Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Schaeff HML 25x jakie uszczelki do rozdzielacza obrotu

11 Lip 2018 11:13

Marka i model maszyny: Schaeff HML 25x serie a
Rok produkcji: 1992

Mam koparkę Schaeff HML 25x serie a. Miała ona naprawiany silnik obrotu i po gwarancji zaczął lecieć olej z rozdzielacza przymocowanego do silnika obrotu. Po rozebraniu okazało się, że na korki są założone zwykłe oringi i do tego jeszcze wszystkie za duże i przyszczypnięte. Teraz nie mając oryginalnych rozmiarów nie potrafię dojść z tym do ładu. Ma może ktoś informację, czy są tam jakieś specjalistyczne uszczelki, czy po prostu muszę dobrać oringi takie jak w katalogu?

Schaeff HML 25x jakie uszczelki do rozdzielacza obrotu

11 Lip 2018 16:36

a masz katalog części?

Ktoś nie mógł dobrać oringów albo były za drogie i wsadził zwykłe.

Wstaw też zdjęcia elementów gdzie powinny być oringi, bo po kształcie osadzenia można stwierdzić co tam może być.

Schaeff HML 25x jakie uszczelki do rozdzielacza obrotu

11 Lip 2018 18:37

Właśnie o to chodzi, że w moim katalogu brakuje właśnie stron z tym rozdzielaczem. Większość oringów wymieniłem, ale dwa nie dają mi spokoju. Są to korki od zaworów sterujących obrotem. Mają wyfrezowane rowki pod oring, a na rozdzielaczu jest gładko. Jeszcze myślę, czy nie dać tam podkładki miedzianej. Czy podkładki miedziane nadają się do takich zastosowań?

Schaeff HML 25x jakie uszczelki do rozdzielacza obrotu

11 Lip 2018 19:36

jak mają rowek to oring idzie, weź to do sklepu z oringami i trzeba dobrać odpowiedni.

Ewpa prowadzi sprzedaż do Schaeffa, uderz może tam, to Ci prześlą rysunki co Ci brakują i kupisz oringi, ale tanio pewnie nie będzie.

Re: Schaeff HML 25x jakie uszczelki do rozdzielacza obrotu

12 Lip 2018 11:42

myślałem jeszcze o oringach vitonowych, ale niestety nikt w okolicy nie sprzedaje takich
Wyślij odpowiedź