Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

Yanmar B25 Wymiana gąsienic?

21 Cze 2011 22:36

Witam, posiadam koparkę Yanmar B25 i zakupiłem nowe gąsienice bo w starych szpilki poleciały i nie nadają się już do użytku. Tylko mam problem bo nigdy nie zmieniałem gąsienic i nie wiem jak się za to zabrać. Czy tylko luzuje się je i ściąga czy coś innego jeszcze trzeba odkręcić itp. Proszę o pomoc i wskazówki jakieś:D z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.

Yanmar B25 Zmiana gąsienic.

22 Cze 2011 18:06

jaki problem wykręcasz zaworek do bicia smaru z napinacza gąsienic zakładasz nowe i napinasz smarem i wszystko w temacie...

Yanmar B25 Zmiana gąsienic.

22 Cze 2011 22:23

tez to robilem takim sposobem tylko zamykaj oczy :D bo smar leci gdzie popadnie :D

Yanmar B25 Zmiana gąsienic.

23 Cze 2011 08:30

lukasz1985a nie spotkałem się z tym żeby leciał aż po oczach : P Całkowicie zaworka nie wykręcasz gdyż posiada on specjalny otwór gdzieś w połowie gwintu przez który smar będzie uciekał aby zwolnić napinacz. Z nowymi gąsienicami możesz mieć na początku problem gdyż jak to nowe to ciasne : P także przygotuj się na użycie siły, brech, ewentualnych pasów i wymyślenia dobrego sposobu na ich założenie : ) Ja ostatnio w mojej kubotce zakładałem nowe gąsienice to aż trzeszczało bo nie chciały spasować ale już jest ok : )

Yanmar B25 Zmiana gąsienic.

23 Cze 2011 17:59

Niewiem panowie jak jest w mini ale w duzych ze zminą gąsienic wiaze sie wymiana wienca na kole napędowym one stanowia komplet jak w przekładni sa do siebie dotarte .

Yanmar B25 Wymiana gąsienic?

28 Cze 2011 08:52

Na pewno dobrze jest w ten sposób to zrobic bo koszt wieńców jest znikomy a gąsienice zużywają się dużo mniej.
Wyślij odpowiedź