogromną prośbę, czy ktoś z województwa zachodniopomorskiego, lub wielkopolskiego posiada koparkę case wx125, lub wx90, kupiłem taką koparkę z ukradzionym silnikiem obrotu, już taki silnik kupiłem i chciałbym go samemu zamontować, mógłbym wezwać serwis, ale wtedy zapłacę kosmiczne pieniądze. Moje szczęście w nieszczęściu że złodziej miał mnóstwo czasu i wymontował profesjonalnie ten silnik bez odcinania i wyrywania przewodów. Doszedłem w 90% co gdzie i jak podłączyć jednak są dwa przewody hydrauliczne które nie wiem gdzie podłączyć. W związku z tym mam prośbę, jak znalazł bym kogoś z taką koparką w promieniu 200km od Piły to podjechałbym, popatrzył, porobiłbym zdjęcia i poskładał wszystko u siebie do kupy. Jak ktoś bym mi w tej kwestii pomógł byłbym dozgonnie wdzięczny. Mój nr tel. 507103088. Mateusz
Ostatnio edytowany przez wlomac, 27 Gru 2014 20:37, edytowano w sumie 1 raz

wlomac
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 16 Cze 2013 10:41

Maszyna: BOBCAT320


Reklama

simmet

CASE WX125 - POMOCY

Postprzez MARIO/MECALAC » 27 Gru 2014 12:26

Proszę zmienić tytuł postu. Masz na to 24h, oraz zapraszam do zapoznania się z regulaminem.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: CASE WX125 - POMOCY

Postprzez Jamar » 27 Gru 2014 17:21

Na hydromotor idzie 7 przewodów hydraulicznych, wejścia na hydromotorze powinny być opisane, gdzieś na bloku obok każdego wejścia powinien być natłoczony opis czyli litery A,B itp. Gdzie wejście A i B to grube przewody ciśnieniowe od rozdzielacza. Wyjście opisane jako D to przelew idący do zbiornika hydraulicznego. Wejście PG na zawór z cewką to przewód pilotowy idący od bloczka z cewkami (wyjście F na bloczku). Wyjście C idzie na wejście T3 na rozdzielaczu głównym. Zostają dwa przewody pilotowe od joysticka, każdy z osobna idzie na trójniku na hydromotor i bloczek z cewkami od obrotu, a następnie na zasterowanie suwaka w rozdzielaczu.

PS: Serwis podepnie hydromotor w pół godziny, koszt usługi nie powinien przekroczyć 150netto plus dojazd. Nie wiem gdzie tu kolosalne koszta o których piszesz.
Wszystkiego dobrego w nowym roku.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1401
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: CASE WX125 prośba o pomoc

Postprzez wlomac » 27 Gru 2014 20:57

Jamar, dzięki za odpowiedź, dzisiaj już nie zdążyłem dokładnie wszystkiego obejrzeć, ale jutro mam chwilkę. W 90% doszedłem jak co podłączyć, bo mam ogólną instrukcję obsługi w języku polskim i akurat znajdują się tam dwa zdjęcia hydromotoru, całkiem dokładne, ale jest jeden wąż zaślepiony, nie wiem czy oryginalnie, czy przez złodziei. Jeżeli coś pomoże jutro spróbuję zrobić zdjęcie, może coś z tego wywnioskujesz, dzięki za pomoc
EDIT MODa
We wcześniejszym poście pisałem o problemach z klimą i ogrzewaniem, że wyskakuje błąd zablokowanego rozdzielacza, chyba znalazłem problem, okazało się że złodziejaszki demontując hydromotor odkręcili wąż od klimy i czynnik uciekł, mam nadzieję że jak podłączę do z powrotem i dam do napełnienia instalacji wszystko wróci do normy - chyba że muszę wezwać serwis w celu zresetowania i usunięcia błędu. Ale mam jeszcze jeden dylemat - banalny, ale zawsze, chciałem odłączyć akumulatory do sprawdzenia, podładowania, jednak wyczytałem że oryginalne radio zaraz zażąda kodu dostępu, którego nie mam, czy w serwisie taki kod mi podadzą po podaniu im vin'u?
Ostatnio edytowany przez wujek616, 27 Gru 2014 21:30, edytowano w sumie 1 raz
Powód: jeżeli chcesz coś dopisać użyj opcji EDYTUJ (prawy górny róg)

wlomac
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 16 Cze 2013 10:41

Maszyna: BOBCAT320


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej