wibako

Przepalająca się cewka gaszenia

Moderator: MARIO/MECALAC

Przepalająca się cewka gaszenia

Postprzez 23MATTI95 » 06 Paź 2016 19:52

Marka i model maszyny: KUBOTA KX080-3
Rok produkcji: 2011
Numer seryjny: JKUK0802A01H23871

Witam wszystkich :wink:

Mam problem z cewką gaszenia, ale opisze wszystko od początku.
Jakoś w czerwcu, jadąc maszyną samoczynnie nagle zgasł silnik, okazało się, że padła cewka.
No to nic se myślę zdarza się, zamawiamy drugą. Przyszła paczka, szybki montaż i wszystko ładnie hula.
Gdzieś po ok 150mtg, maszyna została normalnie zgaszona i następnie chcąc odpalić nawet nie zagadała. Diagnoza- znów cewka.
I tu już się pojawiły w mojej głowie domysły, że może coś nie tak z elektryką w maszynie, a z drugiej strony, że mogła się trafić felerna cewka. Wysyłamy reklamację - uznana.
Przyszła cewka z reklamacji, po założeniu wszystko ok aż do dziś rana. Przyjechałem na budowę, odpaliłem żeby się rozgrzała i po jakiś 2-3 minutach koparka zgasła.
Dotykam cewki, cała gorąca i nie trybi. Ta wytrzymała jakieś 50-80mtg.
Wszystkie cewki były oryginał.

I teraz pytanie od czego je tak przepala?
Jedyne co sprawdzałem to czy prąd w kostce jest i po włączeniu stacyjki w obu pinach mi pokazało, lecz nie wiem jakie bo sprawdzałem próbówką, jutro postaram się wziąć miernik na budowę.

Zauważyłem też, że cewka jest lekko umoczona w oleju i nie wiem czy w pompie w tym miejscu akurat tak ma być, czy uszczelnienie przepuszcza i olej dostaje się do cewki?

DSC_0312.JPG

DSC_0314.JPG


Proszę o jakieś porady (zrozumiałe dla laika w dziedzinie elektryki :mrgreen: ) i pomysły co sprawdzić itp.

Pozdrawiam :piwo:

Awatar użytkownika
23MATTI95
Operator

  • Posty: 238
  • Rejestracja: 14 Cze 2015 21:43
  • Miejscowość: Zach-pom
  • Pochwały: 13

Maszyna: Komatsu PW148-10

Firma: ZUBWIT


Reklama

simmet

Przepalająca się cewka gaszenia

Postprzez Kamal » 08 Paź 2016 11:50

Sprawdź w kostce czy kl 15 nie jest zamieniony z kl 50. Jak trzpień nie wysunie się do końca to cewka też się będzie grzała. Sprawdź też ładowanie, chociaż gdyby było nie tak to miał byś zagotowaniu akumulator.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Przepalająca się cewka gaszenia

Postprzez maxx3000 » 12 Lut 2017 14:28

Witam kolego!, mam problem ten sam z cewka gaszenia tyle tylko ze kupilem nowa cewke (przyslana prosto z Japonii) i to oryginał po zamontowaniu nie dziala, jak poradziles sobie z problemem

maxx3000
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 12 Lut 2017 14:11

Maszyna: hitachi

Firma: m.tech


Przepalająca się cewka gaszenia

Postprzez 23MATTI95 » 12 Lut 2017 17:55

Jeżeli cewkę Ci przysłali i od razu padnięta to reklamuj. Chyba, że z instalacją masz coś nie tak nie wiem jak jest u Ciebie co to za maszyna najlepiej załóż nowy temat.


Co do mojego problemu
znajomy mechanior podpowiedział, że może być tak, że w jednym pinie powinno być stałe napięcie, a w drugim tylko jako taki 'impuls' przy włączeniu zapłonu.
Po próbach podpinania cewki na krótko ta teoria wydawała się celna, bo po podaniu prądu w jeden pin 'iglica' cewki cofała się ale wracała z powrotem w bardzo szybkim tempie, a gdy dałem prąd w drugi pin to niby nic się nie działo, ale jak ręcznie cofnąłem iglice to już sama nie wróciła, bo trzymała ją blokada.

Wyszło na to, że gdzieś w instalacji poszła zwara i dlatego w obu pinach jest stałe napięcie.
Żeby nie pruć całej wiązki, a że do rozrusznika blisko to podciągnąłem na szybko kabel z niego, aby napięcie było tylko w chwili rozruchu silnika.

Jak na razie zrobiłem tak około 200h i do tej pory jest ok, także mam nadzieję, że to prawidłowa diagnoza :menel: :ok:

Awatar użytkownika
23MATTI95
Operator

  • Posty: 238
  • Rejestracja: 14 Cze 2015 21:43
  • Miejscowość: Zach-pom
  • Pochwały: 13

Maszyna: Komatsu PW148-10

Firma: ZUBWIT


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej