wibako

filtr hydrauliki

Moderator: MARIO/MECALAC

filtr hydrauliki

Postprzez wlomac » 01 Sty 2015 23:20

Witam
Po zakupie koparki chciałem wymienić filtr hydrauliki, jednak okazało się że jest on okropnie drogi ok 630zł, wyjąłem go i okazało się że na oko nie jest w złym stanie, olej czyściutki, żadnych widocznych opiłków czy śmieci na filtrze. Czy wystarczy jak dobrze wymoczę i wymyję filtr w czystej benzynie a następnie przedmucham. Proszę o radę

wlomac
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 16 Cze 2013 10:41

Maszyna: BOBCAT320


Reklama

simmet

filtr hydrauliki

Postprzez peckiel » 02 Sty 2015 17:19

Kolego filtry zazwyczaj się wymienia. Kiedyś też miałem taki przypadek, że filtr na początku był nie dostępny a później jak już był to kosztował 1200 zł. Pojechałem do firmy, która regeneruje mi siłowniki i oni zwymiarowali stary filtr, wysłali zlecenie do firmy produkującej firmy. Po 2 tygodniach miałem filtr za 400 zł.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


filtr hydrauliki

Postprzez ksieciunio » 02 Sty 2015 19:37

podaj nr . filtra jaki masz zamontowany.
pozatym wiecej danych o maszynie ,trzeba sie domyslac o jaka chodzi.

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


filtr hydrauliki

Postprzez rado735 » 02 Sty 2015 23:49

Kolego wlomac, podzwoń popytaj w różnych firmach, popatrz za zamiennikami, pewnie znajdziesz za ok 400zł,
ale nie wygłupiaj się z takimi postami bo ręce opadają. Zrobisz jak uważasz to Twoja maszyna, ale niech następni nie biorą na poważnie tego co napisałeś, bo zaczną wymianiać filtry hydrauliki jak olej będzie czarny :lol:
Bobcat 320 to nie dt-75 i wymaga troszkę kultury technicznej. Zauważ, iż gdyby poprzedni właściciele Twojej maszyny, nie inwestowali w nią bo"okropnie drogo" nie miałbyś czego kupić.

rado735
Operator

  • Posty: 363
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Re: filtr hydrauliki

Postprzez wlomac » 05 Sty 2015 15:07

Filtr który potrzebuję to nie do bobcata, tam filtry są w przystępnych cenach, potrzebuję do case wx125. Pytanie za 100 punktów do kolegi peckiel'a, czy nie lepiej jednak oryginalny filtr dokładnie wyczyścić, a nie kupować jakieś podróby, oryginalny filtr wygląda bardzo porządnie a podróba nie rozpadnie się??. Filtr oleju hydraulicznego –nr 72111326. Pozdrawiam

wlomac
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 16 Cze 2013 10:41

Maszyna: BOBCAT320


filtr hydrauliki

Postprzez peckiel » 05 Sty 2015 15:28

Kolego nie wiem jak ty, ale ja bym wolał nową podróbę niż czyszczony stary. Tego nie da się tak wyczyścić żeby był jak nowy. Najważniejsza sprawa do przemyślenia: koszt filtra a koszt naprawy pompy głównej jak połknie jakiś syf.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


filtr hydrauliki

Postprzez ksieciunio » 06 Sty 2015 18:43

filtr do twojej kopaczki kosztuje ponizej 400pln .wklady mozna czyscic w myjce ultradzwiekowej.

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


filtr hydrauliki

Postprzez mechanior » 24 Sty 2015 00:56

wlomac napisał(a):Filtr który potrzebuję to nie do bobcata, tam filtry są w przystępnych cenach, potrzebuję do case wx125.

Pewnie byśmy wiedzieli gdybyś napisał o tym w tytule tematu, a za brak takiej informacji można zarobić ostrzeżenie!
mory1971 napisał(a):wklady mozna czyscic w myjce ultradzwiekowej.

Ej, bo jak cie lubię tak ci przywalę, co to za pomysł? Filtr papierowy chcesz prać ultradźwiękami?
wlomac napisał(a):czy nie lepiej jednak oryginalny filtr dokładnie wyczyścić, a nie kupować jakieś podróby, oryginalny filtr wygląda bardzo porządnie a podróba nie rozpadnie się??.

To sobie popatrz na symulacje pracy filtra w internecie i powiedz mi jak do cholery wypłuczesz z materiału filtra te wszystkie zanieczyszczenia które w nim siedzą a głównie opiłki metalu... :wall:
Gdyby płukanie było dopuszczalne to byłoby dopuszczone przez producentów maszyn, nie?
A na koniec fundamentalna sprawa, jaki procent wartości maszyny stanowi cena tego śmiesznego filtra?
Oszczędzaj tak dalej to niebawem maszyna pójdzie na kołki a ty na zasiłek... wtedy będziesz się zastanawiał nad ceną ziemniaków...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


filtr hydrauliki

Postprzez ksieciunio » 24 Sty 2015 19:49

No dobra bij ile wlezie ,wypisz mnie z parafii,poddaj ekskomunice ,zeslij wszystkie plagi egipskie.....
Jedno slowo a zmienia tresc wypowiedzi,piszac ze filtry mozna czyscic ultradzwiekowo mialem na mysli filtry siatkowe ale niepomyslalem ze czesc filtrow to wklady papierowe.
:wall: :wall: :wall: :wall:

Mechanior zwracam honor :kiss: :kiss: :lol: :lol:

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej