wibako

Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Moderator: MARIO/MECALAC

Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Postprzez wranglerYJ » 14 Lis 2020 21:22

Marka i model maszyny: Kramer allrad 516

Witam
Kramer 516 - silnik Deutz 4fl 912
Panowie taka sytuacja, pracuje sobie maszyną na mojej budowie. Wszystko git. Po około 4 godzinach wożenia ziemi zauważyłem chwilowe spadki mocy. Problem z podniesieniem łychy. Ale nic trochę więcej gazu i poszedł. Po jakimś czasie silnik zaczął mieć coraz częstsze problemy wkręcić się na obroty, co za tym idzie brak mocy w hydraulice. W końcu zdechł. Odpaliłem chwile na wolnych obrotach i znowu praca przez 15 minut i znowu coraz większy problem z obrotami i mocą. Na sam koniec już nie dało rady ruszyć, niby silnik się wkręca powoli na obroty, ale już przy probie ruszenia dusi go i obroty spadają i nie ma szans ruszyć. Dodatkowo przy wkręcaniu się na wyższe obroty jest taki moment wibracja/falowanie całego silnika, jak by się jakiś mimośród zrobił w silniku. W pierwszej chili myślałem, że brak paliwa, ale w zbiorniku jest jeszcze ze 20 litrów. Jakieś koncepcje czego szukać ? Zatkany układ paliwowy ? Oleje wszystkie i filtry wymienione 20 mth temu.
Proszę o komentarze dla lajkonika.

wranglerYJ
Nowicjusz

Maszyna: Kramer 516

Firma: prywatne zasosowanie


Reklama

simmet

Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Lis 2020 21:26

No właśnie, cały układ zasilania do sprawdzenia. Ewidentnie moim zdaniem się zapowietrzał. Sprawdź drożność przewód paliwowy oraz wymień jeszcze raz filtry paliwa.

Autor postu otrzymał pochwałę
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Postprzez dawidg2 » 14 Lis 2020 23:33

to że paliwo w zbiorniku nie znaczy że je do końca wyssie, dodatkowo faluje wszystko w zbiorniku itd.

Nie zrobiło się podciśnienie w zbiorniku?

Autor postu otrzymał pochwałę

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Postprzez Kamal » 15 Lis 2020 05:42

Zaczynasz od sprawdzenia czy z powrotu leci paliwo. Powinni płynąć dość intensywnie.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Postprzez wranglerYJ » 18 Lis 2020 22:34

ok, jadę dzisiaj sprawdzać i dam znać. Dzięki Panowie !

-- 18 Lis 2020 21:34 --

Witam

Panowie dzięki za wskazówki. Podciśnienie, całkiem sporawe w zbiorniku, po okręceniu filtra pełno szlamu. Przewody udrożnione, filtr wymieniony, ale po próbie zalania układu ręczna pompką odmówiła posłuszeństwa. Nawet grawitacyjnie nie pompowała (zalewanie z butelki). Odkręciłem pokrywkę, tam jest coś jak membrana/sitko i kawałka nie było. Pod linkiem podobna pompa i zaznaczona pokrywka którą zdjąłem.
https://zapodaj.net/ea2b322d4270d.jpg.html
Nie wiem, jakie zadanie ma ta membrana, ale pompka nie zaciąga paliwa, chyba dlatego, że jest w niej dziura, albo cała pompka zdechła.
Teraz pytanie, ktoś kojarzy gdzie taką pompkę kupie od ręki ? Jestem z Gdańska, ale obstawiam że raczej nie kupie "na mieście".
Gdzie zanabyć w necie z ekspres wysyłką i dostawą w piątek ?
:banan: :banan: :banan:

wranglerYJ
Nowicjusz

Maszyna: Kramer 516

Firma: prywatne zasosowanie


Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Postprzez zeppelin zm 15 » 18 Lis 2020 22:46

Tam jest sitko pod spodem. Pompki są bardzo popularne. Nie masz pod ręką jakiegoś sklepu z częściami rolniczymi?
Koło Rusocina masz Grene. Zapytaj zadzwoń.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Postprzez wranglerYJ » 18 Lis 2020 22:53

https://zapodaj.net/39692d5b46153.jpg.html
moja pompka na foto.
Ok, gadałem z chłopem z Cezamu w Pruszczu, ma od reki koło 15 różnych wersji do Deutz, w piątek wyślę teścia :mrgreen:
Dla mnie pewniej zakupić z netu, bo jak nie znajdę w piątek to sobota i niedziela pójdzie sie rypać robota, a plan mam zalewać strop w przyszłym tygodniu, a roboty sporo :bangin:

-- 18 Lis 2020 21:53 --

jest szansa same sitko kupić, czy brać całą pompkę ?

wranglerYJ
Nowicjusz

Maszyna: Kramer 516

Firma: prywatne zasosowanie


Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Postprzez zeppelin zm 15 » 18 Lis 2020 23:10

Na pewno coś dopasuje. Nie kombinuj z samym sitkiem. Pompka po prostu już swoje wypompowała w życiu :D pewnie koło 100-150 zł i masz nową pompkę.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Postprzez Kamal » 19 Lis 2020 06:36

Były kiedyś zestawy naprawcze. Tylko czy to ma sens babrania się z tym? Zakładasz nową bo masz.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Postprzez wranglerYJ » 22 Lis 2020 19:44

witam

w Cezami pompka kupiona - 77 zł :mrgreen: trochę walki z odpowietrzeniem i maszyna działa.
Znaczy się pracowała kilka godzin w sobotę i dzisiaj po 4 godzinach hydraulika zdechła :crazy:
Praca wyglądała tak - gaz w podłogę non stop :mrgreen:
W wakacje wymieniałem węże z tyłu i nie mam pewności czy stan oleju jest dobry - bo ten bagnet w zbiorniku oleju to gówniany, jak się odkręci korek, to zawsze naleci oleju z układu i nie mam pewności.
Jednak maszyna działała no i zdechła hydraulika - bardzo wolno działa i tak słaba, że nie dałem rady sie wyciągnąć.
Zakopałem Kramera i zastanawiam się co teraz zdechło :bangin:

wranglerYJ
Nowicjusz

Maszyna: Kramer 516

Firma: prywatne zasosowanie


Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Postprzez dawidg2 » 22 Lis 2020 19:54

pytanie co za oliwę wlałeś. na ciepłej nie chciała wyjechać?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Kramer 516 -probelm z silnikiem deutz

Postprzez wranglerYJ » 22 Lis 2020 20:38

napęd działa- ATF nowy, koła mielą glinę idealnie do lepienia garnków :mrgreen: Hydraulika zdechła - bardzo słaba i wolno pracuje, przód jak i tył. Ja dwa dni woziłem ziemie na pełnym gazie. No i pyk coraz słabsza i w pewnym momencie już nie dało rady podnieść załadowanej łyżki. To stwierdziłem, będzie robić za spychacza, ale się zakopałem, a bez tyłu nie da się wyciągnąć, a kopać łopatą mi się nie chce :mrgreen:

wranglerYJ
Nowicjusz

Maszyna: Kramer 516

Firma: prywatne zasosowanie


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej