wibako

Obrót kabiny JCB 802.4

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Obrót kabiny JCB 802.4

Postprzez MilimetrXX » 29 Kwi 2011 21:08

Marka i model maszyny: JCB 802.4
Rok produkcji: 2006

Witam wszystkich. Mam taki drobny i drażniący problem z obrotem kabiny. Od kilku dni jak chce sie obrócić całą koparką niezależnie w ktorą strone to slysze takie pukanie pod nogami. Np startuje w prawo i daje dżojstik ma maxa lece jakis kawalek potem zwalniam i slysze takie pukniecie i jak zatrzymuje na dobre tez slysze takie pukanie. Po prostu wystarczy szybciej ruszyc kabine w prawo czy w lewo i cos tak puka. Zdjąłem podloge, pod prawą nogą jest ten silnik obrotu. Myslalem ze moze sie poluzował ale chyba nie. Ogolnie tam jest tyle wezy ze nawet dokladnie nie widzialem. Zlapałem go w reke i zaczalem szarpac obrotem w prawo i w lewo no i wyszlo mi ze silnik sie trzyma ani drgnie. To pukanie jest napewno z tego obrotu gdzies tylko teraz sie zastanawiam czy to ten luz miedzy zębny na wieńcu obrotu a tym małym trybikiem czy to coś sie rozsypało w tym silniku obrotu i tak wali. Jesli ktos wie cos na ten temat albo mial cos podobnego to prosze o pomoc co mozna z tym zrobic. Moze poprostu zostawic i robic dalej az sie rozleci. :-)

MilimetrXX
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 09 Kwi 2011 21:14

Maszyna: JCB 802.4
JCB 8035 ZTS
JCB 3CX CONTRACTOR

Firma: GP-KOP


Reklama

simmet

Obrót kabiny JCB 802.4

Postprzez mechanior » 29 Kwi 2011 23:18

no niestety trzeba będzie wyjąć silnik, nie jest to specjalnie trudne, wystarczy odkręcić przewody hydrauliki i śruby mocujące silnik do kabiny...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Obrót kabiny JCB 802.4

Postprzez MilimetrXX » 30 Kwi 2011 21:30

No tak kolego nawet juz zdjałem podłoge i oglądałem to. Tam sa chyba sruby na imbusa. Ale jak wyjmę to co dalej? Czy to ta mała zębatka jest do wymiany czy to coś z silnikiem czy jeszcze cos innego?

MilimetrXX
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 09 Kwi 2011 21:14

Maszyna: JCB 802.4
JCB 8035 ZTS
JCB 3CX CONTRACTOR

Firma: GP-KOP


Obrót kabiny JCB 802.4

Postprzez mechanior » 01 Maj 2011 18:45

jak wyjmiesz to trzeba sprawdzić stan zębatki i wieńca oraz rozebrać przekładnię silnika i sprawdzić gdzie tkwi problem, gdybym wiedział co jest zepsute nie marnowałbym twojego i swojego czasu tylko od razu napisał...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Obrót kabiny JCB 802.4

Postprzez serwisant » 11 Maj 2011 20:51

A może trzeba sprawdzić czy sworzeń blokady obrotu nie majda sie na lewo i prawo uderzając o swoje gniazdo?? albo o elementy obudowy. Chyba, że jest wymontowany. Sprawdzić zamocowanie silnika do ramy czy nie poluzowały się śruby. Nasmarować wieniec obrotu, żeby nie chodziła na sucho...
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej