wibako

Podkręcenie ciśnienia YANMAR?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Podkręcenie ciśnienia YANMAR?

Postprzez ozzy88 » 26 Kwi 2011 21:18

Marka i model maszyny: Yanmar SV17
Rok produkcji: 2009

Witam! mam kopareczkę Yanmar SV17 jednak ostatnio strasznie osłabła ledwo jeździ, a na zającu to tylko po twardym i równym terenie no i siła przy kopaniu też zdecydowanie oklapła.

Wymieniłem Filtr i olej hydrauliczny i dalej jest to samo.
Słyszałem, że wystarczy podkręcić jej nieco ciśnienie i będzie ok ale nie wiem za bardzo gdzie.
Może ktoś jakoś poradzić?


Pozdrawiam!

ozzy88
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 26 Kwi 2011 21:08

Maszyna: Neuson 1503


Reklama

simmet

Re: Podkręcenie ciśnienia YANMAR

Postprzez mlic01 » 27 Kwi 2011 16:04

Witam
nie polecam podkręcania na pompie ponieważ grozi to poważniejszymi konsekwencjami związanymi z całym układem hydraulicznym .
a z którego roku jest maszyna i ile ma mtg?

mlic01
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 27 Kwi 2011 15:58

Maszyna: yanmar sv15


Re: Podkręcenie ciśnienia YANMAR

Postprzez ozzy88 » 27 Kwi 2011 20:59

Yanmarek jest z 2008. ile ma mtg to nie powiem bo nie pamiętam - kolega na nim robi :P
U mnie w Neusonie 1503 podnosili kiedyś chłopaki ciśnienie i z bardzo pozytywnym rezultatem, chodzi tak już kilka lat i siłą nie dorównują mu nawet 17nastki :)

Odstawili byśmy ją na warsztat ale szefom się strasznie robota "PALI" (jak zawsze) i nie ma kiedy ani do kogo jej odwieźć.
Ogółem mówiąc szlak już nas trafia bo na piasku nawet zawrócić nie ma siły i jedzie tylko do przodu, każda próba skrętu wiąże się z koniecznością podparcia się łyżkom i użycia obrotu... Dla porównania mój neuson jak zacznie się zawracać gąsienicami (jedna w przód druga w tył) to okopie się po kabinę...

w HKL'u tłumaczyli mi, że wystarczy podkręcać do momentu aż na jałowych obrotach silnika się nie zadusi tylko nie byli w stanie sprecyzować gdzie jest ten reduktor w yanmarze... Prosił bym o pomoc...

Dzisiaj sprawdziłem, ma zrobione 1104mtg

ozzy88
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 26 Kwi 2011 21:08

Maszyna: Neuson 1503


Podkręcenie ciśnienia YANMAR?

Postprzez mechanix » 30 Kwi 2011 12:26

proponowałbym znaleźć punkt pomiarowy od ciśnienia pilotowego, a następnie odnaleźć zawór od tego ciśnienia i najpierw spróbować podregulować to ciśnienie. W przypadku słabych neusonów to często pomaga. W starszych yanmarach też zazwyczaj rozwiązywało to sprawę.

mechanix
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Kwi 2011 22:07
  • Miejscowość: Mazowieckie

Podkręcenie ciśnienia YANMAR?

Postprzez mechanior » 30 Kwi 2011 17:51

a co wspólnego ma ciśnienie pilota z siłą hydrauliki wykonawczej ? zmieniają się przepływy w rozdzielaczu ? ciekawe...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej