wibako

Jak przepchać kanał smarny?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez pokor » 07 Cze 2011 23:33

Jako że zakupiona maszyna była troszkę zaniedbana dziś robiłem kpl. rozbieranie i smarowanie wszelkich sworzni.
Niestety w jednym siłowniku mam totalnie zapchany kanał.
Sworzeń wyjęty smarowniczka drożna i gniazdo wyczyszczone, od strony sworznia dziura na ile się da udrożniona, niestety smarownica dalej nie może się przebić.
Poza tym szukam
viewtopic.php?f=41&t=13828

pokor
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Cze 2011 23:19

Maszyna: Takeuchi TB-014


Reklama

simmet

Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez medion » 09 Cze 2011 23:40

Kup porządną smarownice najlepiej Nożną lub pneumatyczną która da dobre ciśnienie i niema przeproś, musi się udrożnić a ręczna to możesz mieć przy maszynie od parady.
Możesz popsikać WD40 jest penetrujący to rozpuści zanieczyszczenie
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez pokor » 16 Cze 2011 17:41

Wycisnąłem tuleję z siłownika i wyczyściłem
WD 40 nie dawało rady
Uważam, że jeśli będę na bieżąco smarował to ręczna da radę.

pokor
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Cze 2011 23:19

Maszyna: Takeuchi TB-014


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez korba71 » 16 Cze 2011 19:43

Ręczna smarownica to nędza ,koledze obróciła sie tuleja mosiężna, przesunął sie otwór smarowniczy i kanał był niedrożny, nawierciliśmy nowy otwór.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez dawidg2 » 16 Cze 2011 21:28

U mnie w nowej ładowarce też nie idzie jednego nasmarować, lałem tam zmywacz ale też nie dał rady, gwoździem grzebałem zero skutku.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez pokor » 16 Cze 2011 21:50

Korba 1971 Dlaczego ręczna to nędza jeśli się nie oszczędza (jak mój poprzednik) i na bieżąco smaruje to nie rozumiem dlaczego nie mam smarować ręczną skoro smar wszędzie dochodzi.
Dowiercanie nowego otworu nie do końca jest dobre bo smar wychodzi w innym miejscu tulei i nie trafia w kanały równomiernie rozprowadzające po wewnętrznej stronie tulei.
Najlepszy będzie chyba demontaż siłownika i wyciskanie czyszczenie i wciskanie na nowo.

pokor
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Cze 2011 23:19

Maszyna: Takeuchi TB-014


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez skrzatster » 16 Cze 2011 22:31

U mnie wystarczyło wybicie sworzni i normalna ręczną smarownica przepchania kanałów i też uważam że ręczna smarownica wystarczy o ile smaruje się tak jak należy a nie co pół roku. Pozostał mi jeszcze jeden kanał w siłowniku podnoszenia całego ramienia ale tam kanał nie idzie w linii prostej tylko po skosie i nie mogę ręczną przebić dlatego udam się do znajomego z pneumatyczną aby przebiła kanał i abym mógł się cieszyć smarowaniem ręczną smarownica : PPP

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez korba71 » 16 Cze 2011 22:43

Próbowałeś kiedys naciagnac gąsienice reczną smarownicą? Do posmarowania wszystkich elementów nie wystarczy jedno nabicie smarownicy recznej nawet jesli bardzo bys oszczedzał, musisz znowu upier.... ic łapy zeby nabic, zaraz powiecie ze mozna to zrobis czysto. Przy ciezkiej maszynie musi byc duza nozna smarownica, raz w tygodniu smaruje te czesci które pracuja bezposrednio w ziemi a co dwa tygodnie wszystko.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez skrzatster » 17 Cze 2011 20:31

Kolego pełna tubka smaru w ręcznej smarownicy spokojnie wystarczy do przesmarowania w mini koparce wszystkich elementów. Co do naciągu gąsienicy też sobie spokojnie daje rade do napinacza wchodzi max pół tubki i napięta gąsienica (napinane taką smarownicą były gąsienice w koparkach o masie 3t, 6t i 8t bez problemu). Oczywiście miałem problem kiedyś ale winna była dziadowska smarownica. Zakupiona została nowa też ręczna i bez problemu napina gąsienice. A co do częstotliwości kolego OC smarujemy każdy element przed pracą : )
Pozdrawiam

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez korba71 » 17 Cze 2011 21:14

kolega ma racje zagalopowałem sie to dział mini pracuje na 23 t kop duza smarownica to tu element niezbedny i jest miejsce zeby ją schowac poprostu dla mnie taki wybór jest lepszy .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez dawidg2 » 17 Cze 2011 21:15

Niekoniecznie, ja w książce mam co 50h lub tydzień. I też mi tubka smaru starcza na smarowanie całej ład teleskopowej jeszcze pół zostanie, zależy ile bokiem ucieknie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez pokor » 18 Cze 2011 21:30

Ano dział mini. Ja nawet schowek przewidziany przez producenta mam na ręczną i smaruję co 10h jak producent przewidział.

pokor
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Cze 2011 23:19

Maszyna: Takeuchi TB-014


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez xlukasz6 » 26 Cze 2011 16:59

Witam. Mam pytanie co do smarowania gąsiennic. Czy robi sie to w taki sam sposób i tak samo kontroluje jak przy siłownikach. Próbowałem nasmarować lecz nic z tego. Proszę o podpwiedź. Pozdrawiam.

xlukasz6
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 19 Cze 2011 20:05

Maszyna: Volvo EC 25


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez drivver » 26 Cze 2011 18:04

xlukasz6 napisał(a):Mam pytanie co do smarowania gąsiennic. Czy robi sie to w taki sam sposób i tak samo kontroluje jak przy siłownikach. Próbowałem nasmarować lecz nic z tego.


:lol: kolego rozbawiłeś mnie heheh....
Ta kalamitka służy do napinania gąsienic nie do ich smarowania :wall:
Gąsienice nie mogą być mocno napięte bo naraża ich to na pękanie ani też za luźno bo będą spadać

drivver
Pomocnik operatora


Re: Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez skrzatster » 26 Cze 2011 18:30

Dokładnie tak jak kolega mówi jedyną częścią smarowaną w napędzie są chyba rolki jezdne ale to też nie we wszystkich maszynach i jedynie jak zaczynają bardzo ciężko chodzić. Wtedy wykręca się taką rolkę odkręca śrubę na torx-a i wkręca kalamitkę w celu przesmarowania. Oczywiście nie robi się tego co dziennie tylko tak jak napisałem jeżeli coś zaczyna nie grać bądź wg DTR. A z drugiej strony mamy też rolki fabrycznie zalane olejem pod ciśnieniem i szczelnie zamknięte. W takim wypadku gdy rolka się zaczyna zacierać to się jej nie smaruje tylko wymienia.
Pozdrawiam

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez xlukasz6 » 27 Cze 2011 16:55

Może to i zabawne co pisze ale naprawde się nie znam i dlatego pisze na forum. A co poradzicie na piszczenie podczas jazdy?

xlukasz6
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 19 Cze 2011 20:05

Maszyna: Volvo EC 25


Jak przepchać kanał smarny?

Postprzez drivver » 27 Cze 2011 18:45

Sprawdź rolki czy nie mają luzów, czy nie są zbytnio wytarte i czy wogóle się kręcą, zazwyczaj problem jest w górnych.
jeśli wszystko jest ok to olej temat bo tak ma być- jak metal trze o metal bo tak jest w wypadku gąsienic, to musi coś piszczeć.
Gąski masz gumowe- porób na maszynie ze stalowymi to dopiero się pisków, trzasków i zgrzytania nasłuchasz :faja:

drivver
Pomocnik operatora


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej