wibako

BOBCAT 321 smary

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

BOBCAT 321 smary

Postprzez Nex99 » 21 Wrz 2010 00:27

Bardzo wszytkich prosze o pomoc. Mam od niedawna BOBCATA 321. Bardzo fajna maszyna ale nie chce jej zepsuc. Moje pytanie dotyczy smarów wiem ze takie tematy juz byly ale raczej jesli chodzi o duze maszyny. A mianowicie chodzi mi o to:

1 jaki najlepszy smar do minikoparki.
2. czy do gasienic uzywac innego niz do ramienia czy to nie wazne jaki
3 jaki olej hydrauliczny jest tam oryginalnie i jaki najlepiej kupic na podmiane.
4 no i jak czesto smarujecie. bo na forum tutaj czytam i jest bardzo duzy rozrzut. jeden koparkowy u mnie w pracy powiedzial ze smaruje raz na miesiac przy ciaglej pracy. ale ja bym troche sie martwil o stan maszyny.

Bardzo prosze o szybka odpowiedz bo maszyna od kiedy ja mam to pracuje dosc duzo a kupilem tylko smar grafitowy i nie do konca wiem czy czegos nie zepsuje gdy napcham go do gasienic i ramienia.
Ostatnio edytowany przez Nex99, 21 Wrz 2010 13:51, edytowano w sumie 1 raz

Nex99
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 12 Sie 2010 15:47
  • Miejscowość: Śląsk

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 21 Wrz 2010 17:30

oryginalny olej hydrauliczny Bobcat to 10W40 (silnikowy)
najlepszy do maszyn jest smar klasy EP2 z dodatkiem molibdenu np FUCHS RENOLIT MO2
nie pamiętam żeby podwozie w 321 było smarowane smarem stałym, chyba że mówimy o napinaczach ale te smarujesz (napełniasz) tylko wtedy gdy gąski są luźne
częstotliwość smarowania masz podaną w DTR lub nawet na naklejkach serwisowych w kabinie, większość punktów (sworzni) powinno się smarować co 8-10 rbh, w praktyce raz dziennie lub raz na 2 dni, obrót (przekładnię) co najmniej raz na tydzień

kto szuka ten znajdzie:
http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=4255
http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=7745
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej