wibako

Zakup tatry UDS 114

Moderator: MARIO/MECALAC

Zakup tatry UDS 114

Postprzez owczarekniemiec » 06 Lut 2017 21:03

Marka i model maszyny: Tatra UDS 114

Witam

Panowie co powiecie na temat zakupu koparki UDS 114 na samochodzie tatra ( koszt około 30 tys. zł )? Jak dla mnie główną zaletą jest mobilność, w porównaniu z innymi koparkami ( a w szczególności w tych pieniądzach) oraz duża pojemność łyżki. Taki sprzęcik potrzebował bym do wykopów pod fundamenty (rozliczanie na m3 ), rozbiórek, większego korytowania i na pewno do czegoś by mi się jeszcze przydała. ( hmm tylko do czego :roll: )

Wiem że jest to sprzęt raczej niespotykany i już archaiczny, ale chciał bym również usłyszeć wasze opinie, może są tu jacyś starsi użytkownicy ( nie że od razu archaiczni :) ) którzy pracowali na takim sprzęcie. Szczerze to miałem już przyjemność brać udział w kopaniu kilka fundamentów przy użyciu takiego sprzętu i powiem że naprawdę byłem pozytywnie zaskoczony.

A tak naprawdę od dzieciństwa mam jakiś dziwny pociąg to tego typu sprzętu.

W takim razie proszę o opinię te negatywne oraz jeśli macie to też pozytywne :ok:
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Reklama

simmet

Zakup tatry UDS 114

Postprzez wojtas4327 » 06 Lut 2017 21:16

Pracować na takim nie pracowałem, ale widziałem DWÓCH gości w akcji na takim sprzęcie przy czyszczeniu rowu i ...
Szło to naprawdę szybko ale było ich dwóch jeden w aucie drugi w kabinie, a rów kure*sko głęboki. + to łyżka obrotowa i teleskop.
Minus moim zdaniem największy to to że wszystko jest zdwojone i jest przy tym roboty, oleje itp. Teroretycznie możne być to wolnobieżne bez podatków i utrzymania ale... W tych pieniążka może warto się "pobawić", a jeśli nie wyjdzie to może trafi się niewyśmigane podwozie pod wywrotke. Gdybyś kupił proszę opisz jak w UDS działa obrót łyżki w ramieniu.

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Zakup tatry UDS 114

Postprzez rudesmen » 08 Lut 2017 11:16

Pierwsze co, to zacząłem drapać się po głowie jak to kurcze kopie. To wideo rozwiewa wątpliwości:


Łyżkę rzeczywiście ma sporą. Tylko ile dokładnie m3? Tej informacji nie znalazłem, natomiast na czeskim forum jest podana wydajność w m3 na godzinę: 108m3/h

http://forum.valka.cz/topic/view/13780/ ... vaci-stroj
Kod: Zaznacz wszystko
- Silnik: Zetor Z 8701.102 85 kW przy 2200 obr / min, pojemność silnika: 6842 cm3
- Ramię robocze zasięg - Horizontal: 10500 mm
- Zasięg ramienia obrotowego - głębokość: 6500 mm

- Ramię robocze obciążenia - w brzmieniu: 6.500 kg
- obciążenie ramion pracy - wyciskane: 2,400 kg

- Praca wyjścia maszyny: 108 m3 / h
- Minimalna szerokość wykopu: 300 mm

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2156
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Zakup tatry UDS 114

Postprzez dzierzan » 08 Lut 2017 23:30

Tak w ramach ciekawostki nowszy model 214 ma już możliwość jazdy z kabiny koparki:
https://www.youtube.com/watch?v=15PrbNokwBs&ab_channel=surmi0

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej