wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 06 Lut 2018 19:12

mechanior napisał(a):AREK! Mam Bobka! Zapraszam na pomiar sworzni!!

Jutro będę. :)
Krisu napisał(a):Czy ktos mogl by podzielic sie swoja opinia na temat Case CX26C ?

To świeży sprzęt i ciężko z opinią, ale silnik Kuboty kojarzy mi się z kiepską kulturką pracy, gdybym go miał 2 metry za sobą to nic bym nie pisał, ale jak mam mieć silnik pod dupą to raczej tylko yanmarowski silnik pozostaje do wyboru.
Wersje B miałem wszystkie u siebie od 18B do 50B i nie mam zastrzeżeń, do modeli 22 i 27 wsiadało się lepiej niż np do VIO20 lub VIO25. W Case były bardzo wygodne fotele z podnoszonymi podłokietnikami.
Te maszyny występowały też w barwach NH, a były chyba produkowane przez Kobelco.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Reklama

simmet

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez LuckyLuke » 06 Lut 2018 21:02

Nikt nie ma czasu od ręki, a tym bardziej obeznani w temacie, a tak w ogóle chyba dostajecie psychozy z tym serwisem, przecież maszyny, które polecają niektórzy z nas na forum są bezproblemowe tylko z czasem się luzują (wysięgniki i rozsuwane podwozia).
Czego się spodziewasz po serwisie bo ja niczego dobrego:
-za filtry x2 lub x3 względem normalnych cen
-jak Wam się zluzuje konik to każą kupić nowy za 7kPLN - paranoja!!!
-jak skończy się wałek obrotu to każą kupić hydromotor za 14kPLN
-komplet sworzni i tulejek na wysięgnik - 9600kPLN netto (pytałem ostatnio o cenę w ASO bo potrzebowałem punkt odniesienia do rozmowy z klientem)
-a może mam zapłacić 3500zł za tylną wygiętą szybę do moich VIO????
Dla mnie ASO nic nie wnosi do sprawy, wszystko da się kupić w normalnych pieniądzach tylko oni jakby o tym nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, a naiwniaków na zakupy i serwis w ASO nie brakuje.


Masz całkowitą rację. ŻADEN dobry serwis nieautoryzowany nie ma czasu od ręki.
Ja miałem na myśli sytuację ekstremalną a nie tkz. rażące niedbalstwo. Jak widzisz lub słyszysz że coś zaczyna być nie tak to się umawiasz, działasz, szukasz. Tylko czasami jak olejesz temat to jest już za późno. Wtedy płaczesz i płacisz.
Problem jest jeszcze taki że musisz mieć jeszcze komu zapłacić bo serwis autoryzowany też ma terminy, też ma ograniczoną ilość aut serwisowych, nie ma wszystkich części na półce które czekają w dokach startowych.

Pierwszą koparkę sprzedaje sprzedawca drugą lub kolejną sprzedaje serwis. Ja zostałem delikatnie mówiąc "wprowadzony w błąd" przez HKL i obojętnie czym by oni nie handlowali to od nich nic nie kupię.

Co do cen serwisu autoryzowanego to nic nie mogę powiedzieć - temat opisałeś dokładnie tak jak to jest z tym że:

Miałem 2 koparki 301.6c, obydwie miały ponad 4tys/h. Jedną serwisowałem co 500h w Autoryzowanym serwisie właściwie od nowości, drugą oleje filtry wymieniał mechanik. Obie wystawiłem na sprzedaż w tej samej cenie - zdecydowanie gorszą jeżeli chodzi o stan (tę z autoryzowanymi przeglądami i historią w Cat) sprzedałem od ręki... gdzie obie stały obok siebie w momencie sprzedaży. Wolę z doświadczenia zapłacić 2x 3x za te filtry w ASO byle zostawić ślad w kompie, resztę naprawiać poza ASO bo potem tę maszynę sprzedam z pocałowaniem...

3500zł za szybę to jeszcze nie jest tragedia. Pomyśl sobie że wykonujesz instalacje jakieś prace (NIE USŁUGI KOPARKĄ!!!) dla Budime../Stra../Skans... i ci przychodzi gość od BHP wpiernicza mandat, wywala z budowy, 2 ludzi stoi, auto stoi, koparka stoi za brak szyby. Kara za opóźnienia leci. Przyjmujesz na klate te kary i zamawiasz tę szybę za 3,5klocka w autoryzowanym a oni ci mówią że 2 tygodnie bo idzie aż z pola ryżowego. Przyjmujesz jeszcze raz wszystko na klate bo wiesz że mistrz od BHP specjalnie sprawdzi (bo wcześniej przy wyrzucaniu z budowy "wymieniliście poglądy") czy szyba ma certyfikat CE czy jakiś tam inny, czy maszyna ma certyfikat CE, czy ma wszystkie papiery na cacy więc "sztuka" nie wchodzi w grę. Kończy się na tym że wyjeżdżasz nówką z Ramiren.... za 300netto/doba i jednym dniem postoju ekipy.

ASO wnosi dużo do sprawy w moim przypadku tyle że ASO musi mieć magazyn bo to że maja to jest jedno, ale czy mają chociażby w Polsce to co potrzebujesz.

Z reszta masz całkowitą rację, sam do Ciebie dzwoniłem o komplet sworzni na łyżkę do 301.6c, od ponad tygodnia czekam na serwis (nie ASO) żeby spojrzeli na to i zamówienie do Ciebie leci.

LuckyLuke
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 25 Gru 2015 20:38

Maszyna: brak maszyny

Firma: Wielkopolska


Kupno mini kopareczki

Postprzez Krisu » 06 Lut 2018 22:45

DZieki Arcio - dobre i tyle :wink:

Krisu
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 Sty 2018 11:34

Maszyna: Nowa

Firma: ByggFirma


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 07 Lut 2018 00:20

LuckyLuke napisał(a):Jak widzisz lub słyszysz że coś zaczyna być nie tak to się umawiasz, działasz, szukasz. Tylko czasami jak olejesz temat to jest już za późno. Wtedy płaczesz i płacisz.


Czasami trzeba trochę popłakać jak w serwisie Bobcata usłyszysz, że masz kupić nowy stick za 16kPLN bo ten jest już nie do odbudowania, koparka została zakupiona od polskiego handlarza i była dobrze przygotowana do sprzedaży:
Image
Image
specjalistyczne wypełniacze wyjechanych otworów :mrgreen:
Image
W/w historia to dzień dzisiejszy, klient wpadł do mnie zrozpaczony z powyższymi serwisowymi informacjami, no cóż ja zrobię i dam gwarancję w normalnych pieniądzach więc to masz przykład tylko z dzisiejszego dnia.
Wracając np do szyb to w tej firmie:
http://sklep.firma3e.pl/
dorobią każdą szybę oczywiście hartowaną w normalnych pieniądzach i za tylną wygiętą szybę do VIO30 zapłaciłem niecałe 600stówek, jakość jak oryginał. 600stówek, a 3,5k to przepaść cenowa, a ten sam towar.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Lut 2018 00:28

Weź dorób takie wypełniacze :mrgreen:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 07 Lut 2018 01:37

Arek, już zdjęcia porobiłeś sticka? Miałeś być dopiero za 7-8 godzin? Wygląda całkiem jak ten u nas.
Dochodzę do wniosku że im mniejsza maszyna tym bardziej musi być DOJEBANA... Naprawdę. Przyjeżdżają do mnie różne sprzęty ale minikoparki ZAWSZE w najgorszym stanie... no i koparko-ładowarki - ale to następna pod względem rozmiaru maszyna przez nas obsługiwana... więc w sumie wszystko się zgadza.
Zobaczysz M313C która jest na warsztacie - MUCHA NIE SIADA, te maszyny sie nie starzeją w porównaniu do minikopek... o co tu chodzi?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20867
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez MARIO/MECALAC » 07 Lut 2018 09:59

Bo większość wychodzi z założenia że mini to zabawka i nie dbają.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Kupno mini kopareczki

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Lut 2018 10:04

Mało kopie mało pali to i mało smaru potrzebuje :mrgreen:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez jaro » 07 Lut 2018 20:39

ma ktos stycznosc z cat 301.7d ?da ktos opinie na temat tej minikoparki?

jaro
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 Lut 2018 23:08

Maszyna: cat 301.7d

Firma: własna


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 07 Lut 2018 21:28

Produkcja WACKER, fajny silnik Yanmara, trzeba uważać na sworznie główne obrotu konika bo zabezpieczenia (kołki rozprężne) ulegają często ścięciu i sworznie giną podczas pracy, na szczęście w ich miejsce pasują sworznie podpór z koparko-ładowarki CAT a te są zabezpieczane pierścieniami segera albo śrubą i podkładką w osi sworznia.
Maszyna raczej przeciętna, hydraulika wydajna, wystarczająco szybka, trwała i dobra pompa tłoczkowa, nie wiem czy w standardzie ale wszystkie które miałem okazję oglądać miały system AEC czyli automatycznie podnoszone obroty silnika pod obciążeniem oraz co najmniej jedną uniwersalną linię dodatkową na ramieniu.

Na forum miał taką nówkę MARCINDRZE i z wynikiem około 1700 mth sprzedał ją koledze BIEDRON, z tego co wiem obydwaj są zadowoleni :mrgreen:

Kolega ARCIO pewnie coś dołoży od siebie :faja:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20867
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 07 Lut 2018 22:01

mechanior napisał(a):Kolega ARCIO pewnie coś dołoży od siebie


Te kołki rozprężne to wadliwe rozwiązanie, ja w te miejsca pakuję śruby M10 w klasie 10.9 + nakrętki samozabezpieczające i problem z głowy.
Ten problem dotyczy także modeli 302.2D i 302.4D.
Prawie wszystkie sworznie na wysięgu schudły o 5mm względem 301.8C.
mechanior napisał(a):wszystkie które miałem okazję oglądać miały system AEC czyli automatycznie podnoszone obroty silnika pod obciążeniem

Też się z tym spotkałem bez wyjątków.

W standardzie gąsienice o długim skoku, ja bym to zmienił od razu po zakupie, 301.7D jest lepsza od 30.8C tylko pod względem zastosowanego silnika.
TB219 według mnie jest lepszym wyborem.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez jaro » 07 Lut 2018 22:36

tb219 sporo drozsza od cata. A porównujac do yanmara sv 18?

-- 07 Lut 2018 21:36 --

yanmar a cat ta sama cena, co wybrać?

jaro
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 Lut 2018 23:08

Maszyna: cat 301.7d

Firma: własna


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 07 Lut 2018 23:28

Japończyka...
... czy aby na pewno ta sama cena? A ile gwarancji daje CAT? Yanmara możesz kupić z 4ro a nawet 5letnią gwarancją, szybkozłączem półautomatycznym i rewersyjnymi łyżkami.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20867
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez jaro » 07 Lut 2018 23:46

na cata dalją 2 lata gwarancji a na yanmar 3 z 3 łyżkami i szybkozłącze w obydwóch przypadkach. w janmarze wydaje sie lepsze podwozie, co do reszty ciężko określić. teoretycznie piszą ze cat mocniejszy ale czy to prawda nie wiem . Jesli ma ktos porównanie w tej kwesti proszę o podpowiedz

-- 07 Lut 2018 22:44 --

a i znajomy ma wiekszego cata i ogólnie jest zadowolony, pomijajac luzy na łyżce po 600mtg

-- 07 Lut 2018 22:46 --

i w yanmarze gwarancja 3-letnia tez nie obejmuje wszystkiego. Główna jest tylko na rok

jaro
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 Lut 2018 23:08

Maszyna: cat 301.7d

Firma: własna


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 08 Lut 2018 01:19

Jak kupisz maszynę w sieci centrum-yanmar dostaniesz 5 lat gwarancji.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20867
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez emem » 08 Lut 2018 16:15

Modelem porównywalnym do SV18 i CATa 301.7 nie jest TB219 tylko TB216 , które waży 1865kg
i myślę , że spokojnie kupisz je w podobnych pieniądzach w zależności od regionu .
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 08 Lut 2018 21:27

Jeśli kupisz maszynę YANMAR SV18 otrzymasz co najmniej 3 lata bezwzględnej gwarancji NA WSZYSTKO (oprócz gąsienic, zębów, łyżek, olejów, filtrów i podobnych elementów eksploatacyjnych) jeśli kupisz ją w sieci Centrum-Yanmar to otrzymasz 4 lata gwarancji a maszyna SV18 z serii PREMIUM (rok produkcji 2016, wyprodukowane w całości w Japonii, bezprzebiegowe, w kolorze bordo) ma 5 lat gwarancji, ilość egzemplarzy ograniczona.
Maszyny z 2018 roku są produkowane w Niemczech za wyjątkiem silnika który jest produkowany ZAWSZE w Japonii i TYLKO dla maszyn YANMAR, silniki do innych marek maszyn mogą pochodzić z drugiej fabryki z Chin ale Yanmar gwarantuje że nie ma to wpływu na ich jakość.

Mogę ci złożyć ofertę na taką maszynę. Poproszę o wysłanie mi twoich danych majlem na info@klinikamaszyn.pl lub PW z forum...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20867
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez LuckyLuke » 10 Lut 2018 17:12

Czytając info o SV18 pojechałem z ciekawości obejrzeć maszynę i jestem bardzo mocno zaskoczony - pozytywnie.

Maszyna wydaje się masywniejsza, kopie prawie 2,6m!!!, zupełnie inna konstrukcja ramienia niż cat/wacker, gąsienice z gęstym bieżnikiem, większe niż w cat/wacker koło napędowe gąsienicy, mechanizm rozsuwania gąsienic na grubych trapezowych wysównikach,

z minusów - nie ma pedału do łamania ramienia - jest przełącznik + mały chiński guziczek, mniejszy silnik niż cat/wacker, mniesza moc na łyżce i koniku - dosyć spora różnica:
ramię 7,4 SV18 11,2 ET18
Łyżka 15,2 SV18 18.8 ET18

tyle że wydajność pompy (1 pompy) w SV18 jest 48,3L a w Wacker jest 23,8lx2 - tyle że nie wiem jak to rozumieć:) więc logicznie myśląc hydraulika jest w zasadzie taka sama przy mniejszym silniku.

z plusów yanmara: gwarancja 3 lata bez limitu, przeglądy co 250h a i tak wychodzą taniej niż Wacker/Cat, kopie 2,6m, silnik jazdy jak się kiedyś zepsuje 4,5tys zł oryginał, mniejszy silnik - mniejsze spalanie - minimalnie bo minimalnie ale będzie mniejsze.

Cenowo
1. Wacker Et18 z VDS z easy lock + 3 łyzyki (30,50,1000) 3 lata gwar z wyłączeniami - najdroższa maszyna
2. Cat 301.7d z szybkozłączem CW05 (bez łyżek) 1 rok gwar jest: 6,5tys zł tańszy od Wackera (trzeba jeszcze kupić łyżki)
3. Yanmar SV18 z szybkozłączem Lenhof MS01 łyżkami 30,50 + hydrauliczna skarpówka 1000!, 3 lata gwar jest 11tys zł tańsza od Wackera

na Yanmara jest leasing 0% !!! czyli do każdej maszyny trzeba doliczyć z 2,5tys zł.
pomijam fakt że Wacker nie chce przedstawić oferty na maszyne bez VDS lub napisać że takiej nie ma.

LuckyLuke
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 25 Gru 2015 20:38

Maszyna: brak maszyny

Firma: Wielkopolska


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 11 Lut 2018 01:26

Jeszcze raz powtórzę - Yanmar: gwarancja nawet 5 lat (!), parametry na papierze są gorsze ze względu na to że Yanmar podaje parametry silnika wg innych norm!
U Którego dealera Yanmara byłeś?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20867
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez LuckyLuke » 11 Lut 2018 10:45

Bax Baumashinen

LuckyLuke
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 25 Gru 2015 20:38

Maszyna: brak maszyny

Firma: Wielkopolska


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej