wibako

Case 688B '94 przyhamowanie jazdy koparki

Moderator: MARIO/MECALAC

Case 688B '94 przyhamowanie jazdy koparki

Postprzez bizon1974 » 20 Mar 2016 22:36

Marka i model maszyny: case 688 B
Rok produkcji: 1994

Witam serdecznie. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu ciągłego wyhamowywania koparki kołowej case 688 b podczas jazdy .W celu ruszenia z miejsca konieczne jest znaczne podwyższenie obrotów silnika, dodam że koparka jest po wymianie olejów i filtrów jednak bez wymiany filtra oleju w układzie hamulcowym. Moje pytanie do Panów jest takie: czy ten filtr może być przyczyną tego problemu i co jeszcze może na to wpływać?

bizon1974
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 20 Mar 2016 21:24

Maszyna: case688B

Firma: mobilier


Reklama

simmet

Re: przyhamowanie jazdy koparki

Postprzez slepy101 » 28 Maj 2016 03:58

Filtr na pewno sie nie przyczynia to tego. Przecieku gdzies tam nie masz?
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: przyhamowanie jazdy koparki

Postprzez zeppelin zm 15 » 28 Maj 2016 21:57

Podnieś ją na pługu i łyżce sprawdź czy hamulce nie trzymają i czy też jest duży opór na podniesionych kołach. Stało się to nagle?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: przyhamowanie jazdy koparki

Postprzez slepy101 » 29 Maj 2016 00:05

Dokładnie . Spróbuj tak jak kolega zeppelin zm 15 radzi . Daj znać i będziemy dalej kombinowac :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: przyhamowanie jazdy koparki

Postprzez Paweł bizon » 02 Cze 2021 21:23

Witam. Kontynuuję wątek pod nowym loginem. Na podniesionym podwoziu koła zasuwają jak złe. Pompa hydrauliczna hydromatik daje ciśnienie 360 atmosfer np przy otwieraniu ramienia do zablokowania. Na silniku jazdy przy oparciu pługiem o zaporę ciśnienie 300 atmosfer. Sprawdzę jeszcze w którym elemencie jest spadek ciśnienia. Na kolumnie obrotu czy też na zaworze czy na samym silniku. Wymieniłem też talerzyki hamulca postojowego w skrzyni przekładniowej ale poprawa jest niewystarczająca. Ciekawy jestem jaki jest mechanizm docisku i luzowania tego hamulca bo może to być powód powolnej jazdy. Poza tym wyremontowałem wtryski. Ciśnienie pompki wstępnej paliwa 1,5 atm. Tu nie wiem czy wystarczające dla zwiększonego podczas obciążenia jazdą wydatku paliwa. Pompa wtryskowa podaje potrzebną ilość paliwa dla silnika cummins 4bt to jest 120mm3na stosowną ilość cykli. Sorki. :? Chociaż nie zauważyłem aby silnik kopcił na czarno podczas obciążenia co sugeruje że nie ma nadmiaru paliwa, woli raczej zdechnąć. Filtry paliwa wymienione. Węże paliwowe wymienione fi 8 mm. Zwężka na przewodzie paliwowym, zgroza, usunięta, śruba paliwowa ze zbiornika przeczyszczona zbiornik wypłukany. Pompka paliwowa nowa ale nie oryginał. Krzywka na wałku rozrządu nie zniszczona, nie wygląda. Polecam się szanownej uwadze kolegów i pozdrawiam. Czekam na podpowiedzi i tym razem będę toczył dyskusję na bieżąco. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc. Paweł.

Paweł bizon
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 02 Cze 2021 16:38

Maszyna: Case 688 B

Firma: Prywatna


Re: przyhamowanie jazdy koparki

Postprzez dawidg2 » 03 Cze 2021 03:05

A czemu ciśnienia na pompie przy zapartej maszynie nie zmierzyles?

Może być przeciek na kolumnie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


przyhamowanie jazdy koparki

Postprzez Paweł bizon » 07 Cze 2021 22:10

Kolumna obrotu jest niestety wilgotna od oleju więc zajmę się tym za chwilę. Co do pomiaru jednocześnie ciśnienia na silniku i na wyjściu testowym prz zaworze bezpieczeństwa/przelewowym na głównym rozdzielaczu to założyłem że pompa niezależnie od rodzaju pracy ma wydajność 350 atm którą zmierzyłem Prz otwieraniu ramienia. Ale jest to do zmierzenia oczywiście jeżeli pozwoli to wyciągnąć dalsze wnioski. Dziękuję za udział w rozmowie i zapraszam.

-- 03 Cze 2021 09:02 --

Chciałbym również sprawdzić ciśnienie sterujące siłownikiem hamulca postojowego przy skrzyni przekładniowej ale nie wiem jaka jest jej konstrukcja więc nie wiem w którym miejscu mierzyć. Jeżeli ktoś ma taką wiedzę to proszę o podpowiedź.

-- 03 Cze 2021 15:42 --

Wyciek na kolumnie obrotu przy wyjściu wysokiego ciśnienia usunąłem(wymiana oringu oraz jednej śruby o 5mm dłuższej od pozostałych) i jest lekka poprawa mocy jazdy, jednak podczas testu przy przepychaniu darniny przy wjeździe w niewielkie zagłębienie terenu brakuje mocy silnika spalinowego który zmniejsza obroty. Silnik hydrauliczny jest ustawiony ogranicznikiem płyty regulacyjnej (z ang. Swash plate) na dużą chłonność co daje zwiększony moment obrotowy przy jednoczesnym zredukowaniu prędkości jazdy do minimum, a mimo to cummins nie daje dość mocy. Test ciśnienia hydrauliki w najbliższych dniach.

-- 07 Cze 2021 21:10 --

W dniu dzisiejszym wymieniłem oringi na przewodach odpowiedzialnych za jazdę, zalałem olejem hl 40 litrów, jest znacznie rzadszy od hv, oraz wymieniłem filtry powietrza i..... Jest moc. Zobaczę jak się spisze na robocie. Zgodnie z sugestiami szpeców z tego forum jak silnik nie daje mocy to jest wina zasilania w mieszankę. Tak to narazie wygląda. A pompę wtryskową i tak wypada sprawdzić. Pozdrawiam.

Paweł bizon
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 02 Cze 2021 16:38

Maszyna: Case 688 B

Firma: Prywatna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej