wibako

Cieknąca pompa wtryskowa w minikoparce

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Cieknąca pompa wtryskowa w minikoparce

Postprzez krzysztofmak » 07 Mar 2011 21:59

Witam
Mam problem z wyciekającą ropą z pompy wtryskowej.
Minikoparka Neuson 2,7 RDV, silnik kubota 4 cylindry.
Niestety silnik zamontowany tak ze pompa wtryskowa jest między silnikiem a tylną ścianą kabiny. Ciężko tam łeb wsadzić, więc wszystko robię oglądając wszystko w lusterku, mało wygodne ale nie ma wyjścia.
Wyciek ten nie jest zbyt wielki i był już w zeszłym sezonie, ale teraz zaparłem się w sobie i chce go zlikwidować.
Cieknie najprawdopodobniej z góry pompy w miejscu gdzie wychodzą króćce do wtrysków.
Wykręciłem je i były sparciałe gumowe oringi, wymieniłem je na nie oryginalne tylko jakieś dopasowałem i dodałem trochę czerwonego sylikonu.
Teraz cieknie mniej, ale cieknie już nie z tych króćców tylko z pod blaszek pod tymi króćcami.
Blaszki te przykręcone są dwoma śrubkami na każdą blaszkę. Śrubki w kształcie gwiazdki z bolczykiem w środku (dokupiłem odpowiednią końcówkę) jednak nie da rady tych śrubek odkręcić.
To wszystko jest zamontowane na takim deklu przykręconym na 6 śrub do pompy wtryskowej. czy można ten dekiel odkręcić? czy nie wyskoczą mi jakieś sprężynki czy zaworki? Czy dam radę to potem poskładać?
Czy może lepiej wymontować całą pompę? Tylko czy potem trzeba będzie ją odpowiednio ustawić?
Proszę o pomoc, może ktoś zna budowę taj pompy wtryskowej i ma na to jakiś patent?
Ostatnio edytowany przez krzysztofmak, 07 Mar 2011 23:57, edytowano w sumie 1 raz

krzysztofmak
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 31 Sty 2011 13:12
  • Miejscowość: miasto seksu i biznesu

Reklama

simmet

Postprzez dawidk » 07 Mar 2011 22:53

a nie jest czasem tak jak w mojej firmowej"zabawce'?? SIEDZENIE RAUS i jest "okienko" którym się do pompy łatwiej dostać

Dawidk

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Postprzez krzysztofmak » 08 Mar 2011 19:50

Niestety, w mojej nie ma tak dobrze. Nie ma tam żadnego okienka, ale już opanowałem pracę z lusterkiem. :roll:
Szkoda ze nikt nie zna odpowiedzi na moje pytania. Chyba jednak wymontuję całą pompę, a potem będę kombinował aby ją jakoś ustawić.

krzysztofmak
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 31 Sty 2011 13:12
  • Miejscowość: miasto seksu i biznesu

Postprzez kamilm1985 » 08 Mar 2011 20:42

Mnie Ojciec zawsze "mówili" ze jak cos robisz to rob to dokładnie...

wymontuj to , rozkrec , pozagladaj

jak czegos nie bedziesz wiedzial zapytaj sie pierwszego lepszego mechanika który zajmuje sie remontami pomp wtryskowych on ci na pewno podpowie , przejdz sie do takiego zabiez pompe on nia porusza pomaca i powie ci co ja boli :)

nie polecam naprawiac pompy metodami prob i bledow bo albo jestesmy operatorem koparki ktory ma brac tyle zeby bylo go stac na mechanika ALBO mechanikiem ktory zarobi na np operatorze koparki

Wiem ze swinia jestem ... zal mnie ^^ ;-) :wink:

Ja bym kupil nowa pompe wsadzil i juz albo najlepiej nowa koparke hehe :zart:

Jak juz naprawisz pompe --------------NAPISZ CO BYLO !!!!!--------------

stawiam swoj garnitur ze jakas pierdola za 20 złote
Bedzie co ma być

kamilm1985
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 23 Lut 2011 20:02
  • Miejscowość: Z tad nie widac :D

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej