wibako

Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez beryl007 » 07 Mar 2011 22:33

Do niedawna kopalem pod fundament za 10zl/mb.Czy 12zl z metra bierzacego lyzka 40 na glebokosc 120cm to dobra stawka?Mysle ze czas podniesc ceny juz i na mini bo sa juz ludzie co kopia za 40zl/h !!!To ogolnie apeluje do ludzi psujacych rynek zeby lepiej sprzedali te swoje maszyny,chyba ze zyja z wyplaty zony i moga sobie pozwolic na dokladanie do interesu :) Panowie proponuje min 60zl/h
ad.2
Przy wytyczaniu lini pod fundament,czym je wytyczacie?ja wytyczam piaskiem lub bialym wapnem mam taka specjalistyczna butelke :) a moze ma ktos inny pomysl?:)
ad.3
czesto zabijane sa lawy przy brzegu fundamentu i ciezko tam wybrac jaki sposob macie na to,bo wyrwac tego jak wytyczone nie wolno.
Pozdrawiam,zapraszam do wymiany zdan
...

beryl007
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 Cze 2010 13:44
  • Miejscowość: końskie

Reklama

simmet

Postprzez dawidk » 07 Mar 2011 22:50

witam. Nie wiem jak inni ale mój szef od zawsze liczył po 60 złotych. A znam kilku takich co robią za 40...

A co do kopania przy tych "słupkach z deską" to jak wytyczający ma jaja to chociaż z jednej strony odsunie możliwie daleko. a jak ci postawi przy samym fundamencie.... to cóż podbieram jak najmocniej pod koparką a potem podjeżdżam z drugiej strony... POZDRAWIAM DAWID

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Postprzez AREKPL11 » 09 Mar 2011 02:47

beryl007 napisał(a):czesto zabijane sa lawy przy brzegu fundamentu i ciezko tam wybrac jaki sposob macie na to,bo wyrwac tego jak wytyczone nie wolno.


pewnie chodziło ci o słupki ,pręty wyznaczające ławę, fundament ! powinny jeszcze być wbite słupki (świadki ) w narożnikach oddalone np. 0,5m od właściwych na podstawie których można odtworzyć pierwotny wymiar w razie naruszenia tych właściwych ! no i parę wyznaczających poziom !!! ale o to wszystko powinni zadbać ci co to robią ! chyba że się dopiero uczą na swoich błędach ja znam to z obydwu stron medalu bo i sam kopię i robie ławy, fundamenty,stopy i wiem że się opłaci wbić pare palików więcej żeby nie latać z trzy razy z miarami choć przy dzisiejszych cudach techniki to pryszcz tylko drogo kosztują :mrgreen:

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Postprzez krzysztofmak » 10 Mar 2011 23:30

Witam, ja od początku biorę 60zł za godzinę.
Od początku to znaczy od zeszłej wiosny bo wtedy kupiłem koparkę.
fakt ze koparka więcej robi dla mnie niż na usługach, ale po to była kupiona aby mi było lżej, a po to była kupiona większa aby można było też na fuchę skoczyć.
Przy 60zł/h w zeszłym roku zrobiłem 235h na usługach. Wiem ze to nie wiele i gdybym miał żyć tylko z tego to byłoby cieniutko.
Wy tu piszecie żeby podnieść ceny do 60zł, a ja patrząc na rosnące ceny w sklepach jestem zdania że dzisiaj uczciwa stawką byłoby 80zł/h za mini. Jednak jest to na razie cena nie realna, ale poniżej 60zł/h nie wyjeżdżam z podwórka. Klienci, jeden się zgodzi drugi nie jak nie to nie płaczę. Mówię idź gdzie taniej, a jak dalej będzie za drogo to w castoramie są tanie szpadle. Ja nie będę się szarpał za grosze, a potem wszystko wydam na naprawy maszyny.
Koparka jest stara i trzeba się liczyć że w końcu coś padnie. Na razie były tylko niewielkie i dość tanie awarie, ale teraz walczę z pompą wtryskową i widzę że 4 węże mam sparciałe. Guma się na nich kruszy i widać że są wilgotne od oleju.

krzysztofmak
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 31 Sty 2011 13:12
  • Miejscowość: miasto seksu i biznesu

Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez MOCART » 12 Mar 2011 21:28

60 zł podstawa dla stałych klientów kopałem po 50zł.teraz kupiłem nową minikoparkę i myślę coś podnieść bo jest 2 razy szybsza i 2 razy więcej pali.może by jakiś cennik za 1 mb ustalić?Tak by nie opłacało się brać naszych większych kolegów koparko ładowarek.pod kabel w dobrym gruncie 40-50 m wykopie bez kolizji,pod wodę w kredzie 10 m.Macie podobnie?
wszystko da się naprawić

Awatar użytkownika
MOCART
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 01:09
  • Miejscowość: chełm

Maszyna: WACKER-NEUSON 1703


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez lukasz1985a » 12 Mar 2011 22:32

to 40-50 m na godz?????

lukasz1985a
Pomocnik operatora

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 20 Cze 2010 23:17
  • Miejscowość: podkarpackie

Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez MOCART » 13 Mar 2011 21:21

40-50 m na h głębokość do 60 cm
wszystko da się naprawić

Awatar użytkownika
MOCART
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 01:09
  • Miejscowość: chełm

Maszyna: WACKER-NEUSON 1703


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez slowik » 14 Mar 2011 22:14

Kolego ja do niedawna brałem 55 zł za godzinę,ale w tym roku nie zamierzam brać mniej niż 60,wystarczy zobaczyć jakie są ceny paliw ,za mniej to nawet z podwórka nie wyjadę.A co się tyczy kopania fundamentów pod budynki ja zawsze stosuje metodę na sznurek,według mnie jest najdokładniejsza.W przypadku ław drutowych uzgadniam z inwestorem żeby były odsunięte możliwie daleko tak żeby nie utrudniać sobie ani innym pracy

slowik
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 27 Mar 2010 21:39
  • Miejscowość: siedlce

Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez chrisus81 » 15 Mar 2011 22:26

Ja zawsze zaczynam gadkę od 80 zł/h i tłumacze ze paliwo drogie itd itd. Ale szczerze mówiąc nigdy za tyle jeszcze nie kopałem :( W ramach targu zawsze zaniżę do 60paru.
Tak w ogóle to nie zgadzajcie się na inną formę naliczania przy kopaniu fundamentów jak stawka godzinowa!!!
Jak zgodzicie się na od całości to będą trzymać Was na budowie do zmroku z gadką "a może tu jeszcze troszkę, a może jeszcze tu głębiej ..itd" A jak wiedzą ze maszyna chodzi, licznik bije, to wiedzą że mogą sobie szpadelkiem liznąć tam i ówdzie.
Co do wszystkich innych wykopów gdzie centymetr w tą czy w tamtą nie gra roli to "od całości" Zazwyczaj na tym lepiej wychodzę!
kopiemy

Awatar użytkownika
chrisus81
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 26 Sty 2009 19:17
  • Miejscowość: Otwock

Maszyna: Takeuchi TB125
OK MH CITY
CAT 438B
ATEGO 815


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez MOCART » 16 Mar 2011 17:46

co do wytyczania fundamentów,od sznurka rozciągam oś i szpadlem zaznaczam dołki co 1-1.5 metra,linia ciągła jest niepotrzebna i więcej roboty.
wszystko da się naprawić

Awatar użytkownika
MOCART
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 01:09
  • Miejscowość: chełm

Maszyna: WACKER-NEUSON 1703


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez Tomek_ » 16 Mar 2011 22:42

chrisus81 napisał(a):Tak w ogóle to nie zgadzajcie się na inną formę naliczania przy kopaniu fundamentów jak stawka godzinowa!!!

Kolego domek 100mb fundamentów wykopiesz w 4-5 h, nigdy nie kopałem pod fundament na godziny to się po prostu nie opłaca. Z mb weźmiesz 700-800zł a z godzinki 300zł :?

Tomek_
Operator

  • Posty: 289
  • Rejestracja: 01 Sty 2007 21:46
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB4CX
CAT432d


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez AREKPL11 » 16 Mar 2011 23:22

Tomek_ napisał(a):
chrisus81 napisał(a):Tak w ogóle to nie zgadzajcie się na inną formę naliczania przy kopaniu fundamentów jak stawka godzinowa!!!

Kolego domek 100mb fundamentów wykopiesz w 4-5 h, nigdy nie kopałem pod fundament na godziny to się po prostu nie opłaca. Z mb weźmiesz 700-800zł a z godzinki 300zł :?


chciałbym widzieć ten ekspres i jego jakość ! a w szczególności jak niema miejsca i trzeba załadować i odwiez ziemie, no i jeszcze jedna sprawa tak z 5 kb. betonu dla kogoś więcej czy mniej to żadna różnica :mrgreen:
100 mb. pod kabel w 5 h to tak ale pod ławę ??? Jeszcze takiego Mistrza nie spotkałem .

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez dawidk » 17 Mar 2011 19:20

To w takim razie JA MISTRZ :-) wczoraj od 9:30 do 17:30 zrobiliśmy 152 metry wykopu pod kabel na 0,8 metra, ułożyliśmy ten kabel, następnie przysypanie pod folię, zasypanie i zagęszczenie. Jeszcze teraz jestem zmęczony... Pozdrawiam Dawidk

aha, zapomniałem dodać że ja kopałem a 3 osoby układały ten kabel w wykopie, piasek, opaski, itd...... pozdrawiam

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez medion » 17 Mar 2011 20:47

chciałbym widzieć ten ekspres i jego jakość ! a w szczególności jak niema miejsca i trzeba załadować i odwiez ziemie, no i jeszcze jedna sprawa tak z 5 kb. betonu

10/10 :lol: :lol: :lol:
kopacz nie płaci za beton :lol: :lol: :lol:
tak na serio - w piachu to może i ukopiesz wykop liniowy ale na pewno nie fundament pod domki z wykuszami przesuniętymi ścianami itd i najważniejsze w Wykopie MINIkoparka ma być dokładnie tzn poziomy +-3cm, ściany niepoobrywane , proste,tego się nie da zrobić w ekspresie praktycznie nie powinno się szpadlem poprawiać po takim wykopie

Ale kopanie fundamentu u mnie tylko na mb 1x kopałem na godziny i więcej tego nie zrobie
średnio ok 10mb/h,
Sezon rozpoczęty :D :D :D
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez AREKPL11 » 17 Mar 2011 22:22

kopacz nie płaci za beton :lol: :lol: :lol:
no niby nie ale jak majster zmierzy i powie że hu...wo i trzeba więcej betonu lub robić szalunki co powinno się robić ! to kasy nie zobaczy albo tylko część !

To w takim razie JA MISTRZ :-) wczoraj od 9:30 do 17:30 zrobiliśmy 152 metry wykopu pod kabel na 0,8 metra, ułożyliśmy ten kabel, następnie przysypanie pod folię, zasypanie i zagęszczenie. Jeszcze teraz jestem zmęczony... Pozdrawiam Dawidk

A to jest akurat norma choć nie zawsze, czasem można się zdziwić co w ziemi leży i jak ukopiesz 50 m jest dobrze!

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez Tomek_ » 18 Mar 2011 10:02

kolego AREKPL11 nigdy majster nie poprawiał szpadelkiem, nie mówię o budynku który ma 3 wykusze i połamane ściany w każdą stronę i do tego załadunek na przyczepę tylko na odkład. Kolego Ty wiesz ile to jest 5 kubików ???? nie wiem jak trzeba kopać aby weszło tyle więcej betonu.10mb/h ???? zmień koparkę albo operatora.

Tomek_
Operator

  • Posty: 289
  • Rejestracja: 01 Sty 2007 21:46
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB4CX
CAT432d


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez MOCART » 18 Mar 2011 10:50

to fajnie wszystko wiemy a jak np kopanie z załadunkiem na wywrotkę.zawsze miałem problem jak liczyć ? od wywrotki?godziny? samochód więcej pali.wymyśliłem system +10-20 zł do godziny zależy czy jestem sam czy z kierowcą.może tanio ? podpowiedzcie.
wszystko da się naprawić

Awatar użytkownika
MOCART
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 22 Lut 2011 01:09
  • Miejscowość: chełm

Maszyna: WACKER-NEUSON 1703


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez AREKPL11 » 19 Mar 2011 02:54

Tomek_ napisał(a):kolego AREKPL11 nigdy majster nie poprawiał szpadelkiem, nie mówię o budynku który ma 3 wykusze i połamane ściany w każdą stronę i do tego załadunek na przyczepę tylko na odkład. Kolego Ty wiesz ile to jest 5 kubików ???? nie wiem jak trzeba kopać aby weszło tyle więcej betonu.10mb/h ???? zmień koparkę albo operatora.


Kolego jak byś poczytał moje posty to byś wiedział że dokładnie wiem ile to jest 5 kubików !!! 100 mb. pod stodołę 10x20 a pod wymyślny domek to jest zasadnicza różnica !!! jeśli kopiesz/lejesz ławę 40x50 to na pewno 5kb więcej nie wejdzie ale jak robisz ławę z fundamentem 30x100 to bez problemu ! . A jak jest gleba piaszczysta to masakra bez szałunków a potem jeszcze zrobić izolacje :wall: wykopać dziurę każdy potrafi tylko co potem :!: siąść i płakać przez to teraz wolę sam sobie kopać nawet10m na h niż się wkur... na partaczy !!! bo o dobrego Kopacza teraz ciężko nawet za dobre pieniądze .


to fajnie wszystko wiemy a jak np kopanie z załadunkiem na wywrotkę.zawsze miałem problem jak liczyć ? od wywrotki?godziny? samochód więcej pali.wymyśliłem system +10-20 zł do godziny zależy czy jestem sam czy z kierowcą.może tanio ? podpowiedzcie.


Ja liczę 50 koparka1.6t i 50 wywrotka 4t. jak nie pasi to trudno niech się inni zarzynają albo całość od roboty.

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Re: Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez beryl007 » 28 Mar 2011 22:50

Dzieki koledzy za posty a co do pytan na prv ..
Kope pod
kabel szer lyzki 25 na glebokosc 80cm - 5zl mb
wode szer lyzki 40 na glebokosc 160cm-10zl mb
Stawki napewno rozne w zaleznosci od regionu Polski
...

beryl007
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 Cze 2010 13:44
  • Miejscowość: końskie

Ile koledzy bierzecie za prace MINIKOPARKA?

Postprzez oscar25 » 24 Kwi 2011 09:38

Stawki za metr według mnie to 6zl do 8zł
Ja tylko kopie na metry bo na godzine usnoł bym na robocie.
Mam stałych klientów którzy szanują czas i chcą żebym ja też szanował ich czas więc jak jade do klienta robie to szybko i solidnie i jest do zrobienia!
Wezme te same pieniadze jak bymrobił za godż kopiąc na metry z tym ze wykopie w jednym dniu 2 a nawet 3 fundamenty.i rachunek jest prosty dniówka wychodzi godna.
Mam koparke 3 tonową( nigdy w zyciu 1,5tony) i kopie nią pod światłowod do 370mb z zasypaniem dziennie i prosze nie komentowac tego, nie którzy koledzy melepety że to nie możliwe.
Mozliwe Mozliwe tylko nie kopareczką do piskownicy czyli 1,5tonówką.

oscar25
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 Kwi 2011 08:45

Maszyna: JCB 803 plus


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej