wibako

8014 słabsza na wolnych obrotach

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Wlasnie,ja mam pytanie w zwiazku JCB 8014

Postprzez czaki » 28 Lut 2011 23:23

Zauwazylem,ze teraz,jak temperatury nizsze,mam slabsza jakby hydraulike.Dotyczy to i pracy osprzetem i jazda.Jak bylo cieplej,to na minimalnych obrotach moglem smialo przemiescic maszyne.Teraz,jak koparke odpale i pochodzi z 5 minut,to juz na malych obrotach nieco jest slabsza.Czego to moze byc przyczyna?
Malo oleju?Rzadszy i starszy olej?Moze brudny filt oleju hydrauliki?Chyba nie zawory na rozdzielaczul ub pompie?
Pzdr

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Reklama

simmet

Postprzez mariuszgtv » 03 Mar 2011 21:43

Bez sprawdzenia zbiornika oleju hydraulicznego się nie obejdzie. Musisz sprawdzić stan oleju, tz. czy olej jest idealnie klarowny, zmętniały, czy całkiem zamleczniął. Jęśli olej jest mętny, lub zamleczniały, to wskazanie dokładnego problemu nie stanowi problemu. Na rozdzielaczu masz zaworki, jeśli olej nie jest klarowny, oznacza to że dostała się do niego woda, lub woda pojawiła się podczas zmian temperaturowych z zimnej na ciepłą, w skutek tego woda w oleju skropliła się. Woda wpadła do oleju i została w niej. Jeśli woda dostała się do rozdzielacza to osadziła się na zaworkach i innych elementach. Wody jest nie dużo dlatego nie rozsadziło od środka: rozdzielacza, węży, pompy, ale skutecznie potrafi zmniejszyć przepływ oleju hydraulicznego, również blokuje ruch wyżej wspomnianych zaworków. Sytuacja normalana gdy olej jest zawodniały. W takim wypadku z takim stanie tegoż płynu hydalicznego, wystarczy go wyminić, przy temperaturze powyżej 10-15 °C. Jeśli to nie taka przyczyna to szykuje się grubsza sprawa. Ale się rozpisałem :wink:
Image
10[v]
100 [v]
500 [x]

mariuszgtv
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 21 Sty 2011 14:09
  • Miejscowość: Bieszczady

Maszyna: JCB 804

Firma: N/D


Re: Wlasnie,ja mam pytanie w zwiazku JCB 8014

Postprzez AREKPL11 » 05 Mar 2011 02:11

czaki napisał(a):Zauwazylem,ze teraz,jak temperatury nizsze,mam slabsza jakby hydraulike.Dotyczy to i pracy osprzetem i jazda.Jak bylo cieplej,to na minimalnych obrotach moglem smialo przemiescic maszyne.Teraz,jak koparke odpale i pochodzi z 5 minut,to juz na malych obrotach nieco jest slabsza.Czego to moze byc przyczyna?
Malo oleju?Rzadszy i starszy olej?Moze brudny filt oleju hydrauliki?Chyba nie zawory na rozdzielaczul ub pompie?
Pzdr


Raczej paliwo lub filtr paliwa a poza tym przy -10 to 5 minut grzania może być mało !? ewentualnie termostat w układzie chłodzenia!!! olej hydrauliczny ? chyba że ma z trzy lata ! :crazy:

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Postprzez mariuszgtv » 05 Mar 2011 09:45

AREKPL11 napisał(a):olej hydrauliczny ? chyba że ma z trzy lata !
Dlatego mu napisałem żeby sprawdził zbiornik. Myślisz że jak kupił koparkę od handlarza to on olej wymienił? Filtr paliwa, co on ma wspólnego? Mógł by spowodować że koparka gorzej by zapalała. Paliwo, to już całkiem bezsens, ew, jeśli w ropie ma ok 40 % wody to tak. Paliwo może spowodować spadek mocy silnika ale pisze że później jest ok. To nie benzyna gdzie cuć różnicę pomiędzy 92 oktanową a 98.
Image
10[v]
100 [v]
500 [x]

mariuszgtv
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 21 Sty 2011 14:09
  • Miejscowość: Bieszczady

Maszyna: JCB 804

Firma: N/D


Postprzez AREKPL11 » 06 Mar 2011 18:28

mariuszgtv, pisząc o hydraulicznym miałem na myśli taki w którym jest więcej wody niż oleju nie wspominając już jaki syf jest w filtrze po przebiegu 1000/1500 mth .
a jak masz filtrze paliwowym galaretę a w odstojniku przymarzniętą wodę to maszyna nie będzie tracić mocy do momentu rozgrzania ??? moim zdaniem cholernie Tak !

no niestety jak kto dba tak se ma ! wymiany trza robić jak Bozia przykazała i nie lać byle czego bo tańsze , to szybko się mści i drogo kosztuje ! a jak kupił od handlarza to od razu powinien robić wymiany a potem narzekać że maszyna słabnie ! :mrgreen:

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Postprzez mariuszgtv » 06 Mar 2011 19:26

Tu nie potrzeba litr wody, wystarczy setka
Image
10[v]
100 [v]
500 [x]

mariuszgtv
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 21 Sty 2011 14:09
  • Miejscowość: Bieszczady

Maszyna: JCB 804

Firma: N/D


Postprzez AREKPL11 » 06 Mar 2011 22:13

pisząc o hydraulicznym miałem na myśli taki w którym jest więcej wody niż oleju


nie chodziło mi o to że w zbiorniku są litry wody bo jak co to podczas pracy odparowuje na bieżąco tylko że stary olej traci swoje właściwości i potocznie mówimy olej jak woda :mrgreen: i jak masz taki w układzie to nie porobisz :mrgreen:
mariuszgtv, za serio potraktowałeś moją wypowiedz :wink:
Ostatnio edytowany przez AREKPL11, 07 Mar 2011 23:24, edytowano w sumie 1 raz

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Postprzez mariuszgtv » 07 Mar 2011 17:03

Następnym napisz bardziej zrozumiale :mrgreen:
Image
10[v]
100 [v]
500 [x]

mariuszgtv
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 21 Sty 2011 14:09
  • Miejscowość: Bieszczady

Maszyna: JCB 804

Firma: N/D


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej