wibako

JCB 803 silnik obrotu

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

JCB 803 silnik obrotu

Postprzez skwaruu » 13 Mar 2011 22:42

Witam:)Koledzy pomóżcie... Mam taki problem a mianowicie w mojej mini ciągle luzował się silnik obrotu, tzn popuszczały się cztery śruby które go mocują. Postanowiłem więc wyciągnąć ten silnik i zbadać powód takiego stanu rzeczy... Okazało się że dziury są już bardzo wyrobione, jajowate. Cztery śruby na klucz imbusowy bez podtoczenia..;/ wydaje mi się że nie oryginalne. Brakowało także kołków (a były dziury na nie). Kupiłem więc nowe śruby z podtoczeniem ciasno pasującym do dziur w silniku (dopasował mi je znajomy tokarz),dorobiłem także dwa kołki z utwardzanego materiału.. I tu moje pytanie myślicie że to pomoże?? czy konieczne będzię rozwiercanie dziur i nagwintowanie na większe śruby??
Następny problem jest taki że pomyślałem ze jak już silnik wyciągnięty to zerknę co tam w środku. Odkręciłem sruby imbusowe te blizej zębatki no i wylał sią z tamtąd olej. Wymieniłem od razu simering na zębatce i tego dużego oringa. Złożyłem wszystko do kupy ale zastanawiam się jaki olej trzeba tam wlać??
A wiecie może ile orientacyjnie może kosztować regeneracja- uszczelnienie rozdzielaczy w tej koparce?? I regeneracja pompy hydraulicznej (złożona z trzech sekcji)
Pomożecie??
PS. Na koniec dodam że to maszyna z 95 roku, 6.5mtg
Będę wdzięczny za odpowiedzi:)

skwaruu
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 06 Sty 2011 22:09
  • Miejscowość: Kraków

Reklama

simmet

Re: JCB 803 silnik obrotu

Postprzez mechanior » 18 Mar 2011 02:29

naprawa mocowania którą wykonałeś powinna załatwić problem, nie widzę potrzeby, stosowania większego rozmiaru gwintu
przekładnia silnika obrotu minikoparki jest smarowana olejem hydraulicznym pochodzącym z obudowy silnika
na logikę: jest jakiś wlew? korek spustowy itp? jeśli nie ma to znaczy że jest dokładnie tak jak mówię
czy z rozdzielacza się leje? dlaczego chcesz go oddać do regeneracji?
pomp zębatych raczej się nie regeneruje tylko wymienia na nowe ze względu na to że korpus stanowi część czynną sekcji tłoczącej i znacznie się zużywa
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: JCB 803 silnik obrotu

Postprzez skwaruu » 18 Mar 2011 23:44

Witam. Wracając do tego silnika to jest wlew oleju z drugiej strony tak jak by korek do sprawdzenia stanu. A poniżej korek spustowy. Z rozdzielaczy się leje i dlatego myślę o jakimś uszczelnieniu czy coś. Wiesz moze ile mogło by to kosztować??

skwaruu
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 06 Sty 2011 22:09
  • Miejscowość: Kraków

Re: JCB 803 silnik obrotu

Postprzez mechanior » 19 Mar 2011 03:25

zrób jakieś zdjęcia silnika, nie wiem ile może kosztować regeneracja rozdzielacza, najpierw wymieniłbym uszczelnienia jeśli są
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


JCB 803 silnik obrotu

Postprzez MilimetrXX » 01 Maj 2011 21:33

Koledzy ja posiadam maszyna jcb 802.4 to chyba troszke lzejsza wersja 803.Od niedawna mam takie dziwne pukanie przy obracaniu kabiną. Np startuje na maxa w prawo i jest pukniecie, lece jakis kawalek i potem zaczynam zwalniac i tez jest pukniecie i przy zatrzymaniu tez. Nie wiem czy to luz miedzy trybami czy to cos w tym silniku obrotu. Zdjalem podloge i sprawdzalem czy ten silnik sie nie obluzował ale wyglada ze sie trzyma. Maszyna jest z 2006 roku. Jedna reka trzymalem za silnik obrotu a druga reka szarpalem obrotem w prawo i w lewo no i wyszlo mi ze to cos na tym obrocie napewno ale silnik sie nie rusza wzgledem kabiny, odnosze wrazenie ze to cos w srodku tego silnika ale kolega ktory to ogladał mowi ze to luz na trybie i wieńcu. Mieliście moze takie objawy? Czy w tym silniku tez jest cos co moglo sie tak rozsypac. Ogolnie obracanie dziala tylko to stukanie sie pojawilo od niedawna.

MilimetrXX
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 09 Kwi 2011 21:14

Maszyna: JCB 802.4
JCB 8035 ZTS
JCB 3CX CONTRACTOR

Firma: GP-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej