wibako

Wymiana oleju hydraulicznego Yanmar b17?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Wymiana oleju hydraulicznego Yanmar b17?

Postprzez YANMAR B17 » 03 Cze 2011 22:54

Witam i proszę o pomoc. Chcę wymienić olej hydrauliczny w Yanmarze b17-2, ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać tzn jak spuścić stary olej i jak odpowietrzyć układ po wlaniu nowego? W instrukcji którą posiadam niestety brak jest takiej informacji. Z góry dziękuje za pomoc. POZDRAWIAM :-) :roll:

YANMAR B17
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 Cze 2011 22:42

Maszyna: yanmar b17-2


Reklama

simmet

Wymiana oleju hydraulicznego Yanmar b17?

Postprzez dawidk » 04 Cze 2011 21:23

Witam, Spuszczasz tylko olej ze zbiornika, z dołu powinien być korek, ramię ustaw tak aby wszystkie siłowniki były możliwie schowane, zalewasz nowy olej i piorunem do roboty :-) < po prostu spuszczasz olej przy zgaszonym silniku, wlewasz nowy i po odpaleniu koparki wszystko działa dalej. Pozdrawiam DawidK

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: Wymiana oleju hydraulicznego Yanmar b17?

Postprzez YANMAR B17 » 17 Cze 2011 23:25

Witam ponownie, kolego dawidk zrobiłem tak jak napisałeś, ale po wymianie oleju hydraulika mi trochę zwolniła. Dodam jeszcze, że wprowadzono mnie w błąd podając mi za małą ilość oleju która mieści się w układzie i po spuszczeniu starego oleju wlałem od razu 30l nowego a po 3 dniach dolałem brakujące 10l. I popełniłem jeszcze jeden błąd, nie zalałem nowego filtra olejem. Czy mogłem przez to zapowietrzyć układ? Jeżeli nie to dlaczego hydraulika pracuje wolniej? Z góry dzięki za info. Pozdrawiam

YANMAR B17
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 Cze 2011 22:42

Maszyna: yanmar b17-2


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej