wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez PRI2013 » 04 Sty 2017 20:01

Witam,

Moje volvo ec25 2003r. do tej pory od ponad 3 lat służyło mi praktycznie tylko pod swoje roboty - przyłącza wod-kan i nieraz gaz. Ogólnie przepracowała u mnie bardzo mało jak na ten okres, głównie robię wewnętrzne instalacje i w miarę możliwości czasowych robiłem zewnętrzne. Przymierzam się do zmiany na nową mini albo do sprzedaży i póki co nie chce kontaktować się z handlowcami poszczególnych firm bo nie dadzą mi potem pewnie żyć, a na allegro praktycznie nie ma nowych maszyn :D

Jeśli zamienię to chciałbym robić trochę więcej gazu więc mniejsza koparka byłaby lepsza, jednak mniejszą ciężej będzie zrobić przyłącze wody lub kanalizacji. EC 25 siłowo i wagowo jest optymalna do wod-kan. Tak więc bardziej patrze w kierunku czegoś w przedziale wagowym 2,5t.

W związku z tym pytam Was :) Co polecacie i jakie +- są koszty zakupu ?

Po przejrzeniu stron producentów podoba mi się volvo ec25D, case cx26b, może któryś z modeli WackerNeuson ?
Może polecicie inny, lżejszy model ? Najbliżej mam do serwisu volvo oraz chyba do Wackera jeśli jest w Ożarowie Mazowieckim.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Reklama

simmet

Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 04 Sty 2017 22:05

PRI2013 napisał(a):Po przejrzeniu stron producentów podoba mi się volvo ec25D, case cx26b


ECR25D ma Arek z Psarów nick: AREKPL11, jak z nim rozmawiałem na temat tej maszyny to twierdził, że jest mega zadowolony.
Zadzwoń do niego i dowiedz się coś więcej.
Z przedstawicielami handlowymi rozmawiaj dopiero w końcowej fazie rozmyślań o zakupie bo w sumie drażni mnie to ich nic nie wnoszące słodkie pierdzenie.
Case CX26B to bardzo dopracowana, mocna i szybka maszyna, dosłownie nie ma się czego uczepić to jest chyba produkt Kobelco SK27SR w barwach Case.
Zwróć uwagę jakie szybkozłącze dostaniesz z koparką bo Case czasem pakuje do swoich maszyn różne wydumki do których ciężko potem łyżki zorganizować. Z mojego punktu widzenia ma być Lehnhoff SW03-4 czyli popularne MS03.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez defcon1 » 05 Sty 2017 18:24

Arcio napisał(a):Porównałeś gabarytami VIO45 i TB235 więc może jeszcze porównaj je wydajnością (przerobem), jak wiesz ja z nowymi maszynami nie mam kontaktu, ale porównałem pod względem przerobu VIO45 i TB135 - śmiało mogę powiedzieć, że TB135 dostaje baty.
defcon1 napisał(a):

Arcio jeśli VIO45 ma jaka kolwiek przewagę wydajności w co wątpię to możne to tylko wynikać z wyższej masy :) wiec wypadało by bardziej porównać VIO45 do tb145 :D a wtedy jak VIO45 wypadnie :D
Arcio to IHI widać ze nie zarobiło troche kasy, nie stało :)
A powiedz tak dla informacji skąd to IHI pochodzi gdzie to produkuje ? ile ma godzin i lat ?

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 05 Sty 2017 20:46

defcon1 napisał(a):Arcio jeśli VIO45 ma jakakolwiek przewagę wydajności w co wątpię

Jest to zdecydowanie mocniejsza i wydajniejsza maszyna względem TB135, ale porównując VIO45 do TB145 jeż nie jest tak kolorowo dla VIO - problem polega na tym, że VIO45 ma trzycylindrowy silnik i chyba producent nie mógł sobie pozwolić na większe przepływy bo to wszystko odbywa się jak wiadomo kosztem mocy silnika i przez to jest trochę ospałe/wolne, ale siły mu nie brakuje no i ten problem z krótkim stickiem natomiast w TB145 jest czterocylindrowiec i hydraulika jakby wydajniejsza.
Zauważyłem różnicę w przerobie na korzyść TB145, ale żeby to zauważyć trzeba mieć kontakt dwoma w/w maszynami - tego nie da się opisać na podstawie danych producenta.
Miałem te maszyny jak dobrze pamiętam od tego słowaka 3-4 lata wstecz:
https://www.youtube.com/watch?v=zdgGlDhnNL0
tylko jedno VIO45 widziałem z długim stickiem:
https://www.youtube.com/watch?v=3fzZJOET5qg
W połowie stycznie dostanę ze Słowacji 2sztuki TB228 więc będą kolejne nowe doświadczenia :)
defcon1 napisał(a):Arcio to IHI widać ze nie zarobiło troche kasy, nie stało :)

To IHI to była moja wpadka, gdyby nie właściciel skory do negocjacji to prawdopodobnie bym popłynął na nim, cały problem tkwił w tym złamanym wysięgniku bo nie dość, że był złamany to chyba go krzywo pospawali lub rzuciło nim w bok po spawaniu i dla mnie wielki problem bo wszystkie otwory odbudowałem od podstaw, nowe tulejki, sworznie, a problemów nie koniec bo nie da się poskładać.
Zamontowałem konik i wszystko OK później zamontowałem wysięgnik na koniku i OK, montuję siłownik podnoszenia na koniku i OK i teraz chcę spiąć ucho siłownika podnoszenia z wysięgnikiem, a tu kupa, nie da się, siłownik patrzy 13mm w bok (tłoczysko było proste). Dwa dni później jak ogarnąłem ten temat składam dalej - spinam stick z wysięgnikiem i OK później montuję górny siłownik od strony dna i też OK no i przyszło do spięcia górnego siłownika ze stickiem i kolejna kupa, ucho siłownika patrzy około 14mm w bok. Darek więcej już Ci nie napiszę - przekleństwa z mojego placu leciały na cały Rybnik :!: :!:
defcon1 napisał(a):A powiedz tak dla informacji skąd to IHI pochodzi gdzie to produkuje ? ile ma godzin i lat ?

Koparka była z okolic Krapkowic, miała narobione 9000h i była z 2001roku, silnik Isuzu, pompa tłoczkowa o zmiennej wydajności Uchida-Rexroth.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez PRI2013 » 05 Sty 2017 22:00

Arcio napisał(a):
PRI2013 napisał(a):Po przejrzeniu stron producentów podoba mi się volvo ec25D, case cx26b


ECR25D ma Arek z Psarów nick: AREKPL11, jak z nim rozmawiałem na temat tej maszyny to twierdził, że jest mega zadowolony.
Zadzwoń do niego i dowiedz się coś więcej.
Z przedstawicielami handlowymi rozmawiaj dopiero w końcowej fazie rozmyślań o zakupie bo w sumie drażni mnie to ich nic nie wnoszące słodkie pierdzenie.
Case CX26B to bardzo dopracowana, mocna i szybka maszyna, dosłownie nie ma się czego uczepić to jest chyba produkt Kobelco SK27SR w barwach Case.
Zwróć uwagę jakie szybkozłącze dostaniesz z koparką bo Case czasem pakuje do swoich maszyn różne wydumki do których ciężko potem łyżki zorganizować. Z mojego punktu widzenia ma być Lehnhoff SW03-4 czyli popularne MS03.


Dzięki, poczytałem jego posty i widać zadowolenie. Póki co dziś byłem w Volvo bo miałem nadzieję, że będą mieli jakieś mini na stanie ale akurat mieli tylko ec18 więc obejrzałem je tylko wizualnie bez wchodzenia do środka.
Byłem też w Bobcat i miałem przyjemność usiąść w E26 - pierwsze wrażenie bardzo dobre. W kabinie dużo miejsca i komfortowo nawet przy moim wzroście +190cm.
Obecnie czekam na oferty z volvo na ecr25d i na bobcata e26zts i e25 ale z tego co usłyszałem to bobcat wyjdzie raczej dużo drożej.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Kupno mini kopareczki

Postprzez PRI2013 » 09 Sty 2017 21:53

Koledzy mam już zarys ofert na volvo ec25, bobcata e25 i e26

Między volvo ec25, a bobcatem e25 jest 6 tys brutto róznicy na korzyść volvo.
Między volvo a bobcatem e26 już ponad 13 tys.

Muszę podjąć decyzję czy na pewno zamieniam na nowy sprzęt ale z tych trzech modeli, którą byście najbardziej polecali ?

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez kog123 » 09 Sty 2017 21:56

Jaka cene Ci zaproponowali plus minus w Volvo?

kog123
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 27 Gru 2016 19:18

Maszyna: Na kupnie

Firma: Wlasna


Kupno mini kopareczki

Postprzez PRI2013 » 09 Sty 2017 22:03

oferte na volvo mam od użytkownika z forum i jest ona z zeszłego roku na 140 brutto - jeśli nie wolno wpisywać tu cen to ewentualnie proszę moderatora o edycję posta :)
W czwartek byłem w volvo i w bobcat. Dziś z bobcata dostałem, a na volvo niestety czekam :wall:

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Kupno mini kopareczki

Postprzez MARIO/MECALAC » 09 Sty 2017 22:47

Można dawać ceny bo to żadna tajemnica, dla mnie Volvo do wyboru. Miałeś znasz i wiesz co z czym się je w Volvo
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Kupno mini kopareczki

Postprzez kurrr » 10 Sty 2017 23:40

mam trzy mini Volvo wszystkie nowe:

ECR25D - kwiecień 2015 rok - 1600mh
EC18D - styczen 2016 - 800mh
EC35D - grudzień 2016 - 70 mh

po za podstawowymi wymianami eksploatacyjnymi i problemami natury niemowlęcej (nie dokręcona śrubka itp)
jestem mega zadowolony co do ceny i jakości na +

Widziałem jak te maszyny są składane w fabryce (fabryka jest w Francji) i nie ma do czego się przyczepić.
Ostatnio edytowany przez kurrr, 11 Sty 2017 06:36, edytowano w sumie 1 raz

kurrr
Pomocnik operatora

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 06 Sty 2010 12:38
  • Miejscowość: Lublin

Maszyna: Volvo

Firma: T-M


Kupno mini kopareczki

Postprzez elektroserwis91 » 10 Sty 2017 23:53

Mam volvo ec 14 2001 r mam ją od 2 lat i jak dla mnie hydraulika jest bomba wykonanie też solidne tylko silnik dał mi szkołe życia. Wysunął sie sworzeń, popierniczył szklanke ale naprawiłem i jest ok i miałem jeszcze problem ze spadkiem mocy i falowaniem obrotów ale to była wina regulatora obrotów. Troche tokarza i ładnie pracuje. Silnik L3E mitasubiszi. I na pewno ma większe spalanie niż O&K na perkinsie. obecnie ma 6900 mth. Ogólnie maszyna nie męczy operatora.

elektroserwis91
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Mar 2015 17:27
  • Miejscowość: Pleszew

Maszyna: Jcb 8018 Komatsu pc 14 volvo ec 14

Firma: ElInstal-Kop


Kupno mini kopareczki

Postprzez Michał1994 » 21 Mar 2017 20:28

witam . czy ktos ma do polecenia pewna minikoparke okolo 3 ton ??:)

-- 21 Mar 2017 19:28 --

tak do 55 max

Michał1994
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 20 Mar 2017 21:35

Maszyna: kubota kx 36

Firma: xyz


Kupno mini kopareczki

Postprzez Maciek.1809 » 26 Mar 2017 23:11

Witam:). Planuje zakup minikoparki o wadze ok. 1.8tony. Koledzy bardzo prosze o pomoc. Cena to 40-45tys.

Maciek.1809
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 26 Mar 2017 22:19

Maszyna: JCB 3CX
CAT320

Firma: Trans-Kop


Kupno mini kopareczki

Postprzez MARIO/MECALAC » 26 Mar 2017 23:15

Przeczytaj ten temat od początku nic się nie zmieniło
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Kupno mini kopareczki

Postprzez Bartii » 29 Gru 2017 20:30

Witam. Panowie chciałbym zakupić minikoparkę do 4 Ton.
Mam do wydania 160-200 tys
Interesuje mnie tylko nowa.
Możecie mi coś polecić ? Czego się przestrzegać ?
Dziękuje za informację.

Bartii
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 Gru 2017 20:01

Maszyna: cat

Firma: Brent


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 29 Gru 2017 20:48

Daj namiary, dostaniesz ofertę...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez www » 06 Sty 2018 04:35

Witam serdecznie...
panowie mam pytanie o tą ofertę http://allegro.pl/mini-koparka-bobcat-e16-11-12rok-minikoparka-jcb-i7110067603.html
czy ktoś zna ten adres?
czy ten sprzęt jest warty uwagi?
czy ten model warto brać pod uwagę?
coś za ładnie wygląda i jest już wystawiana któryś raz z rzędu
pytanie z innej beczki .. jestem z pomorza i czy tutaj warto szukać kopareczki czy na północy też sami "cfaniacy"
zastanawiam się nad minikoparką lub kop-ładowarką... ktoś podpowie co lepiej wybrać ... chociaż pewnie ciężko bo to 2 różne maszyny ale u mnie w mieście i okolicy jest pełno koparko-ładowarek i nie wiem czy jest miejsce na kolejną
Pozdrawiam
Wojtek

www
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 Sty 2018 04:24

Maszyna: jeszcze nie mam :(

Firma: Prywatna


Kupno mini kopareczki

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Sty 2018 10:10

Z kad jesteś?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 06 Sty 2018 15:51

czy ten sprzęt jest warty uwagi?
czy ten model warto brać pod uwagę?

Świeżo odmalowana, przygotowana do sprzedaży.
Mam taką na placu obecnie i to nie jest jakiś cud techniki, o ile sama koparka posiada np pompę tłoczkową, rozsuwane podwozie i inne wynalazki to o koniku i wysięgniku już nie można tak pozytywnie się wypowiadać, ogólnie jest to poskładane jak stare JCB 8015, sworznie 30-ki królują, w dupkach siłowników nie ma wymiennych tulejek, a tam gdzie są wymienne tuleje to producent zastosował TUP-y które według mnie nadają się do HDS-ów, ale nie do koparek. Te TUP-y mają ściankę zaledwie 2mm więc jak się skończą, a właściciel nie wymieni na czas to będzie poważny problem.
To samo dotyczy wszystkich małych Atlasów, Terexów i pochodnych.
www napisał(a):pytanie z innej beczki .. jestem z pomorza i czy tutaj warto szukać kopareczki czy na północy też sami "cfaniacy"

W Polsce nie kupuje się używanych maszyn - jedź do Niemiec, ale nie kupuj w Niemczech od greka lub turka.

zeppelin zm 15 napisał(a):Z kad


:mrgreen: :mrgreen:
przepraszam, ale czasami trochę się nabijam z różnych rzeczy. :roll:

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 07 Sty 2018 02:10

Kolego www pomyśl dlaczego na zdjęciach jest piękna zielona trawa?

Zasada w handlu jest jedna: PRZYDZIE GUPI I KUPI... kwestia czasu aż znajdzie się odpowiednio GUPI by kupić za dana cenę, czasu tym więcej trzeba im wyższa cena lub im większy hebel do sprzedania - przy pewnej jakości przedmiotu ilość czasu rośnie tym bardziej im bardziej bzdurna kwotę za niego wymyślisz.

Z mojego punktu widzenia, zdecydowana większość minikoparek w wieku ponad 10 lat jest warta poniżej 20.000 pln... umierające napędy, wykończone wieńce, centymetrowe luzy na sworzniach, wydarte podwozia... ARCIO - kiedyś się śmiałeś z hebla który stał u mnie na warsztacie, powiem ci że od tej pory jest niewiele lepiej a zdarzyło się kilka gorszych...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej