wibako

Nwe Holland MH 3.6 rok 2008 wolna hydraulika

Moderator: MARIO/MECALAC

Nwe Holland MH 3.6 rok 2008 wolna hydraulika

Postprzez kaska1974 » 13 Lis 2018 00:30

Witam
Wolna hydraulika w koparce New Holland MH 3.6 rok 2008 . Ciśnienie na pompie dobre . Na wolnych obrotach 35 – 40 bar po obciążeniu dochodzi do 340 -350 bar . Ciśnienie LS jest jakieś 20 bar niższe od roboczego do momentu obciążenia maszyny , wtedy zaczyna się zrównywać z roboczym i koparka zaczyna wolno się poruszać . Żeby pracowała szybciej muszę zejść z obrotów i od nowa je zwiększyć . Pierwsza łyżka szybka , druga wolniejsza a następne wolne . Na pompie zawór regulacyjny z cewką . Prąd do sterowania cewką od 200 mA do 600 mA czym wyższy ,tym mniejsza wydajność pompy tak jest napisane w instrukcji .Po dokonaniu pomiaru na wolnych obrotach jest 250-260 mA po zwiększeniu obrotów i obciążeniu maszyny wzrasta do 550-560 mA i maszyna zwalnia . Dzisiaj dostałem od kolegi urządzenie za pomocą którego na cewkę podałem 300 mA z zewnętrznego źródła zasilania i koparka pracowała bardzo dobrze . Czyli mogę wykluczyć cewkę . Ciśnienie LS może wzrastać przy dużym obciążeniu maszyny ( nabieranie łyżki w twardym materiale ) , ale powinno spadać zaraz po zmniejszeni obciążenia niestety nie spada i dlatego koparka wolno pracuje. Jak zacznę od wolnych obrotów i pracuję bardzo delikatnie w pisku i tak by nie stawiać oporu łyżce to kilka minut jest dobrze . Pompa Rexroth A11V095LE2S/10R-NZD12N00T-S miesiąc temu naprawiana z powodu opisanych objawów . Niestety serwis który polecił naprawę pompy był w błędzie , mimo wszystko wymieniłem kołyskę bo poprzednia nosiła drobne oznaki zużycia . Nie miało to wpływu na pracę koparki . Co jest powodem niespadania ciśnienia na LS bo za duży prąd na podawany na cewkę to chyba tego wynik . Będę wdzięczny za każdy pomysł na naprawę.
Dziękuję

kaska1974
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 21 Cze 2018 14:30

Maszyna: New Holland 3.6

Firma: Usługi przewozowe


Reklama

simmet

Nwe Holland MH 3.6 rok 2008 wolna hydraulika

Postprzez ziem_bud » 07 Lut 2019 14:39

kaska1974, Witam mam równie new hollanda 3,6 również te same objawy poradziłeś sobie z tym czy nie ?? lub może ktoś podpowie

Awatar użytkownika
ziem_bud
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 22 Gru 2008 13:37
  • Miejscowość: Nasielsk

Re: Nwe Holland MH 3.6 rok 2008 wolna hydraulika

Postprzez patrykwn4@gmail.com » 09 Lut 2019 21:12

sprawdź czy jest wszystko ok z czujnikami temperatury one mają coś takiego że jak widzi wysoką temp. to zwalniają

patrykwn4@gmail.com
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 Lut 2019 20:21

Maszyna: new holland mh plus

Firma: In kop


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej