Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Doosan DX 160W Nie pali, błąd komun. ECU

03 Lis 2015 13:19

Marka i model maszyny: Doosan DX 160 W
Rok produkcji: 2008

Witam . Mam problem z Doosan Dx 160 W, wyświetlił się na panelu info: Komun ECU błąd. i za cholerę nie chce zapalić. Dzień wcześniej zapalił się, koparka zgasła ale rano zgasł odpaliła zjechała na bazę i jak ją zgasiłem tak już nie chce zapalić do dziś i czerwony napis widnieje cały czas. Może miał ktoś podobną sytuację to proszę o jakieś info. Jednocześnie może znacie kogoś kto ma komp do dossan i nie będzie chciał za dojazd na Warmię wziąć równowartości mieszkania.
Z góry dziękuję

Doosan DX 160W Nie pali, błąd komun. ECU

03 Lis 2015 16:06

krasnal napisał(a):Dzień wcześniej zapalił się, koparka zgasła ale rano zgasł odpaliła zjechała na bazę

..... Taaa....... masło maślane. Zapalił się... to, co? Był pożar?. Zgasła, ale rano zgasł .... :crazy:

Zanim zawezwiesz kogoś z komputerem to może warto sprawdzić w swoim zakresie bezpieczniki, wiązkę przewodów i czy komputer dostaje zasilanie. I warto też przed wciśnięciem przycisku "wyślij" przeczytać to co się napisało i czy to ma sens.
Ot, takie podstawowe, elementarne rzeczy.

Doosan DX 160W Nie pali, błąd komun. ECU

03 Lis 2015 18:06

Gdzie dokładnie masz maszynę?

Re: Doosan DX 160W Nie pali, błąd komun. ECU

03 Lis 2015 21:46

PiatyElement napisał(a):
krasnal napisał(a):Dzień wcześniej zapalił się, koparka zgasła ale rano zgasł odpaliła zjechała na bazę

..... Taaa....... masło maślane. Zapalił się... to, co? Był pożar?. Zgasła, ale rano zgasł .... :crazy:

Zanim zawezwiesz kogoś z komputerem to może warto sprawdzić w swoim zakresie bezpieczniki, wiązkę przewodów i czy komputer dostaje zasilanie. I warto też przed wciśnięciem przycisku "wyślij" przeczytać to co się napisało i czy to ma sens.
Ot, takie podstawowe, elementarne rzeczy.



Faktycznie troszkę namotałem z tym pisaniem. Dzięki za zwrócenie uwagi.
Sprawdziłem juz wszystkie możliwe styki i wtyki. Zastanawia mnie tylko to że pompa wysokiego ciśnienia nie daje ciśnienia na listwę common rail, tylko tak jakby pchała na powrót. Czy to może mieć coś wspólnego z tym komunikatem?

P.S. Przeczytałem dwa razy ;-)

Re: Doosan DX 160W Nie pali, błąd komun. ECU

03 Lis 2015 22:14

W razie awarii elektroniki pompa da max ciśnienia na listwę. Szukasz porady czy kogoś kto ci to naprawi? Napisz skąd jesteś.

Doosan DX 160W Nie pali, błąd komun. ECU

03 Lis 2015 22:15

Błąd ECU może być błędem komunikacji pomiędzy komputerami maszyny albo błędem w ECU silnika związanym np z brakiem ciśnienia na listwie CR.
Niektóre "tłumaczenia" komunikatów są posrane a niektóre po prostu takie są że nie pokazują precyzyjnie ocoho tylko ogólnie...
np na monitorze wyświetli się BŁĄD STEROWNIKA SILNIKA a tak naprawdę jest uszkodzony czujnik temperatury paliwa...

Re: Doosan DX 160W Nie pali, błąd komun. ECU

03 Lis 2015 22:31

mechanior napisał(a):Błąd ECU może być błędem komunikacji pomiędzy komputerami maszyny albo błędem w ECU silnika związanym np z brakiem ciśnienia na listwie CR.
Niektóre "tłumaczenia" komunikatów są posrane a niektóre po prostu takie są że nie pokazują precyzyjnie ocoho tylko ogólnie...
np na monitorze wyświetli się BŁĄD STEROWNIKA SILNIKA a tak naprawdę jest uszkodzony czujnik temperatury paliwa...

W tej maszynie martwy CAN lub martwy ECU. Innej opcji nie ma.

Doosan DX 160W Nie pali, błąd komun. ECU

04 Lis 2015 00:28

Tej nie znam :D , dlatego oczywiście przyznaję rację.

Re: Doosan DX 160W Nie pali, błąd komun. ECU

04 Lis 2015 22:13

Stawiał bym nawet bardziej na samo ECU lub jego zasilanie ponieważ terminator CAN'a znajduje się w ECU. W przypadku uszkodzenia wiązki CAN pomiędzy kabiną i silnikiem doszedł by dodatkowy komunikat: błąd komunikacji z E-POS'em.

Re: Doosan DX 160W Nie pali, błąd komun. ECU

28 Lis 2015 00:55

Temat do zamknięcia, stwierdzono zgon ECU.

Re: Doosan DX 160W Nie pali, błąd komun. ECU

17 Gru 2015 22:14

Jamar napisał(a):Temat do zamknięcia, stwierdzono zgon ECU.


Witam
Wymieniono ECU na nowe, maszynka mruczy aż miło.

Po wymontowaniu starego ECU stwierdziliśmy nieudolną próbę naprawy (pourywane uszy montażowe i sklejone na jakiś marny klej- w środku pełno wody).

Dzięki dla Pana JAMAR
Polecam.
Wyślij odpowiedź