wibako

jaki olej do jcb 8015?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

jaki olej do jcb 8015?

Postprzez lukasz140787 » 03 Lis 2010 19:28

Witam niedawno kupiłem minikoparke jcb 8015 z 2003r. silnik perkins 3 cyl oczywiście ..
chciałbym sie dowiedzieć jaki olej powinienem wlać do tego silnika ?? poprzedni właściciel nie wiedział bo był tylko pośrednikiem w sprzedaży. Prosze o porade..
Aha , to jest moja pierwsza kopareczka wiec proszę jeszcze o porade co należało by wymienić , sprawdzić oprócz naturalnie filtrów paliwa i powietrza...

Z góry dziękuje ..

[ Dodano: Pią Lis 05, 2010 8:25 pm ]
Widzę że nikt na tym forum nie potrafi mi pomóc ..................
Ostatnio edytowany przez lukasz140787 03 Lis 2010 19:30, edytowano w sumie 2 razy

lukasz140787
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 03 Lis 2010 19:22
  • Miejscowość: jasło

Reklama

simmet

Re: jaki olej do jcb 8015?

Postprzez tomi_go » 24 Lis 2010 20:19

lukasz140787 napisał(a):Witam niedawno kupiłem minikoparke jcb 8015 z 2003r. silnik perkins 3 cyl oczywiście ..
chciałbym sie dowiedzieć jaki olej powinienem wlać do tego silnika ?? poprzedni właściciel nie wiedział bo był tylko pośrednikiem w sprzedaży. Prosze o porade..
Aha , to jest moja pierwsza kopareczka wiec proszę jeszcze o porade co należało by wymienić , sprawdzić oprócz naturalnie filtrów paliwa i powietrza...

Z góry dziękuje ..

[ Dodano: Pią Lis 05, 2010 8:25 pm ]
Widzę że nikt na tym forum nie potrafi mi pomóc ..................


Ja leje Lotos mineralny 15W40 do takiej właśnie maszyny
<b>www.tomi-bud.pl</b>

tomi_go
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 18 Gru 2009 19:58
  • Miejscowość: Jasienica

Postprzez mechanior » 25 Lis 2010 01:24

lukasz140787 napisał(a):Widzę że nikt na tym forum nie potrafi mi pomóc ..................


a na innym ktoś ci pomógł ?

zdecydowana większość silników przemysłowych (czyli również montowanych w maszynach budowlanych) pracuje na zwykłym mineralnym oleju 15W40 i taki jest zalecany do Perkinsa 3, dopiero najnowsze maszyny CZASEM wymagają oleju półsyntetycznego 10W40 aczkolwiek moim zdaniem to chwyt marketingowy w celu sprzedania droższego oleju...

to prosta maszyna, za wyjątkiem filtrów silnika i hydrauliki nie ma innych obwodów wymagających stałej konserwacji, zalecam wymienić olej w napędach gąsienic (SAE30), filtr i olej w hydraulice (w zbiorniku oleju hydraulicznego i tylko tam) oraz dokładnie nasmarować wszystkie punkty zwłaszcza obrót
sprawdzić stan gąsienic i napiąć je prawidłowo

często wymieniaj filtr paliwa

na stronach solidnych producentów olejów (Shell, Fuchs) są tabele lub katalogi umożliwiające dobór oleju do danej maszyny, wystarczy podać producenta, typ i model
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej