wibako

schaeff hml20 hamulce, dtr i kilka pytań początkującego

Moderator: MARIO/MECALAC

schaeff hml20 hamulce, dtr i kilka pytań początkującego

Postprzez wbronco » 13 Gru 2020 18:07

Marka i model maszyny: schaeff hml20
Rok produkcji: 1991
Numer seryjny: 131/0150

Koledzy,
Kupiłem na własny użytek koparkę Schaeff hml20 z 1991 roku. Nr seryjny 131/0150
Maszyna oczywiście swoje już popracowała i jest kilka problemów do rozwiązania:
- czy posiada ktoś dokumentację do takiej koparki (dtr, manual, katalog części- cokolwiek) lub wie gdzie mogę taką literaturę kupić? Koparka niby nieskomplikowana ale jakoś przyzwyczaiłem się już do tego, że lepiej mieć service manual w ręce zanim zacznie się grzebać przy sprzęcie
- czy wie ktoś jak zbudowany jest układ hamulcowy? U mnie w tym momencie hamulców brak...
- większość sterowania już rozgryzłem ale do czego służą przełączniki na joystickach?
- czy ta koparka powinna mieć dwie prędkości jazdy? Jeżeli tak, gdzie jest przełącznik prędkości?
- gdzie szukać podstawowych części (filtry, uszczelnienia do joysticka i kilka innych drobiazgów na początek), Macie jakieś sprawdzone firmy, importerów?

wbronco
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 28 Maj 2020 12:31

Maszyna: Gehl SL6620

Firma: prywatnie


Reklama

simmet

schaeff hml20 hamulce, dtr i kilka pytań początkującego

Postprzez dezerter666 » 29 Gru 2020 23:47

Cześć

Nie wiem czy już coś rozgryzłeś z tą maszyną. Ja mam HML25x, czyli bardzo podobny sprzęt.
U mnie hamulec nożny jest realizowany pedałem w podłodze i działa jak w samochodzie.
Jest pompa i zbiorniczek płyny hamulcowego za kabiną. Przełączniki na joystickach są od skarpówki i chwytaka, jeśli masz takie narzędzia.
Mój Schaeff ma dwa biegi. Przełącza się je czerwonym przełącznikiem na desce.
Filtry kupi się w każdym sklepie z filtrami do przemysłu. Jak potrzebowałem bardziej skomplikowanych części do zwolnicy to zamawiałem je w FHU OMEX i w Terex Polska.

Autor postu otrzymał pochwałę

dezerter666
Fizol

Maszyna: JCB 3CX 2006 i 2012


Re: schaeff hml20 hamulce, dtr i kilka pytań początkującego

Postprzez wbronco » 30 Gru 2020 23:34

Dzięki Kolego!
Sterowanie już rozgryzłem i przełącznik od biegów też znalazłem. Bawię się w porządkowanie elektryki bo ktoś tam nieźle namieszał i zamiast naprawiać dokładał pajęczynę nowych przewodów...
Jak jest realizowane sterowanie skarpówką? Bo u mnie jest tylko jedna para wyjść hydraulicznych sterowana pedałem w podłodze więc same przełączniki niewiele dają.
Z hamulcem problem polega na tym że pomiędzy pedałem a zbiorniczkiem na płyn nie ma nic. Ktoś zdemontował pompę i resztę układu i potrzebował bym przynajmniej katalog części żeby wiedzieć jakich elementów brakuje.

wbronco
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 28 Maj 2020 12:31

Maszyna: Gehl SL6620

Firma: prywatnie


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej