wibako

JCB demontaż chłodnicy i gotowanie wody?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

JCB demontaż chłodnicy i gotowanie wody?

Postprzez paws » 23 Cze 2011 17:41

Mam Problem z minikoparka JCB. Na wolnych obrotach strasznie drga szajba ta która wychodzi od silnika i poprzez pasek klinowy napedza alternator o wiatrak w chłodnicy. Musze to jutro wyjac i sprawdzić, ale mam problem z tym jak wyjac chłodnice gdyż przykrecany jest do niej wąż hydrauliczny, przypuszczam ze jest to od chłodzenia oleju. Jak go odkrece to pewnie wyleje sie olej jak wiec spuscic olej z tej chłodnicy? drugie pytanie to to ze gotuje mi wode w chłodnicy jak sie chwile pokopie. Sprawdzilem termostat jest ok na 100% co jeszcze moze byc tego przyczyna??

paws
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 13 Lis 2010 10:46
  • Miejscowość: Żywiec

Reklama

simmet

minikoparka JCb

Postprzez korba71 » 23 Cze 2011 18:12

Obie chłodnice sa koło siebie, nie wiem jak jest w Twojej koparce ale ja musiałem wyciagnac obie, musisz odkrecic weze z chłodnicy oleju wycieknie mnóstwo oleju, naszykuj sobie jakies naczynie szkoda zeby Ci sie wylał, mozesz tez zaslepic waz, zależy jaki masz srubunek, widziałem tez chłodnice na zawiasie, wtedy bys był wygrany.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


minikoparka JCb

Postprzez paws » 23 Cze 2011 18:26

Silniczek to perkins. Posiadam tam jedna chłodnice i ona jest chyba podzielona na połowę, w jednej czesci jest płyn chłodzacy w drugiej olej ;)

paws
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 13 Lis 2010 10:46
  • Miejscowość: Żywiec

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej