BSL TURBO

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno mini kopareczki

Postprzez mnicg » 11 Sie 2019 10:22

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowej minikoparki do 2t. dostałem kilka ofert jcb 19c , bobcat 19e i wszystko oscyluje w granicach 84k bez osprzętu, rozglądam się tez za innymi. Które byście polecali z dłuższa gwarancja i z głowica uchylna albo dodatkowo obracana za rozsadne pieniadze.

mnicg
Nowicjusz

Maszyna: brak

Firma: jest

Reklama

Kupno mini kopareczki

Postprzez zeppelin zm 15 » 11 Sie 2019 10:35

Czytaj forum.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Zeppelin Zm 15, Hanomag 44 C Hanomag 50 E

Firma: Wspaniała

Kupno mini kopareczki

Postprzez mnicg » 11 Sie 2019 10:40

większość odpowiedzi jest z przed roku i więcej i czesto pojawia sie yanmar jak na razie nie moge dostac oferty bo mają urlop w lodzi więc szukam tez innych maszyn i odpowiedzi od operatorów którzy pracują na innych maszynach i polecają

mnicg
Nowicjusz

Firma: jest

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Jardin » 12 Sie 2019 18:41

Witajcie.
Planuję zakup nowej mini.
Moje typy:
- yanamr sv26
- cat 302.7
- takeuchi tb 225 i 228
- kubota kx27-4
- case cx26c

czy pracujecie na takich maszynach?

Sporo pisaliście o używanych i mniejszych do 2t.
Jeśli możecie proszę o opinie ew. tel do dealerów, wyceny od których macie swoje sprzęty.
czy jest dobry warsztat w okolicach piaseczna, góry kalwarii??? może z forum?

pozdrawiam

Jardin
Nowicjusz

Maszyna: planuję zakup

Firma: Jardin

Kupno mini kopareczki

Postprzez emem » 12 Sie 2019 23:23

W Pomiechówku masz dealera Takeuchi firma Digim . Nr tel 502 081 011

Model TB225 na prawdę zasługuje na uwagę
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Młodszy operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus

Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 13 Sie 2019 23:17

emem napisał(a):Model TB225 na prawdę zasługuje na uwagę

2,5t z rozsuwanym podwoziem? - już widzę te luzy na prowadnicach rozsuwanego podwozia po około 2000-2500h pracy, dobra koparka ma stałe szerokie podwozie np TB228
Ostatnio (w maju) miałem klienta właśnie z luzami na prowadnicach rozsuwanego podwozia, zadzwonił do ASO (firma X) i zalecili mu wymianę całego podwozia za kwotę 37000PLN netto :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

• Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 64

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.

Postprzez Jardin » 14 Sie 2019 05:56

Dzięki za odp. ARCIO
wczoraj oglądałem cat 302.7 i wacker ez26 wyglądają identycznie :-) te same silniki..
Za kubotę kx27-4 powiedzieli tyle co za cat'a. Yanmar sv26 w bardzo podobnej cenie... case cx26c tańszy i volvo ecr25d.
Myślałem ze 140k wystarczy na nową mini w tej wadze :-/
Na serwis yanmara w warszawie (dojezdzający z łodzi) ludzie narzekają, wysokie ceny i ostatecznie sprzęty nie naprawione. Opinia na podstawie sv18.
Nie wiedziałem że będzie tak trudno coś wybrać...

Jardin
Nowicjusz

Kupno mini kopareczki

Postprzez Pitas » 14 Sie 2019 09:45

Witam. Może na kolejne pytanie uda się uzyskać jakąś podpowiedź :) Przeszukałem forum ale niestety wyszukiwarka nie podaje informacji na temat volvo ec27. Czy może ktoś użytkuje lub miał tę minikoparkę? znalazłem takie oferty i proszę o opinię: https://sprzedajemy.pl/promocja-cenowa- ... nr59520157 https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-ec2 ... BqYGs.html może ktoś coś na temat tych firm sprzedających jakieś za i przeciw. a może lepiej wziąć takeuchi tb228 niż którąś z tych volvo? https://www.otomoto.pl/oferta/takeuchi- ... C1Lf0.html

Pitas
Nowicjusz

Maszyna: jeszcze brak

Firma: własna działalnośc

Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 14 Sie 2019 11:00

Jardin napisał(a):wczoraj oglądałem cat 302.7 i wacker ez26 wyglądają identycznie

Dla mnie silnik w mini powinien być z tyłu jako naturalna przeciwwaga tym bardziej w maszynach z krótką dupką, a w w/w maszynach jest z boku - nie do końca mnie przekonuje to rozwiązanie.
Jardin napisał(a):Za kubotę kx27-4 powiedzieli tyle co za cat'a. Yanmar sv26 w bardzo podobnej cenie... case cx26c tańszy i volvo ecr25d.

Wyżej masz kolegę Emem, zadzwoń i zapytaj o ofertę na TB228 - najsolidniejsza konstrukcja z powyższych i największe możliwości, ale też jedna wada - długa dupka :)
W SV26 te sticki to żart, a ten krótki to w ogóle nie powinien zostać wyprodukowany, ubyła jedna rolka jezdna względem starszych modeli.
Jardin napisał(a):Na serwis yanmara w warszawie (dojezdzający z łodzi) ludzie narzekają, wysokie ceny i ostatecznie sprzęty nie naprawione.

Trzeba koniecznie naprawiać w ASO? - są też niezależne serwisy, a tak w ogóle co chcesz naprawiać w tych Yanmarach, mam kilka i wszystkie mają już ponad 4000h i poza wymianą kilku sworzni i tulejek są w oryginale, po prostu nic się z nimi nie dzieje.
Wymiana płynów, filtrów czy wymiana uszkodzonej gąsienicy to chyba nie problem.
Pitas napisał(a):Przeszukałem forum ale niestety wyszukiwarka nie podaje informacji na temat volvo ec27.

To też solidna konstrukcja, jeżeli chodzi o przerób to jest wydajniejsza od popularnej ECR25D, ale mimo wszystko TB228 lepsze.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

Kupno mini kopareczki

Postprzez Pitas » 14 Sie 2019 15:44

Dzięki kolego Arcio za odpowiedź.

Pitas
Nowicjusz

Maszyna: jeszcze brak

Firma: własna działalnośc

Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 14 Sie 2019 22:44

Jeśli rozpatrujesz SV26 warto spojrzeć na VIO26-6, wg wielu użytkowników to pancernik w tej wadze maszyn...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, YANMAR, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

• Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 755

Maszyna: Caterpillar Yanmar

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT i Yanmar

Postprzez Jardin » 15 Sie 2019 06:21

Dziękuję za info. Jutro planuję jechać do łodzi obejrzeć yanamary.
Zależy mi na rozsądnej cenie :-/
Jeśli macie możliwość oferty bardzo proszę.
Pozdrawiam

Jardin
Nowicjusz

Kupno mini kopareczki

Postprzez Inariusz » 15 Sie 2019 17:24

Szanowni Państwo

Zastanawiam się nad zakupem minikoparki do płytkich wykopów instalatorskich, korytowania oraz zasypywania ręcznie wykonanych wykopów, przenoszenia przedmiotów o wadze do 100-150 kg - generalnie do niewielkich obciążeń.
Z uwagi na rodzaj prowadzonej przeze mnie działalności koparka będzie pracowała tylko u mnie, częściowo zastępując i wspierając prace ręczne. Chciałbym, żeby też trochę powierciła.
Jednocześnie wyszło mi, że aby nie robić dodatkowych uprawnień koparka wraz z przyczepą nie mogą ważyć więcej niż 1590 kg.
W związku z faktem, iż nie miałem nigdy do czynienia z obsługą i serwisowaniem sprzętu budowlanego pomyślałem aby kupić koparkę nową, a niewielka ilość gotówki ogranicza wybór do chińczyka (w tej wersji niby z silnikiem Yanmara)

http://gunter.pl/koparki/model-1000kg/

Zwiększanie budżetu (przy powyższych założeniach łącznie z przyczepą wychodzi poniżej 50k brutto) z uwagi na niewielki udział koparki w realizowanych przeze mnie pracach nie ma sensu, gdyż inwestycja ta nigdy się nie zwróci.

Pytanie jest o sens takiego rozwiązania ? Może dać sobie spokój i tak jak do tej pory polegać na firmach zewnętrznych (przy czym tutaj z uwagi na charakter prac koparka pracuje po kilkadziesiąt minut kilka razy dziennie więc płacenie za całą dniówkę przynosi mi duże straty) ?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Inariusz
Nowicjusz

Firma: brak

Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 15 Sie 2019 21:01

Inariusz napisał(a):W związku z faktem, iż nie miałem nigdy do czynienia z obsługą i serwisowaniem sprzętu budowlanego pomyślałem aby kupić koparkę nową, a niewielka ilość gotówki ogranicza wybór do chińczyka

Używana maszyna, ale znanego producenta będzie na 100% lepsza od tego wynalazku, widzę, że patrzysz po kategorii wagowej do 1T więc polecam używaną Kubotę U10-3 lub KX008-3.
Dlaczego akurat w/w modele???? - a to dlatego, że tylko ta Kubotka ma gładko pracujący silnik trzycylindrowy, u innych producentów w mikro są montowane dwucylindrowce o tragicznej kulturze pracy.
Do takiej koparki nie trzeba lawety, do mnie do remontu trafiło około 40 mikro i wszystkie przyjechały w dostawczaku (Sprinter, Ducato...)
jest tego odrobinę na zachodzie:
https://www.mobile.de/pl/maszyny-budlow ... 00,mld:u10

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

Kupno mini kopareczki

Postprzez Inariusz » 16 Sie 2019 22:18

Dziękuję za odpowiedź.

Faktycznie nie trzeba lawety ale nie posiadam dostawczaka tylko L200 z hakiem. Laweta więc wyjdzie taniej niż kupno dodatkowego auta.
Fajne te niemieckie maszyny, lecz nie tylko przekraczają mój budżet (który dla wyjątkowego sprzętu jeszcze byłbym w stanie zwiększyć) ale kompletnie się na nich nie znam. Właściwie nawet nie muszę jechać do Niemiec bo oprócz uruchomienia i pokręcenia się w koło nie zauważę nawet podstawowych problemów. Mógłbym oczywiście kogoś wynająć i z nim pojechać, ale nie znam żadnej zaufanej osoby, której powierzyłbym taką znaczną ilość pieniędzy. Do tego najlepiej żeby ta osoba była z mojej okolicy i przeprowadzała jakieś podstawowe naprawy, co całkowicie czyni sprawę nierealną bądź ryzykownie drogą.

No nic to poczytam jeszcze forum i pomyślę.

Pozdrawiam serdecznie

Inariusz
Nowicjusz

Firma: brak

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Pitas oraz 2 gości

eRobocze

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej