Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

NEUSON 6503 - woda i kanaliza - czy da radę?

06 Kwi 2019 21:19

Witam, koledzy mieliście może od czynienia z maszyną neuson 6503? Kopareczka ma 6,5 tony i niewielkie gabaryty... ja potrzebuję maszyny do pracy głownie przy przyłączach i sieciach wod-kan, czasem brakuje miejsca u kogoś w ogródku więc zależało mi na niewielkich gabarytach, a ponadto ma koła więc w obrębie mojego miasta dojadę wszędzie na kołach bez zabawy w gąsienicówkę, przyczepy itd. No i zazwyczaj pracuje się też przy asfalcie więc to jest na plus w stosunku do mini na gąsienicach.
Jak z silą kopiącą i szybkością? Czy ta koparka jest w stanie wstawić do wykopu dno studni o wadze ok. 2 do 2,5 tony? Albo podnieść szalunek około 1,5 tony? Bo jakby dało radę to chyba będę szukał takiej maszyny. Oczywiście mam świadomość, że funkcjonalnie kołówka min. 15 ton przy dużej kanalizacji jest niezbędna i takiej maszyny mi to nie zastąpi, ale czy na wodociąg, przyłącza i mniejsze płytsze kanalizacji gdzie nie ma miejsca zrobi robotę?

NEUSON 6503 - woda i kanaliza - czy da radę?

06 Kwi 2019 21:27

ks_sk napisał(a):Czy ta koparka jest w stanie wstawić do wykopu dno studni o wadze ok. 2 do 2,5 tony? Albo podnieść szalunek około 1,5 tony?

wątpie, ta koparka waży tylko 6 ton. może podniesie ale przy sobie a gdzie nad wykopem, jeszcze przy ludziach, pomyśl trochę nie będzie to bezpieczne.

Re: NEUSON 6503 - woda i kanaliza - czy da radę?

06 Kwi 2019 21:57

Dzięki za odpowiedź, ale tu nie chodzi o bezpieczeństwo, bo nigdy podczas wstawiania studni albo szalunku nie można dopuścić by ludzie byli w wykopie! Przynajmniej nie u mnie. Jak wstawiona, na poprawkę lekko unieść i obrócić mogą wejść, ale nie jak studnia na hakach w górze. Bardziej chodzi o to, czy jest szansa fizycznie (incydentalnie) wstawić studnię na krótkim ramieniu. Bo na asfalcie zazwyczaj można podjechać pod samą krawędź wykopu.
Prośba o odpowiedź jaka jest jej funkcjonalność jak ktoś miał do czynienia z tą kopareczką
Wyślij odpowiedź