wibako

Weimar M1000 brak jazdy i opuszczania ramienia głównego

Moderator: MARIO/MECALAC

Weimar M1000 brak jazdy i opuszczania ramienia głównego

Postprzez techniczko » 17 Lip 2015 17:45

Marka i model maszyny: Weimar M1000
Rok produkcji: 1997

Witam, przyjechałem do kraju i chciałem pomóc znajomemu zrobić wykop pod mały domek, na maszynie ja pracowalem 3 lata i odkupił ode mnie tę koparkę z 10 lat temu właśnie ten znajomy i teraz wyszło, że mu ją zepsułem, temat rzeka, ale do rzeczy…
Zrobiłem wykop, ale już nie mogłem z niego wyjechać musiałem łyżka sobie pomoc, stałem i kocówkę kopalem z górki, zanikła jazda do tylu i głównego ramienia nie mogę wbić w ziemie, jak już się wyczołgałem z wykopu to 3km na bazę jechałem chyba z godzinę, przód niby jest, ale o polowe wolniej, a jak podnoszę główne ramie to jedzie normalnie czyli pompy ok, wsteczny to tylko szarpniecie na szosowym szarpniecie mniejsze, biegi szybko wolno do przodu normalnie przeskakują,
Syfu teoretycznie ze zbiornika nie zaciągało, bo olej w marcu nowy dostała, ale tydzień wcześniej ktoś zamki robił na głównym ramieniu i uszczelnienia, ale to wg mnie nie ma nic do rzeczy.
Znajomy mechanik zajrzy mi do sprzętu, ale w środę, a ja we wtorek kończę urlop i jade za granice, a tak tego nie chce zostawić więc proszę o pilna pomoc.
Wg mojego mechanika są dwie pompy i jednej nie wzbudza (a rzekomo duża wspomaga małą czy coś w tym stylu), a jazda dostaje wzbudzenie dopiero jak ramie idzie w gore, wsteczny wtedy bez zmian. Do bazy przyjechał „zlota raczka” i pompa, pompa, pompa i mówi, że nie ma nawet co manometru podpinać, a przecież koparka ma na innych czynnościach siłe.
Proszę o pilna pomoc jakoś się odwdzięczę.
Ostatnio edytowany przez techniczko, 17 Lip 2015 21:46, edytowano w sumie 1 raz

techniczko
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Cze 2009 22:41
  • Miejscowość: Poznan/niemcy

Maszyna: Jcb 4cx 2012, Komatsu pc350 i inne

Firma: Wiekszosc na zachodzie JIlbauen Inded Danker


Reklama

simmet

Weimar M1000 brak jazdy i opuszczania ramienia głównego

Postprzez MARIO/MECALAC » 17 Lip 2015 18:44

To że pracujesz za granicą nie usprawiedliwia Cię żeby nie szanować Polskiej pisowni. Masz 24h na poprawę pisowni. Później post zostanie skasowany. Zrobisz to używając opcji edytuj, prawy górny róg postu. Na tym forum obowiązuje NETYKIETA proszę zapoznać się z regulaminem forum.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej