Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

Zając i żółw w koparce JCB

19 Lut 2011 18:00

Witam,
w mojej JCB 804 jest naklejka na której narysowana jest dźwignia lemiesza ze wskazaniem na znajdujący się tam przycisk, oraz żółw i zając. Wcześniej po wciśnięciu to nie działało, ponieważ przycisk na górze był odlutowany, oraz odpięta była kostka. Teraz gdy ww. usterki naprawiłem po wciśnięciu przycisku dalej nie ma różnicy. Przycisk jest na 100% sprawny (sprawdzałem). I teraz pytanie czy ma to zwolnić, przyśpieszyć hydraulikę, czy jest to drugi bieg jazdy? I gdzie, lub co przełącza ten przycisk, coś na pompie czy może na rozdzielaczu? Z góry dzięki.

19 Lut 2011 18:13

Tej maszyny nie znam ale, to Drugi bieg jazdy. Poszukaj gdzieś przy rozdzielaczu, lub za rozdzielaczem na wężach idących do silników jazdy elektrozaworu zaworu z kablem. Lub próbuj iść po kablu.

19 Lut 2011 18:25

Po kablu nie tak prosto kabel ostatnio widzę w pancerzu wiązki, i teraz nie wiem czy szukać w kierunku pulpitu czy raczej kierunek silnika będzie lepszy.

[ Dodano: Pon Lut 21, 2011 1:02 pm ]
A może wie ktoś gdzie ten elektrozawór moze się znajdować, gdzieś w kierunku silnika czy szukać go z przodu kabiny? I skoro wiązka idzie po prawej stronie, to czy tego zaworu szukać też po prawej stronie?

Re: Zając i żółw w koparce JCB

27 Mar 2011 18:13

Elektrozawór jest pod lewą stopą operatora pod podłogą . Ja miałem padniętą cewkę i miąłem podobnie
Wyślij odpowiedź