wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Max85 » 10 Cze 2020 22:31

Przy masie 2,8 - czujesz dużą różnicę w zmniejszeniu siły podczas pracy?

Max85
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 08 Cze 2020 20:58

Maszyna: Yanmar

Firma: Bik


Reklama

simmet

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez 8x8 » 10 Cze 2020 22:35

2,8 to i tak maleństwo, jak się przesiadam z dużej to kolosalny skok w sile kopania :menel: ,
a poważnie do kopania to łyżki max 50cm, a pod głowicą łyżka pojemna 130 cm więc nawet nie porównuję.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Kupno mini kopareczki

Postprzez Max85 » 10 Cze 2020 22:47

U mnie początkowe aspiracje były na sv26 a w wersji Vio to już by był lux.
Rzeczywistość sprowadziła mnie na tylko sv22 :/

Ile czasy masz ec02? Kupiłeś nową / używaną? Jakieś problemy?
Mega fajne są te skośne skarpówki.

Max85
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 08 Cze 2020 20:58

Maszyna: Yanmar

Firma: Bik


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 10 Cze 2020 23:42

Max85 napisał(a):Widziałem Twoją ofertę jeśli chodzi o sworznie - WoW! Teraz już wiem, skąd masz taką wiedzę odnośnie średnic. Dzięki temu, wiesz na dodatek, przy których maszynach producent oszczędził kilka gram stali.

Wiedza jest ciekawa, np: jak to niektórzy porównują przede mną jakieś powiedzmy Volvo EC15C, D, lub E, a ja spokojnie wysłucham i potem powiem jak było we wcześniejszych wersjach i czar prysł u szczęśliwego nabywcy świeżego Volvo :)
później widzę jakiś filmik nakręcony na YT np o nowym 301.8, który nie mówi dla mnie nic, ale jak będę potrzebował kolorowe oświetlenie na Boże Narodzenie to ta maszyna będzie dobrym wyborem.
Max85 napisał(a):Oprócz regeneracji wysięgników / ramion - regenerujesz też szybkozłącza?

Regeneruję tylko otwory w szybkozłączach, ale jak uszkodzone jest gniazdo zaczepowe lub zatrzask np w Miler lub Geith to już nie do mnie - w czasie w którym miałbym to zregenerować to zarobię na innej robocie 7x tyle. Jedynie Lehnhoffa ogarniam pod każdym względem łącznie z regeneracją wewnętrznego mechanizmu kasety.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez Max85 » 12 Cze 2020 23:13

Arcio

Podzwoniłem dzisiaj troszkę - i z szybkozłączem temat wcale nie jest taki prosty.
O ile Takeuchi ma Lenhoffa - to jest on dostosowany do szerokości i rozstawu Takeuchi.
Innych nie sprowadzają (w sumie tu logika - bo wszystko kręci się wokół "dobrej" ceny).
Domyślam się, że gdzie bym nie zadzwonił - sytuacja będzie podobna.

Próbowałem jakieś informacje odnośnie Cangini znaleźć - oprócz szybkozłączy i łyżek robią całkiem sporo osprzętu do koparek. Sama firma istnieje od 1989r. (nie jest to jednak wyznacznik jakości).
Gdzieś dokopałem się do informacji, że współpracowali / współpracują z Kobelco (nie wiem jednak czy w PL).
Reasumując - nie mam chyba zbyt dużego pola manewru - nawet w przypadku, gdy jestem kupującym nową maszynę.
Jakiś wybór mam, ale niewielki.

W całokształcie - i tak wielkie dzięki, za chęć pomocy. Czytając nie jeden wątek - widać, że jest tu Was "kilku", którzy pomagacie prawie ciągle - pomimo prowadzenia firm itp. Szacun za to z mojej strony!

Odnośnie ciekawostek - Yanmar wprowadził do oferty przedłużenie gwarancji do 5 lat - ale w cenie 1/3 aniżeli było wcześniej.
Nie wiem czy taka gwarancja coś daje - oprócz świadomości - kiedy coś się zepsuje, ale jakiś plus jest. W kwestiach samochodowych, co by się nie działo - to prawie zawsze i tak z winy użytkownika.

Max85
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 08 Cze 2020 20:58

Maszyna: Yanmar

Firma: Bik


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 12 Cze 2020 23:47

Max85 napisał(a):O ile Takeuchi ma Lenhoffa - to jest on dostosowany do szerokości i rozstawu Takeuchi.

Skoro tak Ci powiedzieli to ich sprawa więc może nie dyskutuj za dużo o tym do jakiej koparki je potrzebujesz bo głową ściany nie przebijesz tylko powiedz, że potrzebujesz do TB23R i po sprawie, przed odbiorem sprawdź tylko otwory - powinno być 35mm i szerokość na stick 125mm, rozstaw otworów też będzie pasował.
Max85 napisał(a):Odnośnie ciekawostek - Yanmar wprowadził do oferty przedłużenie gwarancji do 5 lat

Było u mnie może 8-9 klientów od listopada, którzy mieli 4 lata gwarancji, która nic nie wnosi do sprawy.
W każdym przypadku chodziło o luzy w SV18, które wychodziły już po około 350h pracy i niech nikt mi nie pisze, że to normalne i tak ma być bo to są elementy silnie obciążone narażone na przyspieszone zużycie. Szczególnie luzy pojawiają się w otworach konika i w otworach w szybkozłączu Cangini.
Jeżeli tak ma wyglądać gwarancja to niech jej lepiej w ogóle nie dają bo trochę wstyd dla tej marki.
Jak zawsze wcześniej gardziłem rozwiązaniami w JCB 1,5T to porównując z SV18 przyznaję, że przeciętne 8018 dłużej porobi zanim się zluzuje - maiłem już u siebie te nowe CTS-y i nawet widać ulepszenia względem poprzednich modeli.
Max85, ja tam czuję się w porządku względem klientów, o ile na co dzień polecam klientom Takeuchi, Yanmara, Hitachi i Kobelco to niestety nikomu nie poleciłem SV18 i tu na forum też nie ma mojej wypowiedzi polecającej SV18 :wink:

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez Max85 » 15 Cze 2020 12:57

A miałbym do Ciebie jeszcze jedną małą prośbę - choć nie chcę naciągać Twojej dobroduszności :)

Ja - jako Kowalski dzwoniący / jeżdżący do Yanmara - słyszę zawsze różne superlatywy odnośnie SV22 w stosunku 18.
Na dodatek zawsze wychwalana, że pewne rzeczy na wzór większej maszyny.

Z większej maszyny to chyba zaczerpnięte sztywne podwozie, ale to pewnie półprawda.
Względem mniejszej 18 - napisałeś o pompie, że kultura pracy w 22 jest lepsza (w sumie sv18 - pompa tłokowa, sv22 - zmienna wielotłoczkowa).
Pisałeś o krótkich sworzniach w 18 - względem takeuchi gdzie różnica była koło 50mm, 22 lepiej w tej kwestii wygląda?
Powierzchnia robocza sworznia i tulei dalej jest tak nieprzemyślana? Sv26 ma to samo?

Miałeś w swoich rękach model sv26 lub podobny wagowo? Taka maszyna ma coś wspólnego z 22 - oprócz nazwy koparka?

Wiem, że może oczekuję zbyt wiele - bo nie ma 2 takich samych maszyn, na dodatek sv26 ma 3 pompy i to już inna liga pod kątem mocy przerobowej.



Gdy zastanawiałem się nad marką koparki widziałem kiedyś taki test:
https://www.youtube.com/watch?v=gOlUZOImwnE
Miało to po części wpływ na obecny wybór, choć nie ma co porównywać tej maszyny do 22.
Nie ma się też co oszukiwać - na taką siłę ma wpływ wiele czynników z siłownikami na czele.

Max85
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 08 Cze 2020 20:58

Maszyna: Yanmar

Firma: Bik


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 17 Cze 2020 15:31

Max85 napisał(a):słyszę zawsze różne superlatywy odnośnie SV22 w stosunku 18.
Na dodatek zawsze wychwalana, że pewne rzeczy na wzór większej maszyny.

To takie dziwne pojmowanie rzeczywistości bo idąc tym tropem można stwierdzić, że np następne w kolejności SV26 też jest o coś tam lepsze względem SV22 itd.... i w końcu dojdziemy powiedzmy do 7T gdzieś po drodze tracąc sens minikoparki.
Max85 napisał(a):Z większej maszyny to chyba zaczerpnięte sztywne podwozie, ale to pewnie półprawda.

Podwozia w Yanmarach od 2T wzwyż są bardzo dobrze wykonane i mogę śmiało powiedzieć, że rama podwozia jest dosłownie nie do uszkodzenia przy codziennej eksploatacji koparki i jest na całe życie koparki.
Max85 napisał(a):Względem mniejszej 18 - napisałeś o pompie, że kultura pracy w 22 jest lepsza (w sumie sv18 - pompa tłokowa, sv22 - zmienna wielotłoczkowa).

W SV22 pompa jest cicha, podczas kopania słychać tylko silnik, kultura pracy silników Yanmara jest najwyższa z wszystkich silników przemysłowych jakie montowano w minikoparkach.
Max85 napisał(a):Pisałeś o krótkich sworzniach w 18 - względem takeuchi gdzie różnica była koło 50mm,

W TB216 wszystkie połączenia na wysięgu są znacznie żywotniejsze niż w SV18 no i dają MS01, a nie coś co wygląda jak MS01, ale nigdy nim nie będzie.
Max85 napisał(a):22 lepiej w tej kwestii wygląda?
Powierzchnia robocza sworznia i tulei dalej jest tak nieprzemyślana? Sv26 ma to samo?

SV22 i SV26 to zdecydowanie bardziej dopracowane maszyny, ta osiemnastka to tylko taki "strzał w kolano"
Max85 napisał(a):Miałeś w swoich rękach model sv26 lub podobny wagowo? Taka maszyna ma coś wspólnego z 22 - oprócz nazwy koparka?

W SV26 cały wysięgnik łącznie z konikiem jest inny (większy) podwozie też jest szersze i dłuższe, inne przepływy, zdecydowanie większa siła, ale od razu zaznaczam, że ta maszyna w ogóle nie powinna występować z krótkim stickiem, ten długi powinien być po prostu standardem.
Szkoda, że po drodze zgubili czwartą rolkę jezdną w SV26, kiedyś to podwozie miało po 4 rolki jezdne.
Załączniki
vio25.JPG

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez matkrz » 19 Lip 2020 17:05

Dzień dobry od jakiegoś czasu odwiedzam czytam forum kopaczki nosząc sie z zamiarem kupna swojej pierwszej maszyny maszyna miała by służyć do kopania przyłączy w niedalekiej przyszłości jak pomoc przy własnej budowie budżet myśle max 55 tys przedział wagowy okolic 3 ton i tak naczytałem nie troche i w pierwszym uderzeniu szukałem Yanmara vio 25 ale budżet raczej wystarczy tylko na vio20 i tak zaczaelem rozważać inne opcje
i tak wpadłem na kobelco sk 30 (https://www.otomoto.pl/oferta/kobelco-s ... llery-open)

czy Takeuchi tb1215 (https://www.olx.pl/oferta/takeuchi-tb12 ... FHs8L.html

przewinął nsie jeszcze jakiś case
oraz bobek https://www.olx.pl/oferta/bobcat-e26-mi ... FAMF8.html
czy ktoś byłby chętny pomóc coś doradzić ? nakierować wypowiedzieć sie na temat wyżej wymienionych maszyn ?

matkrz
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 Lut 2020 13:29

Maszyna: 270`

Firma: hydro


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Mini » 26 Sie 2020 11:57

https://sprzedajemy.pl/minikoparka-take ... nr61715101

panowie co myślicie o tej maszynie?

Mini
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 Sie 2020 10:16

Maszyna: Minikoparka

Firma: Mini


Kupno mini kopareczki

Postprzez 8x8 » 26 Sie 2020 19:23

to aktualne ogłoszenie czy z przed 5 ;lat?

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Lukasz13zy1 » 30 Sie 2020 14:04

Witam, Przymierzam się do zakupu KOMATSU PC26MR-3 lub jcb 8026 cts. Możecie coś powiedzieć na temat tego sprzętu ? Chodzi o awaryjność i stosunek ceny do jakości. Mam na myśli nowy sprzęt.

-- 30 Sie 2020 14:04 --

Witam, Przymierzam się do zakupu KOMATSU PC26MR-3 lub jcb 8026 cts. Możecie coś powiedzieć na temat tego sprzętu ? Chodzi o awaryjność i stosunek ceny do jakości. Mam na myśli nowy sprzęt.

Lukasz13zy1
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 30 Sie 2020 13:38

Maszyna: Planuje zakup

Firma: Własna


Kupno mini kopareczki

Postprzez Jaro636 » 30 Sie 2020 16:40

To Takeuchi to już od dawna u mnie stoi :D

Jaro636
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 23 Mar 2019 23:59
  • Miejscowość: Tarnów

Maszyna: Yanmar Vio 20-3
Takeuchi TB016

Firma: Koparka


Kupno mini kopareczki

Postprzez Premod » 10 Wrz 2020 11:21

Ktos cos słyszał kiedy wejdzie seria 5 Kuboty i jakie bedą oznaczenia-chodzi mi o sprzęty do 2,7t.

Premod
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2019 19:22
  • Miejscowość: Hrubieszów

Maszyna: Komatsu pc15r8

Firma: Wolny Strzelec


Kupno mini kopareczki

Postprzez Mateusz25110 » 12 Wrz 2020 20:32

Witam, Panowie może doradzicie odnośnie kupna minikoparki do wyboru mam CAT 302,7D lub Kubota U 27 i jeszcze Wacker Neuson Ez26 . Może coś doradzicie jakieś opinie . Maszyny nowe .Obecnie mam już CAT 308 E2CR ale z 2014 roku . Pozdrawiam

Mateusz25110
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 05 Maj 2020 15:17

Maszyna: Cat 308E2CR

Firma: MEGA-WAT


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Grzesieq » 18 Wrz 2020 08:15

Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku lat użytkuję różne maszyny budowlane i od niedawna śledzę forum. Mam nadzieję, że będę mógł podzielić się swoim doświadczeniem natomiast na razie mam prośbę o opinie użytkowników nowej minikoparki CAT 301.8 , która jest już jakiś czas na rynku. Jestem umówiony na oględziny tej maszyny i jestem ciekawy czy warto dopłacić do jej "elektroniki" w stosunku do konkurencji ? Byłem testować między innymi: Bobcata E19; Kubotę KX19-4; Case CX18 i już byłem bliski zakupu Kuboty tylko nie ma dostępnych egzemplarzy u dealera na daną chwilę. Zastanawiam się jeszcze nad Yanmarem SV18, tylko z tego co wyczytałem na forum są z nim problemy z głośną pompą i szybko pojawiającymi się luzami. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Grzesieq
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 16 Maj 2020 18:51

Maszyna: Cat 432F2, Doosan DX190w

Firma: P.I.Półwysep


Kupno mini kopareczki

Postprzez polk8181 » 18 Wrz 2020 16:08

Witam
Czy jest możliwość sprawdzenia w JCB Niemcy historii serwisów - opcja odpłatna także wchodzi w grę
Numer VIN posiadam
Jeśli tak to gdzie mogę się udać, kto pomoże

polk8181
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 Wrz 2020 16:02

Maszyna: Avant 528, JCB 8018

Firma: Fina Piotr Kacala


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Premod » 16 Paź 2020 22:26

Grzesieq napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku lat użytkuję różne maszyny budowlane i od niedawna śledzę forum. Mam nadzieję, że będę mógł podzielić się swoim doświadczeniem natomiast na razie mam prośbę o opinie użytkowników nowej minikoparki CAT 301.8 , która jest już jakiś czas na rynku. Jestem umówiony na oględziny tej maszyny i jestem ciekawy czy warto dopłacić do jej "elektroniki" w stosunku do konkurencji ? Byłem testować między innymi: Bobcata E19; Kubotę KX19-4; Case CX18 i już byłem bliski zakupu Kuboty tylko nie ma dostępnych egzemplarzy u dealera na daną chwilę. Zastanawiam się jeszcze nad Yanmarem SV18, tylko z tego co wyczytałem na forum są z nim problemy z głośną pompą i szybko pojawiającymi się luzami. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.



Nie wiem jak Ciebie ale Mnie $tra$znie rażą w oczy te przewody od napedu nieo$loniete-tylko kubota ma je $chowane.
Pozatym bylem niedawno na E-robocze i mialem okazje wyprobowac kilka $przętów z tego $egmentu wagowego-wiadomo ze to tylko chwila ale dalo $ie wyciągnąć kilka wnio$ków z tej wycieczki.
A mianowicie tak:
-Cat 301.8-mercede$ w$ród mini,wygoda,prze$tronne wnętrze wręcz ogromne,ma$a bajerów,jako$ciowo wykończenie wnętrza najlep$ze ze w$zy$tkich mini w tym przedziale wagowym-jako jedynej nie $prawdzilem na placu te$towym bo caly cza$ konkur$y jakie$ na niej mieli-pozatym cena najwyż$za i $tra$znie drogi $erwi$(jak w Mercede$ach:)-opinie za$iegnięte od operatorów Cata(unofficiall)
-takeuchi216-z zewnatrz kawał $olidnej krypy-lemie$z i mocowanie konika ramienia jak z 2,5t-to akurat na plu$ duzo o$przętu -$terowanie precyzyjne nie $zarpie jazda $ilna choć w porównaniu do kuboty wydaje mi $ie trochę $łab$za-minu$ przewody od hydromotorów nieo$łonięte no i dodam że povertilt w tym $przecie zabiera duzo z $ily kopania także jak co$ to brać bez tego.cena niż$za niż Cat-porównywalna z Kubotą ogólnie mowiąc jakby nie te przewody... to bym rozważył jej zakup

LiuGong9018-Chiń$ko-Pol$ka ma$zyna kuta w $talowej Woli -naprawde za$koczyli Mnie nią bo $przęt chyba naj$ilniej$zy z tych do 2 ton.A napewno naj$zyb$zy-wykonanie precyzyjnych robót to nie dla niej-jak dla mnie mogliby zrobić jaką$ regulacje przeplywu oleju bo jako uniwer$alna ma$zyna to nie zda ona egzaminu.Chyba ze kto$ wali kilometry kabli i goni go cza$;)to jak najbardziej.Cena chyba ponizej 100brutto takze...ciekawa opcja.Co do wytrzymało$ci to roznie moze byc przy takiej $ile i $zybko$ci może wymagać cze$tego tulejowania
$unward $we20-tania ale czy dobra...najmniej do Mnie przemowił ten $przęt,jako$ciowo naj$labiej pla$tiki i wykonczenie dupy nie urywalo,jazda i kopanie ok,$ila porównywalna z takeuchi ale tylko to-re$zta ...do$c na tym-jak chcialem zamknąć $zybę uchylną(byla otwarta)to cieżko bylo ją odbezpeczyć z zatrza$kow a drugie ze jak to zrobilem to juz za żadną cholere nie moglem jej $powrotem w$unąc...pozatym brak potencjometrow w Joy$tikach.Powertilt $terowany pedalem w podlodze-tragedia nie $zlo wypionować o$przetu.
Kubota 019-4-meczyłem przed$tawiciela kilka godzin żeby wjechac nia na plac te$towy (bo dla niej głównie pojechalem)i $ie udalo-naprawdę fajny $przęt-nie naj$ilniej$zy ale i nie naj$lab$zy-Jazda plynna i mocna-troche krotki i ni$ki lemie$z-od$pajanie dokladne-$ila porownywalna z takeuchi wnętrze przyjemne jako$c i $pa$owanie pla$tikow na +fajna opcja to rownież że $worznie pracują w tulejkach(nie zwrocilem czy cat i takeuchi tego nie maja-bo w chinolach brak)przewody hydromotorów za$łonięte +i przewody na ramieniu dzielone odcinkowo takze w razie pękniecia nie trzeba rozbebe$zać pół ma$zyny.

Jak dla Mnie to 2 opcje Kubota i Takeuchi-$prawdzone w boju
z pozo$tałymi trzeba czekać na opinie tych co bedą użytkować..
Pozdrawiam :ok:

Premod
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2019 19:22
  • Miejscowość: Hrubieszów

Maszyna: Komatsu pc15r8

Firma: Wolny Strzelec


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Grzesieq » 17 Paź 2020 22:59

Dzięki Premod za spostrzeżenia. Już się zdecydowałem na nowe 301.8. Trochę ryzyko bo tak jak pisałeś jeszcze świeżak na rynku ale ktoś musi przetrzeć szlak ;) Przekonała mnie jakość wykonania wnętrza; siła kopania i szybkość jazdy. Maszyna sprawia wrażenie dopracowanej i bardzo solidnej ale to wyjdzie w praniu po jakim czasie pojawią się luzy i problemy z elektroniką...oby nie xD.
Pierwsze wrażenia z zalet to cisza w kabinie chyba najlepsza w tej klasie; wygodna kabina; dużo bajerów min. bluetooth; pływający lemiesz; tempomat jazdy. DO tego mini jest szybka i bardzo precyzyjna pobiła w tym nawet Kubote KX19, która w tym kryterium jest niewiele gorsza i którą bym wziął gdyby nie CAT;
Z wad: to właśnie te nieosłonięte przewody hydromotorów...aż się prosi a Kubota ma. Brakuje ciut miejsca za fotelem operatora na różne gramoty np. kask; No niestety cena w porównaniu do konkurencji;

Po dłuższym użytkowaniu napiszę dalsze uwagi.
Pozdrawiam

Grzesieq
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 16 Maj 2020 18:51

Maszyna: Cat 432F2, Doosan DX190w

Firma: P.I.Półwysep


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 17 Paź 2020 23:13

Ponoć nerwowa w ruchach i mało precyzyjna - opinie użytkowników nie moje, niektórzy określali jej zachowanie jakby miała Parkinsona...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej