wibako

Co sadzicie o yanmar?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Co sadzicie o yanmar?

Postprzez michalrambo » 19 Lut 2011 12:13

mam do kupienia mini koparkę yanmar a nie znam tej marki co sadzicie o niej cena jest chyba dobra bo 45000 tys zł za 2009 r pracowała moze 6 mies gosc zrezygnował i nie pracuje na niej ale ja osobiscie myślałem o jcb z góry dziekuje za komentarze
Ostatnio edytowany przez michalrambo, 19 Lut 2011 20:05, edytowano w sumie 1 raz

michalrambo
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 Lut 2011 10:42
  • Miejscowość: kraków

Reklama

simmet

Postprzez maszynybudowlan » 19 Lut 2011 12:26

michalrambo, dobra marka
bo pewnie chodzi o miniówkę. Yanmar jest klasą samą w sobie tak jak np Kobelco w dużych gąsienicach
kontakt: maszynybudowlane.20(małpa)o2.pl

maszynybudowlan
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 02 Kwi 2010 19:48
  • Miejscowość: śląsk

Postprzez michalrambo » 19 Lut 2011 13:06

no to opłaca sie ja kupic jak myślisz i czy to jest porównywalna jakoś jak jcb czy nie mozna tego tak porównywac

michalrambo
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 Lut 2011 10:42
  • Miejscowość: kraków

Postprzez Jooras » 19 Lut 2011 14:40

popatrz sobie jak z częściami i serwisem do tej marki jest bo serwisów i części do jcb jest sporo

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Postprzez mariuszgtv » 19 Lut 2011 17:08

Firma nie najgorsza, ale dla czego ktoś się jej pozbywa? Popraw słowo "z gury"!
Image
10[v]
100 [v]
500 [x]

mariuszgtv
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 21 Sty 2011 14:09
  • Miejscowość: Bieszczady

Maszyna: JCB 804

Firma: N/D


Postprzez medion » 19 Lut 2011 21:43

WITAM
jeżyli WSZYSTKO TAM JEST ok to cena super a myślę że może być tam jakaś wada ukryta
Jeżeli chodzi o Marke to 1 liga żadne Jcb z tym się nie porównuje ( właściciele jcb proszę sie nie denerwować ) silniki Yanmar są montowane w kilku innych markach z częściami nie ma problemu np w HKL
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Re: Co sadzicie o yanmar?

Postprzez AREKPL11 » 20 Lut 2011 02:03

michalrambo napisał(a):mam do kupienia mini koparkę yanmar a nie znam tej marki co sadzicie o niej cena jest chyba dobra bo 45000 tys zł za 2009 r pracowała moze 6 mies gosc zrezygnował i nie pracuje na niej ale ja osobiscie myślałem o jcb z góry dziekuje za komentarze
cena mocno podejrzana choćby i netto i za mini chyba że ma 5000mtg. i zarżnięta na amen yanmar to klasa mercedesa wśród kopareczek więc takiego rocznika w dobrym stanie za tyle nikt nie sprzedaje nawet dobry Wujek :mrgreen: Coś tu nie gra ! :wink:

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Postprzez michalrambo » 22 Lut 2011 15:52

zakupiłem koparke, jest jak nowa, włascicielem okazał sie super gosc kupił sobie ja aby sobie wykopac stawek koło domu bo powiedział jak cyt. "nie bede sie nikogo prosił" a fajna w dodatku zabawka, w zestawie tylko mało łyżek bo jedna ale to chyba nie problem, stan jak nowa, nawet jeszcze folie sa wszedzie, zadowolony jestem z zakupu z góry dziękuje
Ostatnio edytowany przez michalrambo, 22 Lut 2011 19:48, edytowano w sumie 1 raz

michalrambo
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 Lut 2011 10:42
  • Miejscowość: kraków

Postprzez AREKPL11 » 23 Lut 2011 23:53

michalrambo napisał(a):zakupiłem koparke, jest jak nowa, włascicielem okazał sie super gosc kupił sobie ja aby sobie wykopac stawek koło domu bo powiedział jak cyt. "nie bede sie nikogo prosił" a fajna w dodatku zabawka, w zestawie tylko mało łyżek bo jedna ale to chyba nie problem, stan jak nowa, nawet jeszcze folie sa wszedzie, zadowolony jestem z zakupu z góry dziękuje


oby było tak jak piszesz bez wad ukrytych :wink: Powodzenia i napisz za jakiś czas jak ci się maszynka sprawuje :D

ps. niektórym to i byk się ocieli :mrgreen: mam na myśli cenę :D

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Postprzez michalrambo » 25 Lut 2011 09:56

nie wiem bo ona ma 100 moto godzin i co sadzicie czy mam wymienic w niej płyny a jak tak to jakie tam wchodza i ile bo nie miałem z tym jeszcze stycznosci
dzieki za podpowiedzi

michalrambo
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 Lut 2011 10:42
  • Miejscowość: kraków

Postprzez AREKPL11 » 25 Lut 2011 10:39

a Gościu nie dał ci DTR ? godzin mało ale jak pisałeś ma dwa lata to by wypadało wymienić ! wejdz na strone Shella tam jest wyszukiwarka maszyn wstukaj swoją i ci pokaże jakie płyny ,oleje i ilości albo zadzwoń do Lifton pl w Zabrzu oni handlują Yanmarami servis też mają :D
http://www.liftonpolska.pl/

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Re: Co sadzicie o yanmar?

Postprzez jacek_115 » 28 Mar 2011 21:03

odświeżam watek.
Chciałbym kupić minikoparkę Yanmar ViO 35. Z tego co piszecie, to dobra marka. Nie znam się na koparkach w ogóle, nie wiem na co zwracać uwagę. Jak można ją transportować? Mam busa LT35 3,5 t, czy mogę nim ciągnąć lawetę z tą koparką? Prawo mam kat. B.
Napiszcie na co zwracać uwagę przy zakupie?

jacek_115
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 28 Mar 2011 20:54

Maszyna: kupię Yanmar ViO 35


Re: Co sadzicie o yanmar?

Postprzez medion » 28 Mar 2011 21:21

yanmar jak przeczytałeś wyżej to b. dobra maszyna co do ciągania jej na przyczepie i uprawnień to poczytaj inne posty bo było to wiele razy opisywane i każdy ma inną teorje i wykładnie przepisów ja uważam że można nawet ciągnąć rowerem o ile dasz rade i policja się nie czepi :lol: :lol: :lol:
co do oceny stanu minikoparki jak z tym nie miałeś do czynienia to będzie ci trudno stwierdzić w jakiej jest kondycji
1 wizualnie czy orginał lakier
2 luzy na sworzniach a w szczególności na głównym przy kabinie
3 czy wszystko działa hydraulika obrót skręt ramienia napędy
4 stan gąsek, kół napędowych ,rolek
5 moc najważniejsza
6 wycieki z siłowników z układu hydraulicznego
7 czy prosto jedzie
wyliczać można w nieskończoność
Powodzenia w zakupie
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Re: Co sadzicie o yanmar?

Postprzez jacek_115 » 28 Mar 2011 21:42

no dobra, już coś wiem, no i że rower odpada do ciągnięcia. :lol:
Każdy kiedyś się uczył i tak wszystkiego nie wie.

jacek_115
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 28 Mar 2011 20:54

Maszyna: kupię Yanmar ViO 35


Co sadzicie o yanmar?

Postprzez mat857 » 11 Lip 2011 17:38

Napewno masz kogoś znajomego co robi na takich maszynach, no ale jak byś nie miał to np sobie podjedź do jakiegoś handlarza i spytaj sie np któregoś z pracowników (no bo nie sądze żeby szef chciał z toba jechać) czy by pojechał z toba zobaczyć taka maszyne zobaczyć. Tylko uważaj na takich typków bo jak byście już oglądali jakaś maszyne to on może powiedzieć że to jest szmelc kazdy pójdzie do siebie a za godzine już moga ze soba umowe spisywać.

mat857
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 11 Lip 2011 15:26

Maszyna: Jcb 3cx 96 r


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej