wibako

Obrót kabiny mini JCB 802.4

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Obrót kabiny mini JCB 802.4

Postprzez MilimetrXX » 25 Cze 2011 21:18

Marka i model maszyny:
Rok produkcji: 2006

Witam. Koledzy mam takie pytanie co do obrotu kabiny przy minikoparce JCB 802.4 z 2006 roku. Mianowicie od jakiegoś czasu jak popracuje z godzinę słyszę pukanie pod nogami podczas obracania się a mianowicie jak startuje i jak się zatrzymuje albo zwalniam. Odkręciłem tą pokrywę co jest pod spodem miedzy gąsienicami i wydaje mi sie że to luz miedzy wieńcem, a tą zębatką silnika obrotu. Jeden magik u nas tez tak stwierdził i doradził mi żebym wyjął silnik i otwory mocujące w silniku rozrobił na jajo, co spowoduje przybliżenie silnika do wieńca a zarazem zniweluje sie luz pomiędzy zębatkami. Co o tym sądzicie, czy tak sie w ogóle da zrobić? Koszty wymiany wieńca i silnika obrotu dochodzą do 8 tys zł. Ja koparkę kupiłem w zeszłym roku i wszystko było ok aż do tej pory :-/.

MilimetrXX
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 09 Kwi 2011 21:14

Maszyna: JCB 802.4
JCB 8035 ZTS
JCB 3CX CONTRACTOR

Firma: GP-KOP


Reklama

simmet

Obrót kabiny mini JCB 802.4

Postprzez mechanior » 30 Cze 2011 18:47

sprawdź czy silnik lub wieniec nie jest luźny bo to się często zdarza
regulacja luzu między zębatką silnika a wieńcem nie jest szczęśliwym pomysłem bo konstrukcja tego nie przewiduje
nie jestem przekonany czy można to zrobić bo silnik posiada kołnierz ustalający pasujący do otworu kabiny więc chyba samo rozszlifowanie otworów śrub nie załatwia sprawy...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej