wibako

Transport minikoparki na wywrotce

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Transport minikoparki na wywrotce

Postprzez mat857 » 11 Lip 2011 21:00

Chłopie nie kupuj transita :wall: mój sąsiad ma z 96 skrzynie i z 2003 i busa obydwa zgnite w h*j a na dodatek obydwa gasna na wolnych obrotach . Kup sobie sprintera albo jak masz mniej kasy to kaczke , jeżeli tzw kaczka jest dobrze utrzymana do spokojnie pojexdzisz jeszcze pare dobrych latek :D

mat857
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 11 Lip 2011 15:26

Maszyna: Jcb 3cx 96 r


Reklama

simmet

Transport minikoparki na wywrotce

Postprzez WOBI » 02 Lis 2011 12:41

Witam. A co sądzicie o przewozie minikoparki np JCB 8015 na autolawecie? Czy ktoś może tak przewozi?

WOBI
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 02 Lis 2011 12:33

Transport minikoparki na wywrotce

Postprzez skrzatster » 02 Lis 2011 20:00

@WOBI kolego ja wożę swoją Kubote na auto-lawecie waży ona 3 tony ładowność lawety 3.8t więc wszystko gra tak samo na mniejsze auto-lawety na kat. B można wozić tylko DMC ma być nie przekroczone. A tak poza tym to laweta przydatna czasem można fuche na ściągnięcie jakiego auta dorwać czy przewóz czegoś ; )

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Transport minikoparki na wywrotce

Postprzez WOBI » 03 Lis 2011 09:38

skrzatster właśnie o tym samym myślałem Chcę kupić JCB 8015 lub coś podobnego (no i w dobrym stanie) a, że będę nowy na rynku i pracy może być mało więc może i na tym parę groszy wpadnie.

WOBI
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 02 Lis 2011 12:33

Transport minikoparki na wywrotce

Postprzez skrzatster » 03 Lis 2011 22:14

No mi kolega mówił że mogłem kupić wywrotkę i na niej przewozić koparkę ale laweta to laweta ; ) śmigam też ze znajomego koparkami i walcem małym bo on ma tylko duży przerzut i mu się nie zawsze opłaca jechać taką krową z małymi maszynami : ) Poza tym ciągniki, auta, deski czy inne drzewa dosłownie wszystko co się da przewieźć : ) Jak nie ma co kopać albo pod wieczór jako fuche to zawsze parę groszy wpadnie ; )

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Transport minikoparki na wywrotce

Postprzez marmaxiq » 06 Lis 2011 10:15

Panowie ja napiszę tak:

Samochod nissan patrol gr dmc 3500kg laweta niskopodwoziowa dmc 3500kg łączny wynik 7000 kg.
Samochód na haku w dowodzie 3500 kg wbite podpisane przez diagnoste.
Prawo jazdy b i e.
10 lat jazdy setki kontroli(patrol long i laweta 6,8 m cały zestaw krótszy pare centów od TIR) żadnych problemów.
Co do przepisów to na B do 3,5 tony cały zestaw (za wyjątkiem auta dmc 3,5 t i przyczepki lekkiej (jedna oś) do 750 kg wiec można ważyc 4250 kg na samo b)
Prawko kat E pozwala na jazdę zestawem powyżej 3500 kg czyli dmc auta plus tyle ile masz wbite w dowodzie rejestracyjnym w rubryce przyczepa z hamulcem.

Pozdrawiam
babcia 3 cx 87 4x4
takeuchi tb o16 04

marmaxiq
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 23 Paź 2011 16:48
  • Miejscowość: rzeszów

Maszyna: takeuchi tb 216
neuson 6002 2008
liebherr 924 compact 2007

Firma: kmb


Re: Transport minikoparki na wywrotce

Postprzez Bolas » 09 Lis 2011 04:23

No i tu się z tobą nie zgodzę. Gdzieś na przełomie lutego (jako że przepisy lubią się zmieniać z początkiem roku) dzwoniłem w tej sprawie do Inspekcji Transportu Drogowego (mają infolinię) i tam poinformowali mnie że zestaw nadal nie może przekraczać 3,5T. A kategoria E do B upoważnia jedynie do ciągnięcia przyczepy powyżej 750kg ale zestaw nadal nie może przekraczać 3,5T. Chyba że się już od tego czasu coś zmieniło to bardzo proszę o sprostowanie podając odpowiednie przepisy mówiące o tym bo przy ew. kontroli nie mam zamiaru powoływać się na kogoś z forum :))
Wiem że od nowego roku ma wejść dodatkowy kurs do B który ma upoważniać do ciągnięcia przyczep powyżej 750kg a E do B ma być rozszerzona ale aktualnie nie potrafię podać na którym portalu to przeczytałem i szczegółów.
Ja ciągam swoją Galloperem 3,0 V6 3T na haku.

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Transport minikoparki na wywrotce

Postprzez mechanior » 09 Lis 2011 11:28

przyczepa lekka do 750 kG DMC nie wlicza się w wagę zestawu do uprawnień ale wlicza się do VIATOLLa, nie znam podstawy prawnej ale googiel ją zna na pewno

btw czy Galloper to nie Patrol pod płaszczykiem Hyundaia ??
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Transport minikoparki na wywrotce

Postprzez Bolas » 11 Lis 2011 01:51

Galloper to stary Mitsubishi Pajero tylko Hyundai wydawał go przeważnie w pełnym wypasie.
Szukam podstawy prawnej do tego co wyżej napisał marmaxiq czyli:
kat B zestaw powyżej 4,25T i E do B (...)jazdę zestawem powyżej 3500 kg czyli dmc auta plus tyle ile masz wbite w dowodzie rejestracyjnym

Dziś zauważyłem dodatkowy błąd w jego wypowiedzi ponieważ nie ma w przepisach nic odnośnie tego że przyczepa lekka do 750kg może posiadać jedną oś. Osobiście mam dwuosiówkę i jest zarejestrowana na DMC 750kg. Ponieważ jej konstrukcja wymusza posiadanie dwóch osi. Zresztą wystarczy otworzyć strony kilku producentów przyczepek żeby to sprawdzić.
Nie bardzo rozumie co miałeś na myśli pisząc:
przyczepa lekka do 750 kG DMC nie wlicza się w wagę zestawu do uprawnień

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Transport minikoparki na wywrotce

Postprzez AREKPL11 » 11 Lis 2011 02:28

bo samochodem o DMC do 3500kg + przyczepa DMC =750kg jezdzić można na kategorie B i tyle miał na myśli !
ale powiem ci tak taka kombinacja nie skutkuje w przypadku przewozu mini co jazda stówa w plecy :oops: też mam dwu ośkę z hamulcem utarga 2tony bez problemu rejestrowana na 750 ! :mrgreen:


a po za tym inne przepisy mają się do samochodu osobowego typu terenówka do 3,5 tony a samochodu typu bus rejestrowanego jako ciężarowy do 3,5 tony w przypadku zestawu z przyczepą w zależności do przyczepy,tachografu,viatola

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Re: Transport minikoparki na wywrotce

Postprzez chrisus81 » 12 Lis 2011 18:42

kurrr napisał(a):Kolego chrisus81 twój system załadunku spodobał mi się, mam kilka pytań: czy kładziesz coś na palety (bale,deski), te palety masz razem sprzężone czy one są luzem ?

Ja mam JCB 802 Super i zamierzam kupić Iveco na bliźniaku skrzynie lub wywrotkę bo mam już dość wożenia na lawecie i przymierzam się do twojego sposobu na spakowanie i rozpakowanie kopareczki


TAK na paletach mam BLAT zbity z kantówki 6x15 x 2 w poprzek. Same palety są nic nie warte. W paletach są te klocki które robią jako dystans (wypełniacz wysokości). Wysokość "paki" rampy wywrotu to ok 120 cm. Wysokość 4 palet + blat to 60cm czyli połowa drogi do zapakowania się na wywrot. Sami nie raz wspinaliście się na jakieś progi koparką więc wiecie że pokonanie progu 60 cm to NIC TAKIEGO! można to przemnożyć razy dowolną ilość progów i da się wjechać na Mont Everest :)
Każdą paletę mam luzem. Pakuje sobie palety pionowo opierając miedzy burty a koparkę. Blat z kantówki zdejmuję koparką. Zastanawiam się czy nie zbić ze sobą tych palet ale... Odkrywam że codziennie wypakowuje koparkę w innym terenie co się z tym wiąże jest nierówna nawierzchnia. Dzięki temu że palety są "luzem" mogę sobie je przesortować tak ze jedna strona będzie wyższa od drugiej i ustawić się do nachylenia terenu. Wożę ze sobą dodatkowo parę deseczek którymi robię korektę jeśli robię rozładunek w koleinach drogi gruntowej itp
kopiemy

Awatar użytkownika
chrisus81
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 26 Sty 2009 19:17
  • Miejscowość: Otwock

Maszyna: Takeuchi TB125
OK MH CITY
CAT 438B
ATEGO 815


Transport minikoparki na wywrotce

Postprzez rudesmen » 14 Lis 2011 20:42

Niby prosty temat, a już jest 51 postów. Kolega Bolas poświecił swój czas i znalazł odpowiednie fragmenty z kodeksu drogowego o czym można przeczytać tu: viewtopic.php?f=39&t=15567

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2176
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej