wibako

"Kopanie stawow" Warynski km 251 czy konkurencja?

Moderator: MARIO/MECALAC

"Kopanie stawow" Warynski km 251 czy konkurencja?

Postprzez noname11 » 23 Cze 2008 14:08

Zachęcam do wzięcia udziału w profesjonalnej dyskusji o kopaniu stawów, jakim sprzetem o jakich parametrach, wiedzacy niech sie prosze podziela cennymi wskazówkami ; )

dziekuje i pozdrawiam

noname11
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 23 Cze 2008 13:44
  • Miejscowość: Gdynia

Reklama

simmet

Postprzez bartosz37 » 24 Cze 2008 18:20

Konkurencja jak w każdej branży, ale coś sie zawsze ukopie:) km jest dobra na bardzo trudny teren, ale w cieżkim gruncie to raczej sie nie da tym kopac, odradzał bym też wstawki w wieży bo to okropnie obciąża maszyne i bardzo szybko moze byc po wieńcu, biorąc pod uwage spalanie maks 3 l/h to idzie tym jeszcze zarobic, tylko trzeba miec dobrego operatora a z tym jest problem

bartosz37
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 23:19
  • Miejscowość: kuj - pom

Postprzez noname11 » 24 Cze 2008 22:49

bartosz37 napisał(a):Konkurencja jak w każdej branży, ale coś sie zawsze ukopie:) km jest dobra na bardzo trudny teren, ale w cieżkim gruncie to raczej sie nie da tym kopac, odradzał bym też wstawki w wieży bo to okropnie obciąża maszyne i bardzo szybko moze byc po wieńcu, biorąc pod uwage spalanie maks 3 l/h to idzie tym jeszcze zarobic, tylko trzeba miec dobrego operatora a z tym jest problem


hallo,

dziekuje,

czyli dlugosc wysiegnika w standardzie jaka jest?? czyli przedluzanie "wiezy" celem uzyskania mozliwosci kopania na dluzsza odleglosc nei wchodzi w rachube ?? moze wiec War km 415 A ?? z tego co juz si eodczytalem ma ona zasieg 13 m... jaki grunt to wedlug Ciebie "trudny" ?? w meijsci gdzie istnieje staw o wielkosci prawie 5 tys m (2) podloze jest dosc miekkie czyli wskazowka na torf lub jego pozostalosci, waga km 251 to okolo 10 ton tak jak km 415 A,

a moze inna maszyna ??

pozdrawiam z Pomorza

; ))
Ostatnio edytowany przez noname11, 16 Lip 2008 20:30, edytowano w sumie 1 raz

noname11
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 23 Cze 2008 13:44
  • Miejscowość: Gdynia

Postprzez bartosz37 » 25 Cze 2008 11:10

KM 251 nie wazy 10 ton, raczej 7 - 8, standardowy wysiegnik sklada cie z dwoch członów, dlugosci nie pamietam, sa tez orginalne wstawki 2 metrowe ktore go wydluzaja, ale szkoda maszyny bo to juz jest za ciezko, trudny terem to glina inne twarde, generalnie spokojnie mozesz kopac w I klasie, K 415 ma taki sam zasieg jak KM 251 bo wieze sa takie same a liny wiecej na beben niz 13 mertow nie wcisciesz czyli teoretycznie ma taki zasieg, ja osobiscie tez sie zastanawiałem nad K 415 ale nic dobrego o niej nie uslyszałem, przy takim samym zasiegu wazy 12 ton i pali conajniej dwa razy tyle co km, jedynym plusem jest hydrauliczny napęd i sterowanie,

bartosz37
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 23:19
  • Miejscowość: kuj - pom

nie macie pojęcia o trudnym gruncie,wy,z pomorza.

Postprzez Przemek.119 » 07 Lip 2008 23:14

Hahahaha,pomorze i trudny grunt,??????? ludzie przyjedżcie w bieszczady to wam pokaż trudny grunt. Zlepiony błotem ił i łupek, kubik warzy ok,2 tony i co na to powiecie, kopałoem ostatnio staw 700m3, fordem 655 i wszystko wywiozłem w przedniej łyżce 300m dalej, tydzień,od rana do wieczora,pomorze i te wasze torfy to jest zabawa. :lol:

Przemek.119
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 26 Sty 2008 13:25
  • Miejscowość: Podkarpacie

Postprzez tomec » 07 Lip 2008 23:39

qrcze ja mam km 415a z 87 roku, wyglada o niebo lepiej niz 251 i chyba jest wieksza niz ta km-ka, a na ile max mozna kopac taka linowka w zwirze?bo operatora nie mam i nie moglem jej od ponad roku wyprobowac bo nikt nie chce tym robic

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez hans » 16 Lip 2008 17:55

witam
od niedawna mam kwity na koparki i najprawdopodobniej przyjdzie mi robic fuszki na takim sprzecie. wiem ze to inna bajka niz terazniejsze koparki . czy spora jest roznica w obsludze km251 a innej kop/kop-lad ? ja tak czy inaczej bede na tym robil wiec wszelkie uwagi dla mnie beda cenne

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez bartosz37 » 16 Lip 2008 19:41

Z poczatku napewno przezyjesz szok, jesli bedziesz sie uczył to podnies sobie wysoko wysiegnik, tak daleko nie wyrzucisz ale wtedy nie jest taka wywrotna, pamietaj o smarowaniu bo tawot przy tych maszynach jest tak samo wazny jak paliwo w baku

bartosz37
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 23:19
  • Miejscowość: kuj - pom

Postprzez gochna » 28 Lip 2008 23:03

tomec napisał(a):bo operatora nie mam i nie moglem jej od ponad roku wyprobowac bo nikt nie chce tym robic

bo to koparka do zadań specjalnych heheeheheh ;)
co to znaczy wygląda o niebo lepiej? tez jest taka lekka? tez ma taki długi wysięgnik?
tez można nią po bagniskach kopać?

[ Dodano: Pon Lip 28, 2008 11:13 pm ]
noname11 napisał(a):jaki grunt to wedlug Ciebie "trudny" ?? w meijsci gdzie istnieje staw o wielkosci prawie 5 tys m (2) podloze jest dosc miekkie czyli wskazowka na torf lub jego pozostalosci, waga km 251 to okolo 10 ton tak jak km 415 A,

podłoże jest miękkie dla niej jak stoi woda, w przeciwnym razie jeśli jest tylko błotko można wjechać, nie utonie. Mój operator nawet na takim gruncie kopał.
Jak masz torf to jesteś bogatym człowiekiem :)
A jak jest bagnisko na maksa, a nie tylko podmokła łączka to może materace?
Km-251 waży 8,25 tony.

gochna
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 28 Lip 2008 22:39
  • Miejscowość: Brzydgoszcz

Postprzez hans » 29 Lip 2008 16:33

no czesc Gosia :twisted:
usługi dźwigowe do 100t, transport niskopodwoziowy maszyn.

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez czort » 14 Sie 2008 22:54

Pierwszy raz KM 251 bawiłem się jak miałem około 14 lat :). Ponieważ była wykorzystywana głównie jako dźwig to o kopaniu mogę powiedzieć nie za dużo. Ale K 415 to nic innego jak mix KM 251 i K 408. nawet te wymyślne sprzęgła i bębny z KM 251 są przeniesione :D. Na KM 251 naprawdę da się pracować. Oczywiście nie jest ona wygodna w obsłudze ale Idze się przyzwyczaić. Pewien świętej pamięci operator (posłowe życia przepracował na KM 251) stwierdził że operator takiej maszyny jest dobry jak nabierze pełen zgarniak poczym podniesie go do samej góry nie wysypując nic (taka podpowiedz dla pracodawców :D ) tak czy owak to spore trudności na początku będzie sprawiać konieczność stosowania zarówno pedałów jak dźwigni właściwie jednocześnie . Dodatkowa trudność przy KM 251 której nie ma już w K 415 to to że obrót nie jest blokowany (znaczy jest ale tylko do przejazdu, przy kopaniu nie ma na to czasu ) i trzeba będzie wyczuć równowagę między sprzęgłami rewersu. Sprzęt jest do opanowania. Ale nie ma się co oszukiwać operatorowie tych maszyn to wymierający gatunek.

czort
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 Wrz 2007 18:28
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez Bartek » 15 Sie 2008 08:09

Moj znajomy koparką KM 251 to ładowował przyczepy ciągnikowe "2 kółki" gliną która była wożona do cegelni, też jest dobry w te klocki na linówkach
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez Robsson » 10 Wrz 2008 22:20

Do stawow to tylko linowki.... mam 3 Demaga, k415 i sonebogen czy jakos tak :-) kazda do innego terenu. Do pomocy mam spycha oczywiscie rumunka i kop-lad na rownych kolach. Sprzet ten daje sobie rade wszedzie :D

Robsson
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 13 Gru 2007 23:32
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Maszyna: JCB 4CX eco, JCB 220 Long


Postprzez piotr0407 » 06 Mar 2010 19:35

znam te maszyny jak własną kieszeń , pracuje na nich od małolata (ojciec na nich pracował ) zaraził mnie tym :D jak dbasz tak masz, można nimi kopać wszędzie i wszystko , a KM 251 na trzech materacach to można wszędzie wjechać
Witam

piotr0407
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Mar 2010 19:20
  • Miejscowość: Darłowo

Re: "Kopanie stawow" Warynski km 251 czy konkurencja ?

Postprzez andy2321 » 13 Maj 2011 08:50

co racja to racja wlasnie kopie stawek u kola 0.48 2m gleboko do maszyny musze dochodzic po deskach bo bez nich bym sie wtopil po kolana a na materacach km-ka pyka tylko dym idzie:)
metal nie drzewo a tez sie lamie

andy2321
Fizol

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 10 Mar 2009 20:50
  • Miejscowość: pomorskie

"Kopanie stawow" Warynski km 251 czy konkurencja?

Postprzez czarodziej064 » 01 Cze 2011 21:49

Witam uważam że pospolita wędka (km 251) najlepiej nadaje się na kopanie stawów pogłębianie kopanie konserwację rowów itd i bez obawy wysięgnik ze wstawkami górna lina 24 m dolna do podciągania łyżki 12m, łyżka 0,25 m bez nadstawek bo przy dłuższej eksploatacji zajeździsz wieniec, maszyna prosta i wydajna w ciężkim terenie jak ktoś słusznie zauważył na 3 materacach pojedzie wszędzie. Przepracowałem na tym sprzęcie ładnych parę lat. Jeżeli nigdy na tym nie robiłeś a nie masz operatora nawet się za robotę tą maszyną nie bierz powodzenia.

czarodziej064
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 01 Cze 2011 21:27

Maszyna: volvo ew180


Re: "Kopanie stawow" Warynski km 251 czy konkurencja?

Postprzez noname11 » 08 Lut 2012 09:52

Witajcie,

tak sluszna dygresja, km-ke trzeba "kochac" aby sprostac jej obsludze podczas pracy, odwdziecza sie wydajnoscia w niskim koszcie, co jest jedna z istotniejszych zalet, konkurencja to rodzima k 415, hydrauliczna byc moze bardziej awaryjna jednak prostsza w obsludze podczas pracy,

jedna i druga maszyna musi pracowac na materacach w miejscu podmoklym jakim jest grunt torfowy prawie falujacy, jak sie przechodzi, waga tej pierwszej okolo 8 ton oczywiscie ja predystynuje, pozostaje jeszcze problem co z urobkiem w postaci torfu,

piszecie o "Rumunku", det 75/100 czy wrecz staliniec 100/130 na gasienicach "blotniak",

przymierzam sie do prac tymi maszynami, w okolicy Lebna, Gmina Szemud, rozwazajac zakup tych maszyn lub wynajecie firmy,

lecz poki co zima skula teren wiec byc moze to wlasciwy czas na ta prace ??

pozdrawiam,

Zbyszek

noname11
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 23 Cze 2008 13:44
  • Miejscowość: Gdynia

"Kopanie stawow" Warynski km 251 czy konkurencja?

Postprzez mechanior » 08 Lut 2012 23:26

linówka nie ugryzie zmarzliny, przynajmniej nie taka jak KM, sam czerpak musiałby ważyć kilka ton...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: "Kopanie stawow" Warynski km 251 czy konkurencja?

Postprzez potrolu » 04 Gru 2012 21:57

witam
odgrzeje trochę starego kotleta powiedzcie mi co to są te materace pod koparkę i w jaki sposób się je wykonuje, a dokładnie chodzi mi o wyjaśnienie takiej tezy
"Praca koparki na mokrym podłożu wymagającym użycia materaców w gruncie kat. II "

i jeszcze coś takiego

Wykonanie i konserwacja materaców drewnianych pod koparkę o pojemności zgarniaka do 0,6 m3
nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat tzn jak to się wykonuje i z czego

potrolu
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 Gru 2012 21:44

"Kopanie stawow" Warynski km 251 czy konkurencja?

Postprzez peckiel » 04 Gru 2012 22:38

Wykonanie materaców z drewna. Nie wiem tylko jaka byłaby optymalna grubość drewna i jakie drzewo jest do tego najlepsze, jesion jest bardzo twardym drzewem, olcha dobrze zachowuje się w mokrym podłożu.
Ja to widzę tak:
1.materac musi być większych wymiarów niż podwozie koparki gąsienicowej
2.kupujesz, tniesz dyle drewniane grubości najmniej 10 cm, szerokość dowolna
3.skręcasz dyle np. prętem gwintowanym, utwardzanym
4.najlepiej mieć dwie sztuki, wtedy na jednym stoisz, drugi przeciągasz.

"Praca koparki na mokrym podłożu wymagającym użycia materaców w gruncie kat. II "

kat. I gleba uprawna lub suchy pasek be zanieczyszczeń
kat. II gleba uprawna z darniną i drobnymi korzeniami, piaski wilgotne zanieczyczone gliną żwirem, gruzem
kat. III gleba uprawna z korzeniami grubszymi niż 30 mm. piaski gliniaste lub zanieczyszczone gruzem, żwirem, kamieniami do 40mm.
kat IV glina, gruz, zleżały nasyp
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej