wibako

Minikoparka - obrót?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Minikoparka - obrót?

Postprzez beryl007 » 20 Mar 2011 18:32

Witam serdecznie.
Mam problem z przelacznikiem w dzojstiku w minikoparce 3 tonowej a mianowicie funkcja pracy samego ramienia i po przelaczeniu przechodzi na obrot calej kabiny, ramie mam wychylone w prawa strone na maxa i obraca sie kabina a chce zeby powrocilo na wprost ale wywala bezpiecznik przy probie wlaczenia funkcji ramienia, gdzie szukac przyczyny? dodam ze porozkrecalem i posprawdzalem kable ale nie znalazlem przyczyny.
A kolejne pytanie jak recznie cofnac tlok wychyłu ramienia, zeby ustawic go na wprost bo inne wszystkie inne funkcje dzialaja i gdyby udalo mi sie cofnac go moglbym normalnie pracowac
Prosze o porady i wskazowki jak sobie z tym poradzic
Z gory dziekuje
...

beryl007
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 Cze 2010 13:44
  • Miejscowość: końskie

Reklama

simmet

Re: Minikoparka - obrót?

Postprzez amigo70 » 20 Mar 2011 20:21

Kolego co do przełączania to może być zwarcie na instalacji elektrycznej dobrze sprawdź wszystkie przewody może któryś jest przetarty i dotyka obudowy albo jest uszkodzony elektrozawór który przełącza obrót kabiny a ramie łyżki a co do ręcznego to musiałbyś odkręcić przewody od cylindra i wtedy spróbować ręcznie cofnąć ramię ale wtedy do układu dostanie ci się powietrze i napisz kolego jeszcze jaka to kopareczka jakiej firmy.

amigo70
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 20 Lut 2011 12:04
  • Miejscowość: wlkp

Re: Minikoparka - obrót?

Postprzez beryl007 » 20 Mar 2011 20:36

minikoparka jcb 8027 z 2004r . wywala bezpiecznik po wcisnieciu przycisku.
gdzie moge znalesc jakies dtr lub schematy takiej maszyny? tlok cofne recznie tzn poluzuje przewody na cylindrze ale nie odkrece calkowicie tak zeby olej sie saczyl i odpale maszyne, zapre o jakis mur ramieniem i obrócę kabina, ma prawo tak sie udac czy kombinowac cos innego? gdzie znajduje sie elektrozawor w tej maszynie moze ktos wie?
...

beryl007
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 Cze 2010 13:44
  • Miejscowość: końskie

Re: Minikoparka - obrót?

Postprzez jacek j » 20 Mar 2011 23:08

Poszukaj elektrozaworu, bo to on przełącza ciśnienia do obsługi tego siłownika. W minikoparce nie ma ich za wiele. Obejrzyj stan cewek i kabli przy nich, zobacz czy jest możliwość ręcznego sterowania tj. wciśnięcia rdzenia np. śrubokrętem. Jeśli znajdziesz właściwy i wciśniesz rdzeń to druga osoba w kabinie może wyprostować wysięgnik i szukanie zwarcia też będzie już prostsze.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Re: Minikoparka - obrót?

Postprzez beryl007 » 22 Mar 2011 22:58

Dzięki za rady,niestety nie mogę namierzyć tego elektrozaworu a pół maszyny rozkręciłem :/ odkrecilem przewody na cylindrze i cofnołem ramie ręcznie (musiałem odkręcić obydwa przewody,troche oleju uciekło ale ustawiłem tłok we właściwej pozycji) bez schematu instalacji nie dam rady usunąć usterki :/
Jeśli ktoś ma jakis pomysł gdzie go wrzucili w tym jcb proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
...

beryl007
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 Cze 2010 13:44
  • Miejscowość: końskie

Re: Minikoparka - obrót?

Postprzez mechanior » 23 Mar 2011 23:46

w komorze silnika w okolicach pompy hydraulicznej, pod podłogą w okolicach rozdzielacza lub pod pokrywą z lewej strony kabiny
prześledź przewody od siłownika, muszą się kończyć przy zaworze lub sekcji rozdzielacza
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Minikoparka - obrót?

Postprzez beryl007 » 08 Kwi 2011 21:40

Zamykam temat
Uszkodzony byl przekaznik (znajduje sie za bezpiecznikami,trzeba wykrecic plytke z bezpiecznikami i tak na wysokosci siedzenia po lewej stronie) Dziekuje za sugestie i odpowiedz na temat.Pozdrawiam
...

beryl007
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 Cze 2010 13:44
  • Miejscowość: końskie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej