wibako

wieniec obrotu Case WX125 - pomoc w wymianie

Moderator: MARIO/MECALAC

wieniec obrotu Case WX125 - pomoc w wymianie

Postprzez wlomac » 09 Sty 2015 15:39

Marka i model maszyny: WX125

Właśnie przed chwilą okazało się że walnięty mam wieniec obrotu, z samą naprawą nie powinno być problemów- zmajomy ma magika który naprawia takie rzeczy, jednak z wymontowaniem już gorzej, na serwis nie mam raczej co liczyć bo za daleko i ceny z kosmosu, przypatrywałem się jak to zrobić i nie powinno to być kosmicznie skomplikowane, szukałem w promieniu 70 km ok Mirosławca mechanika z suwnicą, ale nie ma. Będę zmuszony sam to naprawić, czy ktoś mógłby udzielić parę porad, najważniejsza to które śruby służą do odbezpieczenia górnej części koparki- kabiny z silnikiem, od dolnej, patrząc z boku na wieniec jest parę dużych śrub na imbus, czy to je trzeba wykręcić? Może komuś wyda się to niemądre że chcę samemu to wymienić, ale spróbuję. Za dobre, nie szydercze i poważne porady z góry dziękuję. Maszyna to Case WX125 2007 rok
Ostatnio edytowany przez wlomac, 09 Sty 2015 21:13, edytowano w sumie 1 raz

wlomac
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 16 Cze 2013 10:41

Maszyna: BOBCAT320


Reklama

simmet

wieniec obrotu Case WX125

Postprzez MARIO/MECALAC » 09 Sty 2015 19:57

Proszę o konkretne zakładanie tematu. Napisałeś że wieniec obrotu i co dalej ? Trzeba pisać o jaki sprzęt się rozchodzi.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


wieniec obrotu Case WX125 - pomoc w wymianie

Postprzez mechanior » 15 Sty 2015 00:48

wlomac napisał(a): z samą naprawą nie powinno być problemów- zmajomy ma magika który naprawia takie rzeczy,

Wieńców się raczej nie naprawia bo i jak? Uzupełnisz zęby? Odbudujesz materiał bieżni kulek łożyskowych?

Nie trzeba mieć suwnicy, w tak małej maszynie wystarczą 2 lub 4 samochodowe podnośniki hydrauliczne, dwa solidne ceowniki, teowniki lub inne profile/szyny, kilka belek, klocków drewnianych i trochę wyobraźni.
Po odkręceniu od wieńca i podniesieniu wieżyczki wyciągasz podwozie poza wieżyczkę i już masz wieniec na wierzchu.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: wieniec obrotu Case WX125 - pomoc w wymianie

Postprzez wlomac » 28 Sty 2015 18:22

mechanior napisał(a):
wlomac napisał(a): z samą naprawą nie powinno być problemów- zmajomy ma magika który naprawia takie rzeczy,

Wieńców się raczej nie naprawia bo i jak? Uzupełnisz zęby? Odbudujesz materiał bieżni kulek łożyskowych?

Nie trzeba mieć suwnicy, w tak małej maszynie wystarczą 2 lub 4 samochodowe podnośniki hydrauliczne, dwa solidne ceowniki, teowniki lub inne profile/szyny, kilka belek, klocków drewnianych i trochę wyobraźni.
Po odkręceniu od wieńca i podniesieniu wieżyczki wyciągasz podwozie poza wieżyczkę i już masz wieniec na wierzchu.


Bez obrazy, ale czy twoją podpowiedź mam traktować poważnie??? znajdź mi idiotę, który zaryzykuje unoszenie 7t góry koparki ( z ramieniem ok 9t) lewarkami samochodowymi????szczególnie że koparka nie jest mało warta, trzeba być desperado żeby takie manewry wykonywać.

wlomac
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 16 Cze 2013 10:41

Maszyna: BOBCAT320


wieniec obrotu Case WX125 - pomoc w wymianie

Postprzez TRANSKOP81 » 28 Sty 2015 20:26

Tak jak pisał mechanior przy odrobinie wyobrażni ,w innym przypadku wynajmij dzwig , ja w liebherr 902 wymieniłem mając do dyspozycji 2 lewarki i kilka kół samochodowych ,

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


wieniec obrotu Case WX125 - pomoc w wymianie

Postprzez mechanior » 28 Sty 2015 22:29

Nie mówiłem o lewarkach tylko o podnośnikach i tak dokładnie wygląda profesjonalna operacja zdejmowania wieżyczki, 7 ton to popierdółka, robiłem to w maszynach o masie 30T przy pomocy 2 podnośników o udźwigu 16 ton każdy i dużej ilości podkładów kolejowych oraz 2 belek typu 2T.

Image
Jak nie wierzysz to popatrz jak to przewiduje dokumentacja FABRYCZNA.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej