wibako

Cały czas luzujacy sie łancuch w białoruśce

Moderator: MARIO/MECALAC

Cały czas luzujacy sie łancuch w białoruśce

Postprzez Arko31 » 20 Sie 2018 11:18

Marka i model maszyny: Białoruś budowlana
Rok produkcji: nie mam pojecia. z mała kabina

Witam . Bardzo proszę o pomoc bo już sił mi brak . przegladałem podobne tematy na forum ale nie ma odpowiedzi jednoznacznej . problem lezy w luzijacym sie łancuchu obrotu gdy go napnę ramieniem po chwili się luzije . pomożcie co moze byc przyczyna

Arko31
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 Sie 2018 21:44

Maszyna: Białoruśka Budowlana

Firma: Arko


Reklama

simmet

Re: Cały czas luzujacy sie łancuch w białoruśce

Postprzez dawidk » 25 Sie 2018 15:28

Podczas normalnej pracy też się luzuje?? no bo konstrukcja tego sprzętu wymaga aby podczas przejazdów obrót blokowac tą wajchą przy kabinie, bo inaczej zawsze będzie spadał, po prostu nieszczelnosci rozdzielacz / siłownik powodują że ciężar bujającego się ramienia powoduje wyciąganie jednego z siłowników, ale drugi się z kolei nie chowa, to są generalnie dwa siłowniki jednostronne połączone łańcuchem, <obrót działa na zasadzie podawania cisnienia do jednego lub drugiego siłownika, koparka potrafi je tylko wciągać, wysuwanie jest poprzez ten łańcuch i wsuwanie drugiego> a druga strona tych siłowników po prostu nie jest zasilana, jest tam trójnik i powrót do zbiornika lub po prostu połączenie wężem, już nie pamiętam dokładnie, tak samo jak przerywasz na chwilę prace a maszyna stoi na przechyle to trzeba łyżkę na ziemi postawić, bo inaczej po kilku minutach też spadnie :-) Generalnie układ jest prosty jak budowa cepa, tylko z racji wieku ma już pewne przypadłości, w końcu rocznik 197x pewnie...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej