wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 12 Paź 2012 23:09

silniki Yanmar są produkowane w Włoszech
wszystkie Amerykańskie i znacząca ilość Koreańskich diesli samochodowych sprzedawanych w EU to produkty VM Motori, małej włoskiej fabryczki...

NEUSON/WACKER produkuje teraz maszyny dla CATa, TEREX już posprzedawał większości udziałów w ATLASie i innych markach więc nie jest ich właścicielem
minikoparki BOBCAT to bezsprzeczny lider, JCB przekombinowało swoje wyroby w tej klasie (silnik pod kabiną itp), na czym skorzystał CAT, całą reszta to tak naprawdę 2-3 marki pomalowane na różne kolory (TAKEUCHI/AMMAN/SCHAEFF, VOLVO/HANIX/PELJOB itp) a i tak komponenty i rozwiązania są takie jakby były produkowane w jednej fabryce... no bo czym się różni silnik Mitsu L3E od 103 Perkins/Shibaura ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez bazi82 » 13 Paź 2012 15:08

Witam kolega mechanior napisał bardzo dobrze i w końcu pojawiła się marka bobcat tez mają ciekawe maszyny np bobcat 322 posiada rozsuwane podwozie tylko nie wiem jak z wytrzymałością tych maszyn i wcale nie są takie drogie. Za 40 tysięcy mozna nabyć maszynę z roku nawet 2003 ale to jak mówicie niema reguły...

bazi82
Pomocnik operatora

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:26
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 2

Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 14 Paź 2012 13:37

w Bobcatach rozsuwane podwozie jest standardem, ta marka specjalizuje się w minikoparkach
są bardzo popularne (dostęp do części i serwisu), mają dobre silniki (KUBOTA, YANMAR)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez martin454 » 15 Paź 2012 08:28

Yanmar to dobre silniki. Koledzy mieli takie w 30 letnich mini koparkach, w jednym maluchu było na liczniku 70000 MTH, a silnik bez żadnego remontu i nadal chodził, maleństwo kopało mocno że aż miło. Te nowe to słabizna, takie zabaweczki do piaskownicy.
Kiedyś to był sprzęt nie do zajeżdżenia ;)
Widziałem mini Bobcata, fajne są i wyglądają mocarnie. Ci co używają mówią, że fajne ale serwis jest za drogi i dlatego firma pewnie będzie zmieniać markę na tańszą w użytkowaniu.

martin454
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 15 Paź 2012 07:29

Maszyna: JCB


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez bazi82 » 15 Paź 2012 15:49

A te marki tańsze w użytkowaniu to jakie...? wiadomo ze każdy sprzęt ma swoją wytrzymałość i oczywiście dbałość też robi swoje na pewno jak ktoś nie pracuje na swoim sprzęcie to domyslam się że ma to gdzieś co się z nim stanie bo szef zapłaci a jak ktoś ma swoją maszynę dba o nią i sam na niej robi to już inaczej patrzy na te sprawy...

bazi82
Pomocnik operatora

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:26
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 2

Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 15 Paź 2012 21:43

martin454 napisał(a):Ci co używają mówią, że fajne ale serwis jest za drogi i dlatego firma pewnie będzie zmieniać markę na tańszą w użytkowaniu.

kupisz tanią to zapłacisz drogo za naprawy i części
nie wiem jaką można wybrać tańszą w eksploatacji...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez martin454 » 16 Paź 2012 09:25

Słyszałem że Kuboty są niezłe. Przez to że są proste mało się psują, a jak już coś poleci to koszty napraw czy regeneracji jeszcze do przeżycia. Problem w tym że jak szukałem do kupienia starszej Kuboty czy Yanmara to troszkę ciężko było. Mało tego w ogłoszeniach, a rozchodzą się szybko. Może pracują i nikt nie myśli o sprzedaży albo już tak przekorodowały po 30 latach korpusy że nie miało się czego trzymać :roll: i wymarły ;)
Miałem kiedyś na oku tą http://otomoto.pl/schaeff-K113446.html
Pojechałem kawał drogi z myślą że jak wszystko będzie dobrze to ją wezmę. Kopareczka jeszcze jak cię mogę. Umyta, silnik czysty, wypucowany, filtry nowe. Troszkę za wysokie minimalne obroty co mnie zastanawiało ale tak to ciągnęła w normie. Troszkę większa jak na tą moc ale za to z fajnym prostym silnikiem Perkins, za to niestety bez kabiny. Sprzedawca okazał się tak apodyktyczny i gburowaty że odrzucało wszystkich. Nie mam zaufania do takich ludzi. Na wszelki wypadek odpuściłem temat choć kopareczka mnie nawet kusiła.
Tutaj może być ciekawy temat: http://allegro.pl/minikoparka-kubota-i2718381484.html
Odnoszę wrażenie że to jest to samo, choć mogę się mylić: http://allegro.pl/minikoparka-kubota-i2704063311.html
Albo to: http://otomoto.pl/takeuchi-K127341.html W środku chyba też jest Yanmar. Kolega z Krakowa pracował na podobnym staruszku i mimo latek bardzo sobie chwalił sprzęcik.

martin454
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 15 Paź 2012 07:29

Maszyna: JCB


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 16 Paź 2012 09:57

martin454 napisał(a):Przez to że są proste mało się psują, a jak już coś poleci to koszty napraw czy regeneracji jeszcze do przeżycia.

Dziwnie to sobie tłumaczysz, to że koparka jest prosta to nie znaczy że nie ma się w niej co uszkodzić.
Gdzie jest ta prostota bo ja jej nie widzę????
-w nowych są zwolnice, a w starych też
-w nowych jest łożysko obrotu i hydromotor, a w starych też
-w nowych jest hydrauliczne złącze obrotowe, a w starych też
-w nowych są pompy hydrauliczne, a w starych też
-w nowych jest rozdzielacz, a w starych też
-w nowych jest silnik, a w starych też
-w nowych jest kupa sworzni i tulejek, a w starych też
-itd
Jedyna różnica jest taka, że najnowsze mają komputerki umożliwiające diagnostykę itp
Jeżeli stare są takie super to ja od dzisiaj rozpoczynam poszukiwania takiej zabawki - myślę, że prostotą będzie mnie wręcz przytłaczała :D
http://www.youtube.com/watch?v=oJEin7oV ... re=related

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez martin454 » 16 Paź 2012 10:53

He, he, super ta drewniana parówka ;)
Ze skrajności w skrajność?
A tak na poważnie:
1. Stal użyta do budowy starszych - inna, lepsza jakość, więcej materiału (bez oszczędności), często cynkowana (teraz nie)
2. Jakość wyrobów i materiałów o niebo lepsza niż nowych.
3. Manipulatory (dźwignie) w nowych są na elektronice która (jak pewnie Wiesz) się notorycznie psuje i szybko zużywa (sam doświadczyłem więc wiem co mówię)
4. Często w tych nowych siłowniki są dawane mniejsze, słabsze, koparki nie mają już takiej siły.
5. Wspomniane komputerki to jedno wielkie nieporozumienie.
Po co bajery, ważne żeby można było tylko kopać i tyle. Właśnie te komputery przez samo-diagnostykę często blokują możliwość szybkiego rozruchu choć można by było jechać, czasami blokują możliwość usunięcia awarii na miejscu. Często oprogramowanie blokuje całość. Komputer głupieje i trzeba w tedy lecieć aż do dilera po kawałek tzw.łaski :) itd.
Zresztą dlaczego jest tak że w starszych modelach których już nie produkują awarie są relatywnie rzadsze, a naprawa często tańsza. Pewnie powiesz: bo już wszystko co mogło walnąć dawno naprawili, tak tak ;) Jak w nowszej coś trzaśnie cena części rzuca na ziemię najtwardszych, w starszej mniej (np.motor gąski, regulatory) Też pewnie powiesz że jak części jest na rynku więcej to i cena niższa, tak, tak. To dlaczego kiedyś robili tak zunifikowane podzespoły, a teraz specjalnie różnią się czasem obudową, wycięciami, mocowaniem, a nawet szczegółami ale już w skrajnie innej cenie? Tak, wiem, każdy cwaniak chce zarobić ;)
A, czy zauważyłeś czy mi się wydaje że nawet gąsienice starego typu były jak by trwalsze? Może to tylko ułuda bo nie było jeszcze made in China ale? :)
Zamiast odbajerzać sprzęt powinni zadbać o coraz lepsze materiały, dokładność, wytrzymałość i eksploatację. To trochę jak by technika poszła ostro do przodu, a uwsteczniają ją nadal cwani sprzedawcy. Takie jest moje i kolegów wrażenie. Na szczęście nie jestem w żadnym cichym układzie, lobby, nie mam żadnej działki, mogę pisać szczerze i nie muszę się bronić.
Nie sprzedaję maszyn, tylko użytkuję, słyszę co mówią inni operatorzy i właściciele :)
ps.
Moja obecna kopareczka jest ładniutka, cichutka, miła w środku ale tej siły, mocy, tego czegoś co mają starsze mini poprzedniki niestety brak. Kupiłem tylko dlatego bo kolega robiący jako podwykonawca dla Skaynskiej wyjeżdżał do pracy w Anglii i za grosze sprzedawał sprzęt tu w Polsce. Zależało mu na kasie i czasie więc nawet o zapodziane klucze musiałem się siostry jego 2 miesiące prosić.

martin454
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 15 Paź 2012 07:29

Maszyna: JCB


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 16 Paź 2012 19:15

martin454,
ad1 tak to jest jak ekonomia góruje nad działem konstrukcyjnym
ad2 myślę, że nie zawsze
ad3 ja mam hydrauliczne dżoje - zero elektroniki i większość mini jakie spotkałem miała dokładnie tak samo
ad4 siłowniki są mniejsze bo ciśnienie robocze jest znacznie wyższe - w sobotę robiłem pomiary w Bobcacie E26 i byłem zszokowany - około 295bar na obudwu obwodach roboczych
ad5 to jest własnie największe nieporozumienie

martin454,
Czytając twoją wypowiedź widzę, że chyba faktycznie trafiłeś na coś świeżego od JCB i dlatego jesteś taki nieufny dla nowszych maszyn.
Ja około miesiąca temu postawiłem mojego CAT-a obok JCB 8018 i gołym okiem widać która jest zabawką.

PS Wracając do E26 muszę przyznać że to bardzo mocny sprzęt, w sobotę trochę się tym pobawiłem i miałem wrażenie że siedzę w znacznie większej maszynie - siły kopiącej jej nie brakuje.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 16 Paź 2012 21:18

Bobcat E26 to DOOSAN przemalowany na biało
prezentowałem już na forum porównanie

ad5
elektronika ułatwia życie i obniża koszty produkcji...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez konica-minolta » 17 Paź 2012 21:27

mechanior napisał(a):elektronika ułatwia życie i obniża koszty produkcji...

Nie zgadzam się że ułatwia życie. Problem jest powszechny i masowy.
Mam do czynienia na co dzień z kłopotami spowodowanymi zblokowaniem sprzętu (prostych czynności) przez ułomny, niedopracowany system (począwszy od sterowania automatyką kończąc na zwykłych algorytmach układów logicznych - diagnostycznych)
Oczywiście z wyjątkiem stosowanej w niezbędnym zakresie w sprzęcie do zadań specjalnych (wojskowym), a i tak w sprzęcie wojskowym stosuje się zupełnie inne elementy (także cnc) niż w przemyśle komercyjnym. (pomijam wielokrotność zabezpieczeń itp)
Przykładowo, gdyby nie wymyślne i cudaczne BIOSY (wasze komputery PC) systemy operacyjne przeładowane tzw.wtyczkami, powielaczami komend czy przeładowanymi punktami odczytu mieli byście dużo trwalszą maszynę na przysłowiowe lata. Niestety producenci którym się wydaje że Klient na pewno potrzebuje (ale o tym nie wie) wielu bajerów wtłacza i komplikuje coś co mogło by być po prostu dobre i tylko tyle, więcej nic. Stąd macie wieczne wieszania, zacinania, wezwania diagnostyczne, upierdliwe blokady systemowe ...itd. itd To tak jak w urządzeniach pewnej marki (uznawanej powszechnie za "topową") Im nowszy model tym więcej możliwości zblokowania użytkownikowi pracy, więcej możliwości zmuszenia go do skorzystania z usług "profesjonalnego" serwisu, większa częstotliwość materiałowych resursów.
To nie tzw. prewencja eksploatacyjna, to coraz bardziej atawistyczny pęd do coraz większych i lepiej zagwarantowanych przyszłych zysków.
Po co operatorowi w koparce informacja o dobiegającym nieuchronnie czasie przeglądu lub potrzebie wymiany czegokolwiek choć jest to zapisane sztywno tylko i wyłącznie na podstawie wymyślonego bez wyjątków przez fabrykę czasu. Wiadomo że zużywanie się materiałowe nie jest jednoznacznie liniowe i zależy od bardzo wielu czynników.
Przykład z żucia: Renault Kangoo 1200cm benzyna. Przy zakupie producent wcześniej określał przeglądy co 15 tys.km. Po jakimś czasie w innych z tym samym silnikiem już po 20tys.km...?
Na moje pytanie u dilera (Kijlańczyk) dlaczego, usłyszałem: "zmieniła się polityka firmy" ...
Zresztą, przykłady można mnożyć... Począwszy od waszych mądrych koparek, mądrych pralek, super telefonach komórkowych skończywszy na małych drukarkach wielofunkcyjnych na waszym biurku gdzie producenci coraz nachalniej i częściej zmuszają was do zakupu czegoś lub wizyty w serwisie autoryzowanym.

A wszytko to, oczywiście dla tzw.waszego dobra :)

W razie prawdziwej awarii prawdziwy "Dobry Serwisant" (nie serwisant - handlowiec) wie jak zdiagnozować, gdzie szukać, jak i co wymienić lub naprawić bez potrzeby diagnostyki ogólnej komputera systemowego który (jak widać na forum usterek) nie zawsze prawdę powie :faja:

Mniej zbędnej elektroniki = taniej, dłużej, mniej problemów, takie moje własne zdanie (elektronik-serwis)
Pozdrawiam
;)

konica-minolta
Nowicjusz

Maszyna: Takeuchi TB


Kupno mini kopareczki

Postprzez lukaszzbro » 17 Paź 2012 22:35

Kolega piszący wyżej chyba nigdy nie był w nowej, a nie zabytkowej minikoparce. Elektronika w mini to cyfrowy wyświetlacz zamiast normalnych kontrolek. I tym w większości się różni nowa mini od starej. W minikoparkach do 1.5t z lat 90 i z obecnych za dużo się nie zmieniło. Tylko stosują ekonomię (w słabych materiałach) i naciąganie w częściach.
Elektronika ma wielkie minusy i plusy (i to każdy wie) ale ten temat chyba nie jest o tym.

Szczerze ten temat jest nie samowity. Co mają wspólnego dwie ostatnie strony z początkiem tematu. Ktoś kupuje maszynę za 30 tyś i szuka porady.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 17 Paź 2012 23:38

konica-minolta
pomijam dyskusję, spytam wprost: JAKI TELEFON MASZ? marka model?

7001! :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez konica-minolta » 18 Paź 2012 18:13

Witam
Tak, używam starego :oops: ale sprawdzonego Samsunga d800. Także jest zbyt przeładowany systemowo, ale musi być. Zblokowałem sobie zbędne formuły powsadzane przez (Matsuchita E. - prawdziwego producenta telefonu) i jakoś już chodzi. W mojej terenowej pracy potrzebuję szybkiej i praktycznie "darmowej" komunikacji z firmą dlatego to musi być telefon na dwie karty sim (dual sim). Są nowsze, ładniejsze ale mi potrzeba właśnie prostego i w miarę niezawodnego, mocnego telefonu. D800 nie jest zły pod warunkiem że po kablu z przejściówką zdejmie się i zblokuje większość zbędnego obciążenia. Niewiele osób wie że w telefonie można prze regulować czułość i sygnał nie będzie zanikał jak w standardzie. Telefon do dzwonienia a nie do oglądania TV.
Możecie się śmiać ale komputera używam także starego HP 9110 (dokładnie producentem jest Pakard-Bell). Stary ale mocny, stabilny bez udziwnień. Ma wszystkie wyjścia nawet równoległe (LPT i com) 7-ka Micros (rzadko używam) oraz wszystkie Unix chodzą jak rakieta bez prawie żadnych uwag.
Jak już muszę to wolę proste rozwiązania, szczególnie do pracy. Minikoparkę też do pracy nie do podziwiania jej estetyki czy bajerów w desce. :faja:
Pozdrawiam ;)

konica-minolta
Nowicjusz

Maszyna: Takeuchi TB


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez bazi82 » 18 Paź 2012 20:20

Witam,myślę,że trzeba się też liczyć z tym że to mini a nie duża maszyna na pewno część rzeczy jest słabsza i zużywa się szybciej. Trzeba się liczyć także z umiejętnościami operatora bo pewnie mniej doświadczony będzie ją poprostu traktował ostrzej niż operator który już wie co i jak to też ma wielki wpływ na stan maszyny, tak przynajmniej mnie się wydaje...

bazi82
Pomocnik operatora

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:26
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 2

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez konica-minolta » 18 Paź 2012 21:39

bazi82 napisał(a):Witam,myślę,że trzeba się też liczyć z tym że to mini a nie duża maszyna napewno część rzeczy jest słabsza i zurzywa się szybciej.Trzeba się liczyć także z umiejetnościami operatora bo pewnie mniej doświadczony będzie ją poprostu traktował ostrzej niż operator który już wie co i jak to też ma wielki wpływ na stan maszyny,tak przynajmniej mnie się wydaje.....

Witam
Pytanie do Doświadczonych i Mechaników:
Robiąc wiele rzeczy na raz np.jadąc do przodu, obroty silnika na maksa, spycha przed sobą dolnym pługiem pospółkę, do tego z pełną ciążącą do dołu łyżką żwiru trzymając do góry ramie skręca nim trzymając pewnie siłowniki (ciśnienie) to czy szybciej zużyje minikoparkę czy gdyby te czynności wykonywał oddzielnie, dłużej. powoli i po kolei, z obrotami diesla załóżmy na 1/2 mocy?
Pytam ponieważ widziałem takiego Asa - zawodowca w akcji, który nie wiadomo jak ale właśnie w podobny sposób próbował wykonywać parę czynności na raz. Wyglądało co najmniej efektownie. Oczywiście przyspieszało to finał prac, w czasie robił więcej ale czy nie wykańczał przy okazji biednej maszyny (pompa, silnik...itd) ?
Czy na pewno od zawodowca...?
Ja kupiłem swoją staruszkę nie od takiego zawodowca a raczej zawodowca-amatora i jakoś dzisiaj babcia jeszcze ładnie "biega" :)
A, może po prostu taką która miała operatora - właściciela?
Znacie pewnie powiedzenie że najlepszy sprzęt to:... "służbowy"...nieważne jakiej marki ;)
Pozdrawiam

konica-minolta
Nowicjusz

Maszyna: Takeuchi TB


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 18 Paź 2012 22:09

konica-minolta napisał(a):Telefon do dzwonienia a nie do oglądania TV.

o to mi chodziło jak pytałem o telefon, ale maszynę kupuje najczęściej SZEF a nie operator, więc kupuje często oczami i uchem podatnym na marketingowy bełkot oraz przede wszystkim kieszenią...
zsumujcie te parametry i otrzymacie prosty wynik...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez konica-minolta » 21 Paź 2012 19:57

Witam
Ale, ale.... Czy Kolega pytający kupił już wreszcie jakiś sprzęcik?
Może by się pochwalił... ? :faja:
Pozdrawiam

konica-minolta
Nowicjusz

Maszyna: Takeuchi TB


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez bazi82 » 22 Paź 2012 16:16

Witam....Niestety jeszcze nie zakupiłem sprzętu narazie oglądałem kilka sztuk ale niestety nie zdecydowałem się na zakup ponieważ panowie coś kręcili mylili się w zeznaniach a pozatym podniosłem swoją poprzeczke finansową....i jeszcze myślę ponieważ jeden kolega poddał mi myśl żeby może kupić maszyne z większą masą tak jak np neuson 2700kg jeszcze myślę i oglądam może się coś trafi.Dużo pomagacie każda rada jest dla mnie na wagę złota ponieważ jestem w tym zielony...Więc czekam jeszcze na jakieś uwagi i spostrzeżenia ....

bazi82
Pomocnik operatora

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:26
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 2

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej