wibako

Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez nobekstar2 » 25 Kwi 2011 14:19

Kolego co ty chcesz od koparek 1.5t?Chcesz się pochwalić że masz 3 tonowa koparke? :) my małymi wciśniemy się tam gdzie ty nie wiedziesz :)W dobrym gruncie 1.5 t może wykopać jakieś 250-300mb na dzień przy szybkim kopaniu + zasypka także nie jest źle :)
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez su_ski » 25 Kwi 2011 20:44

Dokładnie kolego wyżej ///Wszystko zależy od operatora jak dupa to 3 tony masy własnej nie pomogą...

su_ski
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 29 Cze 2010 21:49
  • Miejscowość: Nowa Wieś
  • Pochwały: 5

Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez AREKPL11 » 29 Kwi 2011 00:13

Wezme te same pieniadze jak bymrobił za godż kopiąc na metry z tym ze wykopie w jednym dniu 2 a nawet 3 fundamenty.i rachunek jest prosty dniówka wychodzi godna.
Mam koparke 3 tonową( nigdy w zyciu 1,5tony) i kopie nią pod światłowod do 370mb z zasypaniem

rachunek jest prosty nie wiesz co piszesz !!! jak ci metry wychodzą jak godziny to doba u ciebie ma 48h

a ja 100 m !!! :mrgreen: :lol: :lol: :lol: i po sezonie dalej mam maszyne a nie szrot w garażu zarżnięty na amen :wall: nie wszędzie jest piaseczek i łycha idzie jak w masełko i nawet trzy tonówka jest cienka !

wykop liniowy od 8 do 12 zł głębokość 60/120 cm.

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez mechanior » 29 Kwi 2011 23:32

każda maszyna jest dobra do odpowiedniej pracy, duża może więcej, mała zmieści się w ciaśniejszym miejscu i można ją łatwiej dowieźć do pracy, sami sobie zaprzeczacie a w następnym zdaniu potwierdzacie opinię oponenta, jeśli trzytonówka jest za mała to trzeba wziąć 8kę albo kołówkę 12T... po prostu każda maszyna ma swoje zastosowanie a wy się kłócicie o wyższość jednej nad drugą... pojęcie MINIKOPARKA jest względne, osobiście najbardziej podoba mi się KOMATSU PC 01... w sam raz dla syna do piaskownicy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: zastanawiam się czy nie kupić mu na Dzień Dziecka zamiast skutera :lol: na pewno będzie szczęśliwy :twisted:

Image
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez AREKPL11 » 01 Maj 2011 09:11

Fajna zabaweczka tylko trochę drogawa :mrgreen:
Dokładnie tak jak piszesz każda maszyna służy do czego innego ! aczkolwiek znajomy podobnym maleństwem zrobił pełną melioracje działeczki 6000m :mrgreen:

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez krycho172 » 03 Maj 2011 22:48

Witam, u mnie kujawsko pomorskie "duże" biorą od 100 (szrot) do 170 za godzine . Ja biore za m kabla 7z,ł za wodę 12, a jak coś innego gorszego do sprecyzowania to 80 za gdz i nie narzekam
ps mam hr 12 schaeff

krycho172
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 27 Mar 2011 22:35

Maszyna: schaeff hr 12


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez Bolas » 24 Lip 2011 21:56

Jeżeli kopanie pod kabel czy gaz nie stanowi większego problemu to już kopanie pod wodę jest ryzykowne gdy bierzemy od metra no chyba że wiemy że grunt jest idealny do kopania. Posiadam JCB 8015 od 3 lat i od 10lat świadczę kompletne usługi instalatorskie nieraz nadziałem się moją bidulką na teren wysypany gruzem gdzie gość nalegał żebym brał za metr bieżący a nie godzinową stawkę gdzie przekonywał mnie że sam piaseczek a najmniejszy gruz jaki udało mi się wyszarpać był wielkości 2 piłek do koszykówki.
Zawsze ustalam stawkę godzinową i jest to 60zł dla klientów z ulicy czy przy jednorazowej usłudze + dojazd jeżeli kopanie trwa krócej niż 3h. Mam 3kontrachentów którzy mają stawkę 50zł/mth + gratisowy dojazd do 20km od bazy (oczywiście ceny netto). Inaczej liczę gdy to ja wykonuję całość prac z materiałem ale to już inna para kaloszy i dostosowywana pod każdego klienta z osobna.
Po ostatnich podwyżkach paliwa rozmyślam podniesienie stawki o 5-10zł choć wiem że to niewiele to w moim rejonie jest dość duża konkurencja a dużymi koparami biorą po 90zł więc trzeba mieć robotę typową dla naszych motorynek albo świadczyć kompletne usługi.

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej