wibako

Zęby w łyżce do minikoparki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Zęby w łyżce do minikoparki

Postprzez skrzatster » 12 Gru 2010 22:01

Witam
Mam mały problem z zakupem zębów do łyżki do minikoparki ponieważ akurat te co posiadam są dość nietypowe a zarazem na tyle zużyte że należy je wymienić. głównym problemem jest tutaj szerokość wewnętrzna szczeliny zęba która to wchodzi do łyżki. W standardowych zębach do mini koparek wymiar ten wynosi 17 mm w moim aż 26. Patrzyłem też na większe zęby ale maksymalny wymiar to 22mm. Drugą sprawą jest to że w tej łyżce są też zęby boczne (oryginalne nie dorabiane) co podobno w minikoparkach oryginalnie nie jest spotykane. Może ktoś ma pomysł gdzie mogę takie zęby dostać? W załączniku dodaje zdjęcia z wymiarami jak i zdjęcie samego zęba (środkowego)
PS. przepraszam za marną jakość ale zdjęcia są robione telefonem komórkowym bo nie miałem pod ręko aparatu.
Pozdrawiam

Ząb
Image
Wymiary
Image
Image

[ Dodano: Nie Sty 02, 2011 10:33 am ]
Witam
Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć odpowiednie zęby. Po licznych telefonach wykonanych do różnych firm znalazłem takie zęby w gliwickiej firmie Truck System w cenie 40 zł za ząbek. Jeżeli ktoś by potrzebował podaję tutaj adres ich strony internetowej: http://www.trucksystem.pl
Pozdrawiam

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Reklama

simmet

Re: Zęby w łyżce do minikoparki

Postprzez magiii1 » 08 Kwi 2011 22:43

Panie kolego Proponuję takie rozwiązanie. Podaruj sobie te nowe zęby i przejedź się na złomowisko albo jakiegoś mechanika może u ciebie też się gdzieś przewala stary resor od np 125p potnij go na paski 10 do 12 cm przyspawaj, trochę zaostrz i masz problem z głowy szerokośc zęba około 4-5 c, grubość ok 1cm. daję głowę że żaden oryginalny ząbek tyle nie wytrzyma. Ja mam tak zrobione trzy łyżki 22; 30 i 50 jutro zabieram sie do spawania 25 typowo do gliny. Mój szwagier i kolega tez korzysta z tego sposobu i jest ok

magiii1
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 19 Kwi 2009 15:38
  • Miejscowość: Wielkopolska

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej