wibako

Wymiana oleju hydr & uszczelnienie kolumny obrotu

Moderator: MARIO/MECALAC

Wymiana oleju hydr & uszczelnienie kolumny obrotu

Postprzez mendel » 23 Lis 2016 19:25

nr. seryjny 562320568
Witam. Mam bobcata x320 2001r ktory ma wyciek z kolumny obrotu. Przystawiam sie do wyciagniecia jej ale nie za barfzo wiem jak sie za to zabrac. Na poczatku chce spuscic olej hydrauliczny ale tez pytanie: jak? Nie ma tam chyba zadnych korkow spustowych. A trzeba raczej spuscic olej bo kilka brzewodow trzeba rozlaczyc i olej sie bedzie przez te lał. Drugie pytanie, jak ta kolumne najlatwiej zdemontowac? I jeszcze czy podczas wymiany oleju spuszcza sie olej z calego ukladu czy tylko ze zbiornika i zastepuje sie nowym? Poszukuje tez jakies instrukcji do tej minikoparki wiec jak ktos ma to niech da znac. A i jeszcze pytanie czy wykonac jakies zabiegi na przyszlosc? Bo mam sciagnieta kabine wiec moge wiecej podzialac zeby za jakis czas nie rozbierac znowu tego wszystkiego. Chcialem tez zamontowac manometr niby bajer ale przydaje sie czasami tylko nie wiem gdzie go wpiac.

Aktualizacja:
Kolumna wyciągnięta bez spuszczania oleju ale dalej nie wiem jak go spuścić. Wyciek spowodowany był zniszczonymi uszczelkami "tego czegoś" w silniku obrotu ( nie wiem jak się to fachowo nazywa więc proszę wyjaśnić, część na zdjęciu)
20161123_203339.jpg

mendel
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 04 Maj 2016 21:14

Maszyna: Bobcat X320 r.2001

Firma: ---


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej