Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

29 Paź 2017 20:41

Marka i model maszyny: Case 788 P
Rok produkcji: 1999

Witam.
Panowie mam za ramieniu koparki ( Case 788 P,rok prod 1999) trzy linie hydrauliczne.
Czy mógłbym którąś z nich wykorzystać do szybkozłącza hydraulicznego typu Miller, Geith?? Jeśli tak to którą z nich. Oprócz tego jeśli ktoś wie to proszę o informację do czego poszczególna linia służy.
Poniżej zdjęcie ramienia

lina.jpg


Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

29 Paź 2017 21:31

Linia do szybkozłącza hydraulicznego musi cały czas podawać ciśnienie aby domykało łyżkę..

Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

29 Paź 2017 21:43

To wiem kolego bo czytałem jeden z tematów w których Pan Mechanior o tym pisał. Ale dzięki serdeczne za zainteresowanie tematem.
Zastanawiam się jak to sprawdzić- może zrobić redukcję pod manometr, podpiąć i sprawdzić czy na którejś lini jest cały czas ciśnienie?

Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

29 Paź 2017 22:05

Dokładnie kolego tak najlepiej zrobić. Zapewne musisz mieć do skarpówki jedną parę wyjść hydraulicznych i zazwyczaj też do chwytaka. Do chwytaka zazwyczaj idzie od siłownika zamykania łyżki. Zaworem na ramieniu kieruje się przepływ oleju na linie do chwytaka a blokuje siłownik zamykania łyżki m

Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

29 Paź 2017 22:21

No wiec kolego jedna linia mi odpada- bo jedna linia jest na listwie ( z zaworem) do której przykręcone są 4 węże- dwa na siłownik od łyżki i 2 są na ramieniu. drugie 2 są pewnie od skarpówki i zostają mi jeszcze 2.
Będę musiał w wolnej chwili to jakoś sprawdzić.

Re: Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

29 Paź 2017 22:40

Mecalacu miałem kiedyś że podawałem ciśnienie na słowniczek i szło odblokować to był stary menel. Nie wiem jak w nowszych maszynach. W jcb też siłownik jak wychodził to blokował sworznie, potem się przekrecalo zawór bo na jednej lini było z dodatkową funkcją.

Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

29 Paź 2017 22:59

Tylko wtedy sensu zbytnio też nie ma hydrauliczne szybkozłącze bo i tak musisz wyjść przekręcić zawór. Lepiej wtedy kupić mechaniczne i będzie tańsze.

Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

29 Paź 2017 23:49

zeppelin zm 15, zawsze może elektrozawór założyć i pociągnąć sterowanie do kabiny.

Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

30 Paź 2017 00:03

Zgadza się. Trzeba było by określić jeszcze jaki typ szybkozłącza kolega chce założyć, bo jeśli takie które cały czas będzie dociskane ciśnieniem oleju to wtedy takie z elektrozaworem czy mechanicznym zaworem na ramieniu nie zda egzaminu ponieważ odetnie się ciśnienie oleju i może nie trzymać łyżki...

Re: Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

30 Paź 2017 07:05

Czyli rozumiem że koparka nie jest wyposażona w linię do szybkozłącza i żeby wszystko było dobrze musiał bym dołożyć dodatkową linię i sterowanie?
Jeśli chodzi o typ szybkozłącza to chcę założyć coś takiego

szybkozłącze.jpg

Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

30 Paź 2017 08:30

Najprawdopodobniej musisz do tego mieć linię z stałym ciśnieniem. Musisz dokładnie sprawdzić jak wygląda ta linia która ci została. Być może jest możliwość przerobienia tej istniejącej do twoich potrzeb.

Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

31 Paź 2017 00:45

Zakłada się linię zasilaną z wyjścia pompy hydraulicznej np z portu pomiaru ciśnienia, tak zalecają producenci złączy hydraulicznych. Wystarczy jeden elektrozawór dwupozycyjny o przepływie krzyżowym. Schematy znajdziesz na stronach producentów złączy.
Zdecydowana większość wymaga podtrzymania czyli stałego dopływu ale są i takie które działają jak inne funkcje, podanie ciśnienia zamyka, podczas pracy nie ma ciśnienia a do otwarcia podaje się je z drugiej strony, tylko że te wymagają dodatkowej blokady mechanicznej np sworznia czy zatrzasku...

Schemat instalacji i montażu, strony 13 i 15 dział 3.4:
http://www.millergroundbreaking.com/ins ... 0guide.pdf

Re: Linia hydrauliczna do szybkozłącza Case 788

31 Paź 2017 23:30

mechanior napisał(a):Zakłada się linię zasilaną z wyjścia pompy hydraulicznej np z portu pomiaru ciśnienia, tak zalecają producenci złączy hydraulicznych. Wystarczy jeden elektrozawór dwupozycyjny o przepływie krzyżowym. Schematy znajdziesz na stronach producentów złączy.
Zdecydowana większość wymaga podtrzymania czyli stałego dopływu ale są i takie które działają jak inne funkcje, podanie ciśnienia zamyka, podczas pracy nie ma ciśnienia a do otwarcia podaje się je z drugiej strony, tylko że te wymagają dodatkowej blokady mechanicznej np sworznia czy zatrzasku...

Schemat instalacji i montażu, strony 13 i 15 dział 3.4:
http://www.millergroundbreaking.com/ins ... 0guide.pdf


Dzięki piękne za bardzo wyczerpującą odpowiedz.
Wiem już teraz co z czym się je i będę działał.
Pozdrawiam
Wyślij odpowiedź