Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Zaklinowana lina między bębnami wyciągarki.

03 Lip 2017 18:44

Cześć.
Jak w temacie,wkręciło linę (górną,która idzie na maszt) między bębny wyciągarki.Nie mogę jej wyszarpnąć -taśmy od hamulców zluzowane,jak próbowałem ciągnąć ciągnikiem za koniec liny to przechylałem całą koparkę.Jeszcze próbowałem wbić przecinak między bębny,ale się nie rozchodzą na boki.
Jak to zluzować? :roll:

Pacjent to KM 251.

Zaklinowana lina między bębnami wyciągarki.

03 Lip 2017 20:04

ciągnąć za linę przy opuszczonym wysięgniku albo przecinak i trzeba ciachać.ogólnie wciągarka szmelc skoro ma taką szparę,że lina wchodzi.przy dobrej wciągarce przerwa między bębnami wynosi 0,5cm do tego kołnierz na około na wysokość 4cm.lina 24metry mieści się idealnie.

Zaklinowana lina między bębnami wyciągarki.

03 Lip 2017 20:38

Daj tam *WD40 jak będzie śliskie to prędzej wyjdzie.

Zaklinowana lina między bębnami wyciągarki.

03 Lip 2017 20:48

tam potrzeba całe wiaderko hehe.ona ciężko idzie bo owinęła się na wale wciągarki o średnicy fi60 może 80 i dlatego ciężko ją odwinąć

Re: Zaklinowana lina między bębnami wyciągarki.

03 Lip 2017 21:07

No właśnie tam brakuje tego kołnierza.Generalnie szpara ma mniej jak te fi 12 liny,dużo mniej.Problem jest z odwinięciem jej z wału.Jak ciągnąłem ciągnikiem,to czubek wysięgnika miałem jakieś 2.5-3m nad ziemią,jurto popróbuję w poziomie.

Zaklinowana lina między bębnami wyciągarki.

03 Lip 2017 21:17

maszt poziomo zblokować jazdę i musi iść najwyżej pęknie lina.

Re: Zaklinowana lina między bębnami wyciągarki.

04 Lip 2017 14:51

Jak ustawić dźwignie w kabinie,żeby wał od wyciągarek był "na luzie"? Czy on w każdej pozycji jest zapięty i tylko można zluzować bębny wyciągarek rozkręcając taśmy?

Zaklinowana lina między bębnami wyciągarki.

04 Lip 2017 19:39

wał wciągarki napędzany jest poprzez koła zębate,jedynie bębny poluzujesz taśmami.rozłącz sprzęgło albo ustaw na opuszczanie i podnoszenie wysięęgnika tylko nie włączaj tego tą małą dźwignią żeby rewers luźno się kręcił i wtedy wciągarka razem z rewersem powinna się kręcić

Zaklinowana lina między bębnami wyciągarki.

05 Lip 2017 21:47

Jutro popróbuję i zdam relację.

-- 05 Lip 2017 20:47 --

Usterka pokonana!
Wysięgnika nie mogłem położyć bardziej do poziomu,ale wywlekłem linę i podhaczyłem prosto do ciągnika.Miejsce klinczu zasikane na bogato olejem,między bębny wbity przecinak (żeby trochę się rozeszły) i po którymś szarpnięciu poszło.Jeszcze wypatrzyłem jakieś resztki starej liny,które tam pewnie kiedyś się nawinęły i zostały -ale to nie za mojej kadencji.

Dzięki bastekwa :piwo:
- "pomuka" już kliknąłem.
Wyślij odpowiedź