wibako

Waryński K408, pompa hydrauliczna

Moderator: MARIO/MECALAC

Waryński K408, pompa hydrauliczna

Postprzez Niwel » 02 Kwi 2020 20:51

Marka i model maszyny: Waryński K408
Rok produkcji: 1986

Witam, kupiłem Waryńskiego i szykuje go pod kopanie stawu. Zauważyłem spory wyciek oleju z pompy hydraulicznej w miejscu gdzie jest przykręcana do silnika. Ogólnie pompa jest dobra, mogę używać funkcji na minimalnych obrotach i nie gaśnie. Zastanawiam się, czy dam rade sam sobie uszczelnić tą pompę? Skąd tam się może lać ?
Druga opcja zastanawiam się czy nie zmienić tej pompy na taką z K611, bo koparka jest wolna. Tylko pytanie czy wszystko pasuje i nic nie trzeba przerabiać? Ewentualnie jeśli pasuje to czy trzeba będzie regulować gdzieś jakieś ciśnienia ?
Mam jeszcze pytanie odnośnie obrotu: czy to normalne że na przechyłach ramie koparki leci w bok? nie ma tam hamulca obrotu ?
IMG_20200402_182819.jpg

Niwel
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 23 Paź 2012 20:32
  • Miejscowość: świętokrzyskie

Maszyna: Waryński K408 Long

Firma: niwel24.pl


Reklama

simmet

Waryński K408, pompa hydrauliczna

Postprzez Despero 1987 » 01 Lis 2020 19:35

Hamulec obrotu latwo znaleźć przynajmniej w k 611 bo znajduje się po prawej stronie koparki za chlodnica oleju a od spodu jest takie okragle kolo-bęben z nacietymi poziomo rowkami, to jest Hamulec obrotu ale on działa jak nacisniesz pedal w kabinie. Podejrzewam że wina leży w zaworze znajdujacym sie przy mechanizmie obrotu i nie zamyka on doplywu oleju do silnika hydraulicznego w przekladni kayowej ktora obraca nadwozie na wiencu i dlatego mimo puszczenia dzwigni obrotu koparka jeszcze się obraca na przechylach

Awatar użytkownika
Despero 1987
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Sty 2020 19:24

Maszyna: XCMG ZL50G Europe CE , rok 2010,waga 18000kg

Firma: prywatna działalnosc


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej