wibako

Ciąganie koparki na przyczepce B+E??? (cyt. z kodeksu)

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Ciąganie koparki na przyczepce B+E??? (cyt. z kodeksu)

Postprzez marmaxiq » 23 Lis 2011 00:02

Witam i przyłącze sie ponownie do nowego tematu.
Wiec porządkując moje uwagi i nie uważam sie za omnibusa ale zgodnie z prawem:
kat b to 3500 kg dmc samochodu i przyczepa do 750 kg dmc
kat b +e stosuje się przepisy kategori b wraz z PRZYCZEPĄ a każdy samochód osobowy terenowy bus czy inny ma w dowodzie wpisane mase przyczepy hamowanej jaką może ciągnąć i tyle w temacie.
Panowie na zdrowy rozsądek jeżeli kat E nie rozszeza 3500 kg dmc zestawu to każdy z laweciarzy musiał by mieć kat c+e i tacho a nie ma nikt.
Pracowałem w Austrii 10 lat miałem ichniejsze prawo jazdy z kat b+e i ciągnąłem swoją kopareczke od Wiednia po Salzburg i nie było nigdy problemu.Ile masz w dowodzie wbite tyle możesz za autem ciągnąc.
Weźmy na ten przykład Mercedes Sprinter max(ulubione auto laweciarzy) rok 1998 312 ma on 3500 dmc plus na haku 2000 kg przyczepy więc razem 5500 kg i takim autem (lub o podobnych parametrach jeżdzi przynajmniej 10 moich znajomych na zachod po auta, 2 razy w tyg, od 10 lat i WSZYSCY MAJA B+E )
Reasumując ktoś w dowdzie wymyślił rubryke na przyczepy,homologował zaczep i całą instalacje i na podstawie parametrów technicznych samochodu(masa, moc,przełożenie skrzyni konstrukcje itp)stwierdził i le dany model samochodu może ciągnąc maksymalnie.
Dla ciekawostki podam ze vw sharan z silnikiem 1,9 tdi 90 km może ciągnąc 2000 kg a taki sam tylko z silnikiem benzynowym 2.0 115 km moze tylko 1300 kg!!!!Waga aut i konstrukcja przeciez identyczna,benzyniak nawet mocniejszy a jaka różnica w dmc przyczepy.
Myślę że ile mogłem to pomogłem.
pozdrawiam
babcia 3 cx 87 4x4
takeuchi tb o16 04

marmaxiq
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 23 Paź 2011 16:48
  • Miejscowość: rzeszów

Maszyna: takeuchi tb 216
neuson 6002 2008
liebherr 924 compact 2007

Firma: kmb


Reklama

simmet

Ciąganie koparki na przyczepce B+E??? (cyt. z kodeksu)

Postprzez mechanior » 23 Lis 2011 22:31

marmaxiq napisał(a):Dla ciekawostki podam ze vw sharan z silnikiem 1,9 tdi 90 km może ciągnąc 2000 kg a taki sam tylko z silnikiem benzynowym 2.0 115 km moze tylko 1300 kg!!!!Waga aut i konstrukcja przeciez identyczna,benzyniak nawet mocniejszy a jaka różnica w dmc przyczepy.


szybsze auto trudniej wyhamować, ktoś nad tym pomyślał :mrgreen:
taki żuczek 1,9 TD z 2T na haku nie pociągnie więcej niż 80, a benzynka nawet ponad 100 wyciągnie

a co do całego tematu - nie chodzi o zdrowy rozsądek ani logikę bo jak cię Policja capnie to na nic filozofia i wyciąganie wniosków
TRZEBA ZNAĆ PODSTAWY PRAWNE, ja akurat się z tym wszystkim co napisałeś zgadzam i uważam, że trafnie rozumujemy czytając kodeks ale warto o tym dyskutować choćby dla wiedzy o paragrafach i punktach, teraz mamy pewność i z funkcjonariuszem można podyskutować w razie czego
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Ciąganie koparki na przyczepce B+E??? (cyt. z kodeksu)

Postprzez medion » 28 Lis 2011 21:57

Tak się zastanawiam czy wy nie macie nic innego do roboty tylko głupotami się zajmować
samo B czy z E suw czy osobowy :wall: :wall: :wall:
każdy sobie to tłumaczy na własny sposób i niech to zostanie zamknijcie ten temat i uznajcie go za TaBU nie wracając nigdy więcej bo jest to dyskusja na poziomie 3CX lepszy od CATa ale gorszy od Case
Zróbcie sobie prawo jazdy B , C+E i problemu nie będzie
A każdy może jeździć z jakim chce prawem jazdy lub bez :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Ciąganie koparki na przyczepce B+E??? (cyt. z kodeksu)

Postprzez master123 » 28 Lis 2011 22:27

dokładnie :D
A z tym kodeksem drogowym to wszystko jest jasne i logiczne i właściwie nie ma o czym dyskutować (czytanie ze zrozumieniem się kłania :wink: ). Policjanci nie zawsze mają rację i pamiętajmy że to nie oni skazują tylko sądy i tam możemy dochodzić swoich praw a miśki to mogą nas tylko zatrzymac i nic poza tym no może mogą jeszcze naskoczyć i obtoczyć :D Pozdrawiam
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Ciąganie koparki na przyczepce B+E??? (cyt. z kodeksu)

Postprzez mechanior » 28 Lis 2011 23:57

medion, jak ci to bardzo przeszkadza to prostu nie zaglądaj do takich "głupich" tematów, wg mnie jest to ważne, jeśli masz zastemplowane prawko w każdej rubryce i masz to głęboko w dupie to nikt nie będzie tęsknił za twoim udziałem w tej dyskusji, ja muszę czasem jeździć z przyczepą i nie chciałbym wtopić parę tyś z własnej głupoty lub ignorancji, teksty typu : "zrób se prawko" albo "dasz parę złotych" też uważam za daleko nie na miejscu, jak jesteś taki Rockefeller to sponsoruj każdemu zainteresowanemu C+E ...

następnym razem twoje problemy potraktujemy jako "głupoty" i "marnowanie czasu", zobaczymy jak ci będzie przyjemnie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Ciąganie koparki na przyczepce B+E??? (cyt. z kodeksu)

Postprzez AREKPL11 » 29 Lis 2011 19:47

mechanior napisał(a):następnym razem twoje problemy potraktujemy jako "głupoty" i "marnowanie czasu", zobaczymy jak ci będzie przyjemnie...


święta racja tak należy zrobić i przypomnieć wypociny jakie nabazgrał bez zastanowienia się po co i komu ma to służyć ?

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej