wibako

uszkodzenia gąsiennicy minikoparki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

uszkodzenia gąsiennicy minikoparki

Postprzez kacper16 » 17 Paź 2010 13:16

Witam-pytanie brzmi czy jest sens i czy jest to wogóle możliwe naprawa gąsiennicy(z jednej strony zostalprzecięty element łańcucha przez ząb gwiazdy napędu)uszkodzenie powstało najprawdopodobniej poprzez poluzowanie się gąsiennicy i zdarcia zebów gwiazdy-dodam,że tydzień temu były wymieniane rolki prowadzące i zęby gwiazdy nie były tak zużyte-no może poza jednym-czy wie ktoś gdzie taką gwiazde kupić minikoparka schaeff

kacper16
Pomocnik operatora

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 23 Sty 2010 15:13
  • Miejscowość: Końskie

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAV KOP-BUD


Reklama

simmet

Postprzez Intramex » 18 Paź 2010 07:52

gąsienic gumowych nie naprawia się. takie ich zadanie, żeby się zużywały. jeśli poszły wzmocnienia to tylko wymiana na nową. jeśli zęby tną gąsienice to nadają się do wymiany. zadzwoń i podaj model maszyny. może będziemy mieć właśnie takie.
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Postprzez popek1986 » 19 Paź 2010 22:41

dobrze kolega pisze. gasienica jest do wymiany.kolo zebate musisz wymienic bo moze Ci nowa rozwalic jak naprezy. i uwazaj na piasek czy drobne kamienie, bo jak wleca w gasienice to czasami sie tak napreza ze tez moze ja rozsadzic

popek1986
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 10 Paź 2010 18:49
  • Miejscowość: Świecie

Postprzez kacper16 » 03 Lis 2010 19:37

tak myślałem,ze do wymiany jest gąska ale co do uważania na piasek to jest to taka wypowiedz względna nie wiem kolego jak by to miało wygladac ale przecież to prawie cały czas siedzi w piachu,błocie itp,wiadomo,że najlepiej jechac sobie równo po trawce i delikatnie kopać ale jak się jest w jakimś wykopie np.2m.i trzeba wykopać na ławy fundamentowe to już nie jest tak różowo poprostu teren terenowi nie równy-pozdrawiam

kacper16
Pomocnik operatora

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 23 Sty 2010 15:13
  • Miejscowość: Końskie

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAV KOP-BUD


Postprzez popek1986 » 06 Lis 2010 21:54

kolego moja maszyna duzo widziala... rozumiem ze teren terenowi nie rowny. ale jesli piach czy jakis sypki material wleci w gasienice to mozna sie podniesc na lemieszu i ramieniu, gasienice sa wtedy w powietrzu. i wtedy wlaczyj jazde... po chwili sie wysypie piach, a gasienica nie dostaje tak mocno popalic :wink:

popek1986
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 10 Paź 2010 18:49
  • Miejscowość: Świecie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej