Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

23 Lip 2011 22:11

Marka i model maszyny: Jcb 8032
Rok produkcji: 2005

Witam koledzy. Proszę o pomoc. Mam problem! Moja maszyna nie podniesie się lemieszem w góre! Ale lemiesz bez obciążenia działa bez problemu. Co może być przyczyną? Czy może pompa już pada? Pompa jest wielotłoczkowa. Inne funkcje działają bez zarzutu. Z góry dziękuje za pomoc!!!

JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

24 Lip 2011 11:58

Może przeciek wewnętrzny w siłowniku...

JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

24 Lip 2011 19:46

podnieś się na łyżce, opuść lemiesz i podnieś łyżkę do góry, sprawdź czy maszyna opada czy lemiesz jest ją w stanie utrzymać
problem może tkwić w siłowniku (uszczelnienia, rysy na cylindrze, rozkręcony tłok) lub w zaworze liniowym na rozdzielaczu...

Re: JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

24 Lip 2011 21:16

Robiłem tak jak mówisz i zostaje w miejscu nie opada.Co może być przyczyną?

JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

25 Lip 2011 00:48

problem pojawił się teraz czy zawsze tak było?
czy ta maszyna na pewno musi się podnosić na lemieszu? (inne takie maszyny to robią?)
czy sprawdzane/regulowane było ciśnienie pompy?
czy słychać głośne syczenie z okolic rozdzielacza podczas próby podniesienia się na lemieszu?

JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

25 Lip 2011 09:55

Miałem podobny problem, wystarczyło tylko ustawić na drążku którym podnosisz zderzaki, wtedy wajcha masz większy manewr. Możesz to też sprawdzic.

Re: JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

25 Lip 2011 12:08

Panie MECHANIOR zawsze się podnosiła i inne też to potrafią.Problem pojawił się teraz.Sprawdze jeszcze te zderzaki jak pisze kolega.

JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

25 Lip 2011 12:16

te zderzaki raczej się same nie przestawiły więc obstawiam zawór liniowy na rozdzielaczu albo przeciek w siłowniku, rozumiem że lemiesz nie opada samoczynnie pozostawiony w górnym położeniu?

Re: JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

25 Lip 2011 17:55

mieniałem identyczny problem w 801 siłownik trzymał nie opadał ale nie podnosił koparki przyczyna była podnieta sekcja w rozdzielaczu.

JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

26 Lip 2011 00:10

bardzo możliwe aczkolwiek określenie "padnięta sekcja" jest dosyć ogólnikowe, możliwy jest przeciek na skutek pęknięcia (wewnętrznego sekcji) uniemożliwiający zbudowanie ciśnienia niezbędnego do uniesienia maszyny

Re: JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

26 Lip 2011 20:50

wypowiadam sie jak operator :wink: nie znam fachowego nazewnictwa :wink: a powiedz mi jeden siłownik mi opada ale tylko w pewnym położeniu mniej więcej gdy jest w połowie wysunięty maszyna jcb 801 jak opada słychać cichy stukot jak by wewnątrz siłownika domyślasz się możne co jest uszkodzone..?

JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

26 Lip 2011 23:17

nie chodzi mi o fachowe nazwy tylko generalnie o określenie "padnięta sekcja" - czyli co się w niej zepsuło? pękła? wytarła się?

siłownik może być wewnątrz rozkręcony, elementy tłoka czy uszczelnień mogą działać jak niezamierzony zawór zwrotny, stuk może być spowodowany poluzowaną śrubą/nakrętką tłoka

Re: JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

27 Lip 2011 12:04

Kolego defcon1 czy tan rozdzielacz to ten co połączona jest dzwignia do niego od podnoszenia i opuszczania lemisza?A mam jeszcze jedno pytanie odnosnie gdy podnosze ramie do góry-prawy dżojsik to wykonuja bardzo energiczne ruchy szarpanie ale gdy robie to jednocześnie wraz z zamykaniem łyżki ruch ramienia jest płynny.Co może być?

JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

29 Lip 2011 09:16

te dwie funkcje zapewne zasilane są z jednego źródła więc chyba wszystko jest ok...

JCB 8032 Nie podniesie się na lemieszu

31 Lip 2011 16:13

Sprawdzić cisnienie na funkcji lemiesza w strone podnoszenia jak i opuszczania.
Często błachym powodem jest zła regulacja linki uruchamiającej tą funkcję
Wyślij odpowiedź